Ogród pod wierzbą 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5364
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Co trzeba robić żeby lilie św.Antoniego rosły a nawet kwitły ? Mam je już trzy lata.Mają po jednym listku i tak sobie siedzą.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2063
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Cześć Martuś żółta róża i rutewka piękna liliowce coraz bardziej się rozpędzają ,po deszczu ma być gorąco to będzie wysyp liliowców.Róże ucierpiały w deszczu ale zawsze tak jest jak one chcą pokazać swoje piękno to akurat deszcz też potrzebny. ;:138 Lilie Św.Antoniego super ja miałam w tamtym roku ale teraz jeszcze ich nie widzę czy coś je zszamało?Dużo zdrowia Martunia. ;:168
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2926
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Janku, :wit .
Jak ja się cieszę, że te lilie Ci nie kwitną, skoro dzięki temu się odezwałeś! Już się poważnie martwiłam, co z Tobą! Doskonale rozumiem brak czasu, ale Ty wcale nie pokazujesz swoich kwitnących Górek! ;:124
U mnie te lilie rosną pomiędzy modrzewiem i sosną, dlatego, na wszelki wypadek, podsypuję im trochę dolomitu i dostają trochę nawozu dla cebulowych i mnóstwo ferramolu, bo inaczej ślimaki zżarłyby je doszczętnie. Może to jest tajemnicą sukcesu? ;:306 . Myślę też, że one nie lubią rozsadzania. W ciasnej kępie pięknie kwitły, a po przesadzeniu, nawet bardzo duże cebule, chyba przez dwa lata, pokazywały tylko pióropusze liści.
Oczywiście nie można ich długo trzymać na powietrzu, najlepiej sadzić od razu po wykopaniu i bardzo płytko, nawet wierzchołki mogą wystawać z ziemi, ale to pewnie wiesz.
Pozdrawiam Cię serdecznie i mam nadzieję, że teraz już pokażesz, co tam kwitło i kwitnie u Ciebie?

Jolu, jak jeszcze nie widzisz nawet liści tych lilii, to raczej już ich nie ma! ;:185 , a może wypuściły tylko liście i gdzieś się zakamuflowały pomiędzy liliowcami?
Dzisiaj, to już u mnie cały dzień pada, na szczęście spokojnie!
Liliowcom upał wcale nie przeszkadza :tan , one i tak kwitną tylko jeden dzień :) , a i ślimaki może im odpuszczą!
Życzenia zdrówka odwzajemniam gorąco! ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11375
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Poranną porcję miłych ;:167 i oczom doznań zafundowałam sobie u Ciebie Martuś! ;:168
Akumulatory naładowałam więc udam się radośnie na moje włości...oczekiwania mierne! :roll:
Kiepski ten sezon u mnie! :?
Dobrego dnia! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5364
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Niewdzięczne te moje lilie.Pół Polski wiozłem worek czarnoziemu i nic z tego.Sypnę dolomitu i zobaczę czy faktycznie cebule są nie są wkopane zbyt głęboko.Nie zwróciłem na to uwagi.Wątek to tak sam zakończył się.Nie z braku czasu.Tego to ja mam w nadmiarze.Na działce nie mam
dużo pracy.Rośliny są tak gęsto posadzone,że chwast nie ma tam prawa pojawić się.Skalniak wymaga trochę zachodu bo tu ma rosnąć to co ja
chcę ale jednego bzika mam.Ścieżki są zadbane i wydaje mi się,że wtedy porządek jest.Odwiedzającym mówię,jeżeli palcem pokazują chwast,
że to tak ma być. On też jest tam komuś potrzebny.Zdjęć trochę mam.Tak z przyzwyczajenia je robię.Kilka wstawię jeżeli będę jeszcze
pamiętał jak to się robi.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12274
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Historia z krakówką oraz wieczornikiem wspaniała. :;230

Ja w sumie lubię sytuacje, w których nazwa botaniczna odpowiada jakiejś nazwie regionalnej, która nie jest nazwą ogólnopolską. Np. cały kraj mówi o czarnych jagodach, podczas gdy w Małopolsce mówimy o borówkach – no i jak się ta roślina nazywa w atlasach botanicznych? Borówka czarna. A co z rośliną w całej Polsce zwaną chabrem, a w Małopolsce bławatkiem? W botanicznych atlasach figuruje jako chaber bławatek. I tak dalej…

Fajne fotki, zwłaszcza ta z trzmielem.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2926
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Maryniu, ;:168 , może zbyt wiele wymagamy od naszych ogrodów? A może to zależy od naszych nastrojów, ale mnie też wydaje się ogród jakoś mniej kwitnący? :roll:
Na pewno u mnie brakuje róż, które właśnie teraz pięknie kwitną. ;:138
Pięknego tygodnia, Maryniu! ;:196

