Obrywanie lisci pomidora - ogławianie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Obrywanie lisci pomidora - ogławianie

Post »

Dokładnie tak jak piszesz Dziunia87. Ja prowadzę wysokie odmiany na 2 pędy, bo im więcej pędów tym większy plon :) ale i późniejsze owocowanie :( .
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Obrywanie lisci pomidora - ogławianie

Post »

Jode pisała o tym wilku, nie byle jakim. Chyba ma to jakieś znaczenie
Obrazek
zdjęcie stąd http://www.addorganicgardening.com/tomato-content/

A tu dwupędowy dorkasz1 z owocami http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 8#p2805298
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1588
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Obrywanie lisci pomidora - ogławianie

Post »

Jeszcze raz dzięki :) ;:138
Plon na 2-pędowych przyspieszę ogławianiem jak coś :)
Mikar
100p
100p
Posty: 185
Od: 8 maja 2012, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok.Siedlec

Re: Obrywanie lisci pomidora - ogławianie

Post »

Comcia pisze: "Liście obrywam jeśli leżą na ziemi, później tylko jeśli krzew jest nadmiernie gęsty."
Swoje pomidory posadziłem pod folię 2 tygodnie temu. Liście są bardzo długie ,pomidory sadzone głęboko i część liści dotyka ziemi lub leży na niej.
Czy już muszę oberwać liście stykające się z ziemią? Jeśli tak to czy można oberwać jednorazowo 2 sztuki z krzaka?. Ile liści zostawić teraz pod pierwszym częściowo zawiązanym gronem?
Pozdrawiam. :wit
Mikar
Jerzy
Awatar użytkownika
markpm
200p
200p
Posty: 286
Od: 10 lis 2007, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olkusz / Małopolska
Kontakt:

Re: Obrywanie lisci pomidora - ogławianie

Post »

Mam odmiany Koralik, Ildi, Venus, Black Cherry - które wymagają ogławiania, a które moga rosnąć jako krzak?
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13422
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Obrywanie lisci pomidora - ogławianie

Post »

Mikar -w tunelu deszcz na nie nie pada, poczekaj aż wytworzą jakieś 10 kolejnych liści.
U mnie w tunelu niektóre pomidory mają dolne liście jak obraz nędzy i rozpaczy a i tak sporo już kwitnie. Nie obrywam ich jeszcze bo krzewy są małe i mają niewiele liści.
Spontan
50p
50p
Posty: 86
Od: 14 maja 2013, o 13:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DE

Zdjęcia:Porady na tym etapie Pomidory Malinowe.

Post »

Czytałem wasze cenne porady.Przygotowałem ziemie z gnojowicy na jesien,przekopałem wiosną,dodałem do ziemi wapna i magnezu(Naturalny proszek z lawy wólkanicznej)

Czy moglibyscie mi doradzić czy już mam ściąć te liście ktore dotykaja ziemi i kiedy zaczna mi wychodzić te dziki bo na razie idzie pojedyńczy w góre.Raczej przy tej pow. to puscić na jeden główny czy na dwa pedy?Nie mam pojecia ile miejsca zajma?

Dołączam zdjecia.
Proszę o poradę.


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Ordo et pax
Pabblo_Pl

Re: Zdjęcia:Porady na tym etapie Pomidory Malinowe.

Post »

Liście które dotykają ziemi się usuwa,

co do prowadzenia to napisz co ile są wysadzone bo na oko to chłop umarł ;d

A tak poza tym to to pytanie mogłeś zadać w wątku Siew i rozsada który jest na forum i nie daleko musisz szukać go..
Spontan
50p
50p
Posty: 86
Od: 14 maja 2013, o 13:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DE

Re: Zdjęcia:Porady na tym etapie Pomidory Malinowe.

