Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16692
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziękuję, Soniu, za dobrą radę. ;:196 Podpędzone nasionka już w ziemi i teraz czekam na pierwsze kiełki.
Jestem pełna podziwu dla takich ogromnych kęp krokusów, irysków i cebulic! ;:138 ;:138
Ciemierniki śliczności. ;:215 Nie lubisz krótkich łodyżek, ;:131 a ja wprost przeciwnie, bo nie lubię pokładających się pod wpływem ciężaru kwiatów.
Pogoda sprzyja pracy na powietrzu, korzystamy więc pełni wdzięczności dla matki natury. ;:303
Miłej niedzieli, Soniu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11674
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Wczoraj starszy wnusio zaskoczył mnie informacją, że mam nowe niebieskie kwiaty. :D Odpowiedziałam, że niebieskie to iryski, a on obrażony stwierdził, że wie które to irysy, a widział inne. :shock: Okazało się, że cebulice wystawiły pąki.

Obrazek

Krety nie próżnują. Z dwu stron irysowej kępki kopce. ;:223

Obrazek

Martuś dziękuję. ;:196 Chyba masz rację, że krótkie łodygi białych ciemierników lepsze. Dwa odmianowe, bordowe zwieszają kwiaty do ziemi. ;:222 Tylko jeden mocniej zapączkowany trzyma pion. Mam nadzieję, że Twoje siewki też się rozrosną i obficie zakwitną.
Cebulica w dwu miejscach, choć wokół pnia trochę przetrzebiona. Podzieliłam się z koleżanką i kilka posadziłam pod perowskią, tam dużo pustego miejsca wiosną.

Obrazek

Obrazek

Gosiu sadząc ciemierniki wykopałam szerokie i dość głębokie dołki. Dałam po jednej trzeciej gleby, kompostu i gliny. Po latach urządzania ogrodu wiem, że zaprawianie dołka na takich ubogich glebach jest kluczowe. ;:108

Obrazek

Obrazek

Halszko dziękuję. ;:196 Co roku rozsadzam mnożące się cebulowe w kolejne miejsca, więc już je widać na rabatach. Niestety gryzonie szaleją i na różnce coraz mniej krokusów, a marzyła mi się wielokolorowa łączka. ;:174
Białe ciemierniki podarowane, a kupiłam tylko trzy bordowe. Jeśli nie będzie z nich siewek, to już nie kupię kolejnych odmianowych. ;:185

Obrazek

Obrazek

Dorotko dziękuję, ;:196 w ogrodzie tylko w piątek przed południem popracowałam, ponieważ po przedszkolu wnuki zjechały na weekend. ;:167
Pszczoły w słoneczne dni oblegają głównie krokusy i ciemierniki.

Obrazek

Obrazek

Reniu dziękuję. ;:168 Kocham mieć dużo jednej odmiany, więc nie silę się na rośliny kolekcjonerskie. :) Pod hortensją posadziłam kilka małych cebulek, a teraz już ładna kępka krokusów.

Obrazek

Obrazek

Lucynko jak to dobrze, że podobają Ci się krótkie łodyżki. :D Może mi braknie czasu i ciemierniki takie zostaną. ;:306
Mam nadzieję, że lubczyk już się przebił na powierzchnię.
Weekend spędziłam na słońcu, ale stojąc na bramce i uczestnicząc w wielu innych ciekawych zajęciach. ;:173 Od jutra zamierzam pozaglądać na rabaty.

Obrazek

Obrazek
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ogród zielonej

Post »

Ja mieszkam w Małopolsce, niby cieplej niż podkarpacie ,a u mnie wiosna jeszcze śpi:(
Marta
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11674
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Martuś moja piaskowa gleba szybko się nagrzewa, chyba to przyśpiesza wegetację. Co roku też w donicach podpędzam rośliny, żeby cieszyły przy wejściu do domu. ;:108

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11704
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu jak miło przy kawce pooglądać Twoje kępy irysków i ciemierniki bujnie kwitnące.
Tak je lubię, ale u mnie nie rosną tak jakbym chciała.
Fajnie to wygląda, rabata posprzątana, wszystko poprzycinane, a tu kępa jaskrawych irysków .
Uwielbiam przywoływać wiosnę doniczkami z wiosennymi cebulowymi. Jakoś przyjemniej na duszy się robi.
Wysiałaś już pomidorki? Jutro zamierzam kilka nasionek wysiać , ale w tym roku tylko koktailówki posadzę do donic.

Pozdrawiam słonecznie :D
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7104
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ależ u Ciebie kolorowo. Po prostu piękne i okazałe łany wiosennych pocieszycielek. Ciemny ciemiernik nadal w sferze moich marzeń. Były w ogrodniczym, ale cena zaporowa. ;:223
Życzę dużo słoneczka i ciepła.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu pięknie, pięknie, pięknie ;:215 Wnuki są ważniejsze niż ogród, jedne dzień można nie pracować, tylko pospacerować z wnukami, oczywiście po ogrodzie :lol:
Doniczkowe pędzenie cebulowych to fajny pomysł, muszę za rok o tym pomyśleć.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16692
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Lubczyk już się wygramolił na powierzchnię. ;:333 Raz jeszcze dziękuję za dobrą radę, Soniu. ;:196
Czytam, że w piłkę grasz ;:303 , a ile goli wpuściłaś dla uciechy wnucząt? :D
Ogród cudnie kwitnący, bogaty w duże kolorowe plamy kwitnących irysków, krokusików, cebulic czy ciemierników! ;:138 ;:138
Słoneczko sprzyja roślinkom, ale też przyśpiesza ich wegetację i zapewne nieco krócej będą kwitły, ale najważniejsze jest to, że wiosna przyszła o czasie ;:215 i teraz tylko trzeba ją prosić, ;:180 ;:180 by została i nie chowała się po kątach.