Janku, u nas nie ma czarnoziemów, raczej gleby gliniaste, tzw. pszenno-buraczane, a lilie białe rosły bez żadnych zabiegów, tak samo jak i bulwkowate. W dodatku, ledwie rozkwitły, były ścinane niemal do ziemi, bo w pobliskim miasteczku, uroczyście obchodzono dzień św. Antoniego i te lilie były święcone.
Co ciekawe, zawsze rozkwitały w tym czasie, a u mnie, dopiero w tym roku, kiedy wegetacja o miesiąc przyspieszona, nadawałyby się do święcenia ;:oj .
Zastanawiam się, dlaczego nikt nie narzekał na gryzonie zjadające cebule? Może to była zasługa kotów i psów rozmnażających niekontrolowanie i żyjących bez chrupek i puszek?

Loki, na Podkarpaciu też rosną borówki i bławatki ;:108 .
Trzmielik dziękuje za pochwałę ;:180 . Po deszczowych dniach, owady tak spragnione jedzonka, że trudno znaleźć kwiatek bez nich. Na szczęście, łanocha chyba zakończyła żerowanie ;:333 .
Ciekawe jak tam uprawa marchwi? Zanim Twoja zakwitnie za rok, mam dla Ciebie zdjęcie mojej kwitnącej. :wink:

Obrazek

Rozkwitają lilie i liliowce pomiędzy floksami.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I reszta
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pięknego tygodnia! :wit
Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

I mamy u Ciebie lipiec w czerwcu. :D
Biały tojad fajny.
Martusiu, czy wysiewa Ci się ten dziurawiec barwierski? Bo u mnie nie a chciałabym znaleźć go czy tu, czy tam :roll:
Nawet już floksy masz w rozkwicie, ;:3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11375
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Cudne lilie, kwitnące liliowce ,hortensje... ;:63 ;:215 Hortensje i lilie to mogę pooglądać sobie w innych ogrodach...Moje w większości zginęły.. ;:222 Nawet balkonowe lilie to w tym roku u mnie niewypał! :?
Uroków na moje ogrodowanie ktoś zadał czy co... ;:oj Coraz to nowe ubytki roślinne odkrywam... :shock: Nawet wrzosy poza jednym przy drzwiach się nie ostały...Nowe już czekają na posadzenie,miejsce przygotowane! ;:7 Nie poddam się!!! :uszy
Dobrego tygodnia Martusiu! ;:168
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11670
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Czy to tojad? Cudny i jaki dorodny. ;:oj

Obrazek

Jeszcze przetacznik podziwiam, piękny niebieski kolor. ;:215 Kupiłam kolejny raz, ale jeszcze nie kwitnie. Jakoś nie chce się niebieski zadomowić. ;:131 Różowy mam od dziesięciu lat i kwitnie niezawodnie.
Floks chyba trochę wcześnie zakwitł. ;:218
Martuś wielu miłych chwil w kolorowym ogrodzie. ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16690
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Martusiu, długo do Ciebie nie zaglądałam, ale dzięki temu mogłam napatrzeć się do woli na Twoje śliczne kwiatuszki. :lol: A jest co podziwiać i - jak zawsze - można znaleźć unikatowe roślinki. ;:215
Moją uwagę przykuł bielutki tojad, :roll: wzbudzając jednocześnie zdziwienie tak wczesnym jego kwitnieniem. ;:219
Lilie św. Józefa też próbowałam sprowadzić na dwoją działkę. Nie udało się i już nie próbuję. ;:222 ;:185

Moja działka zarośnięta jak nigdy dotąd, ;:145 ale kwiatki na szczęście przerosły chwasty i kwitną w najlepsze. ;:333
Nie zanosi się na to, bym w najbliższym czasie mogła zrobić porządki, ;:124 zatem będę musiała jakoś przeboleć ten bałagan. :D
Tobie życzę coraz większej porcji radości z upraw oraz zdrówka dla Was obojga. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12274
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Poruszyłaś bardzo bolesną kwestię, mówiąc o uprawie marchwi. Otóż swoją marchew, która miała już pąki kwiatowe, wyrwałem, myśląc, że to chwast. Dopiero po zapachu i korzeniu poznałem, ale było już za późno. Tak więc nie będzie marchwi u mnie i musi mi wystarczyć Twoja fotka.

Piękne tojady. Piękne floksy. W ogóle wszystko piękne.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17056
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Co to jest nad hortesją a pod floksem.
Cudne liliowce.
Hortensje u ciebie są wyjątkowe.
Mnie ogrodowe nie lubią i nie kwitły. To już je wywaliłam.
Tojad biały ?
Przepiękny :)
Aj zresztą wszystko mi się u ciebie podoba. ;:108 ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”