Post »

Pabblo_Pl pisze:Liście które dotykają ziemi się usuwa,
co do prowadzenia to napisz co ile są wysadzone bo na oko to chłop umarł ;d
A tak poza tym to to pytanie mogłeś zadać w wątku Siew i rozsada który jest na forum i nie daleko musisz szukać go..
Nie dawałem do Siew i rozsada bo juz jest po rozsianiu i po przesadzeniu w docelowe miejsce.

Pomidorki maja około 2 miesiecy.
Rozmieszczone są w odległości około 40-50 cm.
Ordo et pax
Spontan
50p
50p
Posty: 86
Od: 14 maja 2013, o 13:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DE

Re: Obrywanie lisci pomidora - ogławianie

Post »

Sorry ze pod postem...
Pyt.1 Te nowe co wyrastają z kacików byłych liści to są nowe liście czy wilki-właśnie je usuwać?.
Pyt.2 ...jak to liście wyrastają to kiedy wilki się pojawią a kiedy pojawi się pierwsze grono kwiatowe.
Chce puscic niektóre na dwa pedy a niektóre na trzy.
Dziunia87 pisze:jode22 napisał(a):
Jak pomidor rośnie i pojawia się pierwsze grono kwiatowe, to pod nim łodyga rozgałęzia się. To nie jest taki zwyczajny wilk. Ten pęd jest takiej samej grubości jak główny i właśnie on jeżeli go zostawiamy będzie tym drugim. Takie rozgałęzienia będą się również powtarzać wyżej i trzeba je będzie usuwać. Natomiast jeżeli ktoś chce prowadzić na trzy pędy, to zostawia się jeden z najniżej wyrosłych wilków.
Pyt3...w takim razie musze zostawić ze dwa wilki od dołu i jeden pod gronem kwiatowym? (na trzy pędy)

Obrazek

Obrazek
Ordo et pax
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2977
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Obrywanie lisci pomidora - ogławianie

Post »

Spontan pisze:... Pyt3...w takim razie musze zostawić ze dwa wilki od dołu i jeden pod gronem kwiatowym? (na trzy pędy)...
... to razem z pędem głównym będziesz mieć 4. Dobrze liczę? Miało być 3 czyli jeden z wilków od dołu zostawisz.
jode22 pisze: Jak pomidor rośnie i pojawia się pierwsze grono kwiatowe, to pod nim łodyga rozgałęzia się. To nie jest taki zwyczajny wilk. Ten pęd jest takiej samej grubości jak główny i właśnie on jeżeli go zostawiamy będzie tym drugim. Takie rozgałęzienia będą się również powtarzać wyżej i trzeba je będzie usuwać. Natomiast jeżeli ktoś chce prowadzić na trzy pędy, to zostawia się jeden z najniżej wyrosłych wilków.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Spontan
50p
50p
Posty: 86
Od: 14 maja 2013, o 13:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DE

Re: Obrywanie lisci pomidora - ogławianie

Post »

ostatnia szansa pisze:
Spontan pisze:... Pyt3...w takim razie musze zostawić ze dwa wilki od dołu i jeden pod gronem kwiatowym? (na trzy pędy)...
... to razem z pędem głównym będziesz mieć 4. Dobrze liczę? Miało być 3 czyli jeden z wilków od dołu zostawisz.
jode22 pisze: Jak pomidor rośnie i pojawia się pierwsze grono kwiatowe, to pod nim łodyga rozgałęzia się. To nie jest taki zwyczajny wilk. Ten pęd jest takiej samej grubości jak główny i właśnie on jeżeli go zostawiamy będzie tym drugim. Takie rozgałęzienia będą się również powtarzać wyżej i trzeba je będzie usuwać. Natomiast jeżeli ktoś chce prowadzić na trzy pędy, to zostawia się jeden z najniżej wyrosłych wilków.

..zgadza sie nie policzyłem głównego.. ;:333

..tylko dalej nie wiem na Pyt. 1 i 2
Ordo et pax
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13422
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Obrywanie lisci pomidora - ogławianie

Post »

W kącikach liści nie wyrastają kolejne liście tylko właśnie wilki.
Koniecznie obejrzyj ten obrazek i kolejny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”