Orzechowy zakątek Ines

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4840
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Agnieszko, poczytaj tutaj, na końcu strony wypowiedź Tadeusza http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=210 - potwierdziłoby to, o czym rozmawiałyśmy. Mam nadzieję, że też będziesz zadowolona, w przeciwnym razie będę się czuła współwinna. :roll:
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

Halo Agnieszko gdzie się tak skutecznie ukrywasz, że nawet Detektyw nie może Cię odnaleźć :) )
halo tu Ziemia :)
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
Ines1977
100p
100p
Posty: 196
Od: 3 mar 2009, o 21:52
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Post »

elsi pisze:Agnieszko, poczytaj tutaj, na końcu strony wypowiedź Tadeusza http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=210 - potwierdziłoby to, o czym rozmawiałyśmy. Mam nadzieję, że też będziesz zadowolona, w przeciwnym razie będę się czuła współwinna. :roll:
ELu ale ja jestem bardzo zadowolona z tych pieczarek:) Nawet nie myśl o jakiejkolwiek winie :!: Większość substratu jest już rozrzucona i lekko przekopana widłami. Glebogryzarki niestety nie kupiliśmy bo nie było takiej jaka by nas zadowoliła ale w piątek wypożyczamy :).
HannaCS pisze:Halo Agnieszko gdzie się tak skutecznie ukrywasz, że nawet Detektyw nie może Cię odnaleźć :) )
halo tu Ziemia :)

Haha ano praca pochłania... to co się u nas dzieje to masakra jakaś:)

To może przy okazji szybciutko co ostatnio zrobiłam:
Wysiałam jeszcze trochę nasionek: nagietki, aksamitki, tunbergię, męczennicę, lawendę...
Przepikowałam papryki. Jeden pomidor koralik wsadziłam do doniczki i poszedł na próbę na dwór.
Wykopałam cebulki tulipanów, hiacyntów i krokusów. Trochę wcześnie ale musiałam przygotować ziemię pod glebogryzarkę. Cebulki przysypałam jeszcze ziemią między różami. Tam i tak maszyna nie wjedzie. Przy okazji zauważyłam, że na niektórych jest pleśń a tak mi szkoda wyrzucać... Spróbuję oskubać, odizoluje i spryskam czymś.

To na razie tyle, wracam do pracy :)
Pozdrawiam. Agnieszka.
Moje ogródkowe początki
Ines1977
100p
100p
Posty: 196
Od: 3 mar 2009, o 21:52
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Post »

lesioc pisze:Wreszcie znalazłem chwilę na rewizytę. Trzymam kciuki i będę odwiedzał :D.
Drobną przestrogę w temacie sadzenia powojników łącznie z bluszczem można znaleźć na forum clematisów
tutaj : http://www.clematis.com.pl/wms/wmsg.php ... frames=yes
Leszku dziękuję za tę cenną wskazówkę. Podoba mi się to pięcie na kratkach ale ja tak chciałam, żeby ten mur nie prześwitywał, że kupiłam szczelniejsze lamele. Zasłonią brzydki widok ale znowu materiał podporowy dla pnączy jest gorszy. Poza tym nie wiem czy taki cienki lamel wytrzyma bluszcz i czy np. nie będzie pod spodem gnić czy coś...

Kolory UniDekoru jakby ktoś potrzebował:
Obrazek

kompresor jaki namierzyliśmy w Bricomanie z wszystkimi dodatkami:
Obrazek

Kolory UniLazura i droższego tej samej firmy LuxDecora (tylko 4 + bezbarwny) Wczoraj kupiłam ten promocyjny bezbarwny. Pójdzie na pierwszą warstwę jako podkład nim uradzimy z sąsiadami w jakim kolorze będą nasze ogrodzenia :D

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam. Agnieszka.
Moje ogródkowe początki
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

no to kochana nie próżnujesz. walczysz dzielnie i w ogrodzie i w kwestiach dekoracyjnych :)
Ważne, że już masz pomysł co robić :)
miłego dnia
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4840
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Ines1977 pisze:[Wysiałam jeszcze trochę nasionek: nagietki, aksamitki, tunbergię, męczennicę, lawendę...
Przepikowałam papryki. Jeden pomidor koralik wsadziłam do doniczki i poszedł na próbę na dwór.
:)
Przed laty siałam kilka razy lawendę i potem wpatrywałam się w ziemię... i nic. Aż gdzieś doczytałam, że nasiona lawendy powinny być stratyfikowane. Zrobiłam to (nasiona wymieszane z odrobiną wilgotnego piasku do zamrażary na dwa tgodnie) i dopiero wtedy wzeszły. Może teraz na torebkach jest informacja :?:
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Ines1977
100p
100p
Posty: 196
Od: 3 mar 2009, o 21:52
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Post »

Nic na opakowaniu nie było napisane więc potraktowałam rutynowo. Coś z zmieni wylazło ale nie wiem czy to lawenda czy tymianek który się rozsypał z powodu dziurawej torebki:D

Zobacz Elu co znalazłam w "moim" ogrodniczym:)
Obrazek
Pozdrawiam. Agnieszka.
Moje ogródkowe początki
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

Ines1977 pisze:Nic na opakowaniu nie było napisane więc potraktowałam rutynowo. Coś z zmieni wylazło ale nie wiem czy to lawenda czy tymianek który się rozsypał z powodu dziurawej torebki:D