Radosnego ogrodowania, Soniu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Ogród zielonej

Post »

Bardzo pięknie wszystko wygląda ;:oj Ogrom wiosennych kwiatów to chyba marzenie wielu z nas. Piękne kępy ;:oj
Przycupnę w oczekiwaniu na dalszą część wątku :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11674
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Popracowaliśmy dzisiaj na działce drugiego syna. Posadziliśmy 14 miskantów Morning Light, 23 irgi Major, 54 runianki japońskie i 11 trzcinników krótkowłosych. Ilość roślin adekwatna do wielkości działki. :D

Aniu miło, że znalazłaś czas na obejrzenie moich wiosennych maluchów. ;:196 Irysy już przekwitają, ale pozostałe nadal kolorowe.
Pomidory będę wysiewać w ostatni dzień marca. W ubiegłym roku za długo stały w garażu z powodu zimna, więc już się nie spieszę.

Małgosiu bordowy ciemiernik ładnie zakwitł, choć kupiłam go jako trzylistkową nędzę. Mam jeszcze dwa bordowe, ale przymrozki je podniszczyły i nie mogą się pozbierać. Jeden kwiatek zobaczyłam, ale chyba kolejnych nie będzie. ;:222
Dziękuję, ;:196 słońce od kilku dni sprawia, że z przyjemnością wychodzę do ogrodu.

Dorotko cebulowe mam w 9 donicach. Co roku zarzekam się, że ograniczę, a jesienią znowu sadzę. ;:14
Wnusiowie, których pomagałam wychowywać, bardzo tęsknią i najchętniej cały weekend spędzaliby u mnie. Niestety nie mam już siły na coraz bardziej dynamiczne zabawy. ;:173 M ostatnio zabrał starszego na lotnisko, gdzie stacjonują Amerykanie, więc trochę czasu spędził na podziwianiu wyrzutni rakietowych. Młodszy tradycyjnie mnie nie odstępuje, więc wymyślam mu ciekawe zajęcia.

Lucynko podczytuję wątki warzywne i większość nasion podkiełkowuję. Nawet rzodkiewkę pod włókninę wsadziłam podkiełkowaną i już ma liście właściwe. Będzie szybciej niż posiana do chłodnej gleby. ;:65 Słońce zmobilizowało mnie do przyśpieszenia prac u siebie i u syna. Od soboty ma padać, to rośliny odżyją, bo susza u mnie wyjątkowa. Wczoraj podlewałam jeżówki, bo wszystkie ruszyły i bałam się, że uschną. ;:202
Zawsze przegrywam mecze z chłopakami, choć nie do zera, bo to niepedagogiczne. :)

Izo miło, że wróciłaś po przerwie, ;:168 zapraszam do zaglądania w moje rabatki.
Od początku ogrodu sadziłam cebulowe, a że ładnie się mnożą, to coraz więcej kwitnie. :tan Na pewno mam ponad tysiąc irysów żyłkowanych i krokusów w 23 kępkach, 12 ciemierników i trochę innych maluchów kwitnących wcześnie.

Uwieczniłam dziś pewnie ostatnie maluchy, ciepło przyspiesza przekwitanie.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czosnki w ciągu dwu dni wystrzeliły w górę.

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11383
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Ciemierniki, odmianowe krokusy ,iryski,przylaszczki wiosenne ogrodowe standardy no i nowości, żonkile u Ciebie się objawiły w pełnej krasie Soniu! ;:138 Wykorzystuj na maxa ;:108 kontakt z małoletnimi wnuczętami bo to chwile bezcenne ;:167 ...Mówi Ci to babcia z dwudziestoletnim stażem... z autopsji ..Potem to już nie to samo... ;:131

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2926
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, przepięknie ;:138
Ilość Twoich cebulek imponująca ;:oj ;:63 ;:63 ;:63 . Stworzyłaś im wspaniałe warunki, bo kwitną szałowo :tan , marzy mi się żeby u mnie tak chciały kwitnąć :roll:
Pracy masz dużo przed sobą, ale i czasu jeszcze sporo, przecież jeszcze mógłby leżeć śnieg i zima królować w najlepsze, a tu już wiosna i spokojnie zdążysz ze wszystkim ;:108
Pięknego weekendu, Soniu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
Czytam o ilości wczesnowiosennych kwiatów w Twoim ogrodzie ;:oj i jestem pod wrażeniem ;:215
Ślicznie to wygląda na Twoich zdjęciach ;:63 ;:63
Masz jakiś patent na podkiełkowywanie nasion?

Miłej, słonecznej niedzieli Soniu ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”