Zobacz Elu co znalazłam w "moim" ogrodniczym:)
Obrazek
halo, a ktory to Twoj ogrodniczy...
takie cudo to i ja bym chciała..

a Ty wiesz, że jutro 3 tyg od kiedy "kopniaka" mi wysłałaś i cisza.... kazali czekać, to czekam-a krzesło już pali w tyłek....
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
Ines1977
100p
100p
Posty: 196
Od: 3 mar 2009, o 21:52
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Post »

HannaCS pisze: halo, a ktory to Twoj ogrodniczy...
takie cudo to i ja bym chciała..

a Ty wiesz, że jutro 3 tyg od kiedy "kopniaka" mi wysłałaś i cisza.... kazali czekać, to czekam-a krzesło już pali w tyłek....
OM skrzyżowanie Poznańska/Strzykulska (po przekątnej BP).

Już 3 tyg? Ale wiesz... kopniak był dobry, widocznie jednak musiałaś się nieprawidłowo nastawić :?

Na naszej działeczce szalał wczoraj taki sprzęcik:
Obrazek
Pozdrawiam. Agnieszka.
Moje ogródkowe początki
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

Ines1977 pisze:
HannaCS pisze: halo, a ktory to Twoj ogrodniczy...
takie cudo to i ja bym chciała..cę też..

a Ty wiesz, że jutro 3 tyg od kiedy "kopniaka" mi wysłałaś i cisza.... kazali czekać, to czekam-a krzesło już pali w tyłek....
OM skrzyżowanie Poznańska/Strzykulska (po przekątnej BP).

Już 3 tyg? Ale wiesz... kopniak był dobry, widocznie jednak musiałaś się nieprawidłowo nastawić :?

Na naszej działeczce szalał wczoraj taki sprzęcik:
Obrazek
no to do sklepu po taki sprzet musze sie udać..
a to co to za cudo takie masz to nowe... co to robi?? jajecznice te... a może i krawaty wiąże ... ??
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4840
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Agnieszko, widzę, że podłoże wymieszane, nie trzeba było tak się wysilić jak łopatą.
Wpożyczenie maszyny droższe niż oranie koniem? Widzę, na działce sucho?
U nas ostatniej nocy dolało i jest już dobrze. Gorzej, bo mają być przymrozki.
Poznosiłam, co się dało do garażu, trochę kartonów na głowę wrażliwcom.
Powychodziły mi ciepłolube (fasolka), na ryzyko posiałam wcześniej, bo zachęta pogodowa była.
Najwyżej powtórzę sianie.
Wiem, że spulchniacze vel opielacze bywają w sklepach, bo znalazłam "nówkę" w swoim miasteczku.
Mój został wyprodukowany "lokalnie", ostatnio eM-ek naprawił gwiazdkę.
A swoją drogą, to dziwne, że wszystkie prawie połówki forumek mają inicjały na "M" :lol: -zauważyłaś?
Rozumiem u mnie: synowie na M. mąż na M. jedna z córek na M., nawet mój Tato na M. Ale wszyscy :;230 .
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Ines1977
100p
100p
Posty: 196
Od: 3 mar 2009, o 21:52
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Post »

HannaCS pisze:no to do sklepu po taki sprzet musze się udać..
a to co to za cudo takie masz to nowe... co to robi?? jajecznice te... a może i krawaty wiąże ... ??
Właśnie ja pomyślałam, że u mnie toto się nie przyda, taki mały warzywniak, ale może zmienię zdanie :) Zastanawiałam się jak te kółka mogą pielić. Po opisie u Eli rozumiem, że one spulchniają a pieli ten "pręt" ale nie przyglądałam się czy jest on wystarczająco ostry i to z obu stron?

Drugie cudo to nie ja mam. Glebogryzarka pożyczona w jeden wieczór zrobiła swoje i rano odjechała do właściciela.
Elu, wypożyczenie pewnie droższe (80 PLN/dzień), ale o konia trudniej :) Glebogryzarka wykopała za to podkowę. Wczoraj ją znalazłam:) Ale radocha :lol:

Co do przymrozków to zimowi ogrodnicy jak zwykle niezawodni? A my właśnie wczoraj posadziliśmy część krzewów owocowych i jaśminowca. I tak nie wiem czy odbiją po tak długim "garażowaniu". Cytrynek groniasty powędrował też do doniczki ale ten będzie na noc chowany. Czytałam też uważnie opakowania z nasionami lawendy. Na jednym było napisane, że do lodówki a na drugim nie. Dobrze, że mi zwróciłaś uwagę.
elsi pisze:A swoją drogą, to dziwne, że wszystkie prawie połówki forumek mają inicjały na "M" :lol: -zauważyłaś?.
Mój M nie ma inicjałów na M :) Ale to jednak mój M:)

A teraz uwaga.... mój pierwszy doniczkowy plon który powędrował na kanapki: rukola ;:228 Obrazek
kończę i zabieram się za śniadanko :)
Pozdrawiam. Agnieszka.
Moje ogródkowe początki
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

Tu fundacja forumowiczowa...
podziel sie posiłkiem....
hehe
Smacznego...

Wiesz Super, że udało Ci się wygrzebać podkowę .. zanczy koleżanko że farciara jesteś :)
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”