Mój ogród w cieniu sosen - Ewelina - cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród w cieniu sosen - EWELINA - 2010 / cz.4

Post »

Ewelino, Rh to dobry zakup i bardzo ładna kolory wybrałaś ;:333 Prymule masz po prostu cudowne. Muszę chyba zainwestować również z ząbkowane. Mam na razie te zwykłe i obstukane .
x-d-a
---
Posty: 7090
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród w cieniu sosen - EWELINA - 2010 / cz.4

Post »

Ewelinko, pięknie wygląda kompozycja kremowej aksamitki z komarzycą! Ja już też kupiłam część kwiatków do aranżacji doniczkowo-skrzynkowych; to świetna zabawa: coroczne tworzenie zgrabnych połączeń roślinek jednorocznych :lol:
Widzę, że kupiłaś m.in. azalię wielkokwiatową Gibraltar, a ja rano kręciłam się wokół niej w sklepie ogrodniczym i już, już miałam kupić, ale nie podobał mi się ten konkretny egzemplarz - nie był zbyt dorodny :(
Może następnym razem, bo to piękna azalia :D
Pozdrawiam cieplutko ;:3
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mój ogród w cieniu sosen - EWELINA - 2010 / cz.4

Post »

Cebulla pisze:Ewelinko- przyszłam, zobaczyłam i umarłam...PIĘKNIE U CIEBIE! Do końca życia u siebie takich cudów nie wypracuję... Chociaż mam już wsadzony Conninghan's White. Mój zaczął właśnie kwitnąć, ale jakoś tak bardziej różowe kwiaty i zdecydowanie mniejsze ma niż na zdjęciu Edyty. Kupowany w OBI- mogli coś namieszać z odmianą?
Nie umieraj, plizzz :;230 Bo wezmę i zamknę wątek ! I co to ma znaczyć ,że do końca życia u siebie nie wypracujesz ? Ogród powstaje latami (mój ma 11 lat) , a Ty byś chciała od razu ? O , tak dobrze nie ma :)
Co do rh," Conninghan's White" - on ma różowawe pąki i kwiaty w początkowej fazie rozkwitu , potem robi się niemal biały .
igielka78 pisze:Ewelino, czy już trzymasz aksamitki na dworze, bo ja jeszcze mam jakieś obawy?
Trzymam na dworze , bo mowy nie ma by te wielką , ceramiczną donicę z ziemią wnieść do domu ( ciężka jest ) . Mam nadzieję ,że nic im nie będzie.
dala pisze:Ewelinko, pięknie wygląda kompozycja kremowej aksamitki z komarzycą! Ja już też kupiłam część kwiatków do aranżacji doniczkowo-skrzynkowych; to świetna zabawa: coroczne tworzenie zgrabnych połączeń roślinek jednorocznych :lol:
Widzę, że kupiłaś m.in. azalię wielkokwiatową Gibraltar, a ja rano kręciłam się wokół niej w sklepie ogrodniczym i już, już miałam kupić, ale nie podobał mi się ten konkretny egzemplarz - nie był zbyt dorodny :(
Może następnym razem, bo to piękna azalia :D
Dalu , dokładnie tak - zabawa w aranżowanie nasadzeń w donicach , czyli co z czym i dlaczego? Też lubię się tym zajmować. Na razie mam wielobarwne bratki w dwu koszach i dwu wazach, oraz właśnie tę mieszankę komarzycy z kremowymi AKSAMITKAMI. Ale - zamówiłam już pelargonie do skrzynek na okna i balkon . Odbiorę już posadzone po majowym weekendzie. No a potem wykwitną bratki i znowu będę kombinować , co posadzić na ich miejsce. :) :) :)
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mój ogród w cieniu sosen - EWELINA - 2010 / cz.4

Post »

Pozwólcie teraz zaprezentować pokazywany wyżej "SZPADEL PÓŁOKRĄGŁY do podcinania brzegów trawnika" w akcji.

Oto ON :

Obrazek

Obrazek

Zaznaczam nowy brzeg trawnika, granicę pomiędzy trawnikiem a rabatami krzewowo-bylinowymi:

Obrazek

Teraz usuwam pasy darni i wybieram ziemię na głębokość ok. 5cm.

Obrazek

Brzeg ubijam i uzupełniam drobną korą.Taki zabieg porządkujący "linię brzegowa " murawy powtarzam każdej wiosny.

Obrazek

I tak to teraz wygląda :)

Obrazek

Nie mam pomiędzy trawą a rabatami żadnych ograniczników typu :kostka granitowa, płytki , cegiełki... nie podoba mi się to specjalnie. Zresztą, tak łatwiej kosi się trawnik - kosiarka może podjechać do samego skraju trawnika.No i co roku mam możliwość poszerzania rabat w miejscach , gdzie jakiś krzaczorek nadmiernie się już rozrósł, co grozi jego "zgilotynowaniem " podczas koszenia.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród w cieniu sosen - EWELINA - 2010 / cz.4

Post »

Suuper - zawołałam M, zaprezentowałam efekty ... bo właśnie skończyłam obsadzać nową rabatkę i też nie bardzo chcę ograniczniki.
....
Ale zapomniałam, że ja mam kamienistą i gliniastą ziemię i zazwyczaj używamy kilofa i sztychówki.. więc nie wiem , czy sprawdził by się ten szpadelek. Niemniej jednak poszukam w ogrodniczych i być może zaryzykuję... bo efekty świetne.
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
pyzia
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 maja 2009, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Prawie ;-) Poznań
Kontakt:

Re: Mój ogród w cieniu sosen - EWELINA - 2010 / cz.4

Post »

Witam Ewelino
Ten sprzęt do wyrównywania brzegów jest boski. Poproszę o info na pw gdzie i za ile :wink:, bo że działa to się naocznie przekonałam.
Czego to ludzie=ogrodnicy nie wymyślą ;:138
pozdrawiam
p
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mój ogród w cieniu sosen - EWELINA - 2010 / cz.4

Post »

I jeszcze trochę wiosennych widoczków ogrodu:

Obrazek Obrazek
Pierwsze TULIPANY ( jakieś takie powyciągane i wiotkie w tym roku, i kwiaty mają niewielkie, nie wiem , dlaczego ? )

Obrazek Obrazek
Zakwita OMIEG WSCHODNI , a obok SMAGLICZKA SKALNA - będą złote plamy na szarawym tle.

Obrazek Obrazek
Pojedyncze kwiatki ŻAGWINU , obok widoczek z FORSYCJĄ w tle.

Obrazek Obrazek
Niezawodna HORTENSJA PNĄCA już cała w zielonych listkach ,wśród których jest masa pąków kwiatowych !
Obok PIERWIOSNEK ZĄBKOWANY.

Obrazek Obrazek
Większości RÓŻANECZNIKÓW musiałam oskubać przemarznięte liście , ale będą kwitły - mają wiele pąków !

Obrazek Obrazek
Na brzozowym pniaku ( zdj. z prawej) ustawie donicę ze zwisającymi BEGONIAMI , które już rosną na parapecie.

Obrazek Obrazek
Jeszcze takie widoczki...

Obrazek Obrazek
Tu też RÓŻANECZNIKI - już po wiosennych zabiegach : czyszczeniu, zakwaszaniu podłoża , oprysku przeciwgrzybiczym. W przyszłym tygodniu spryskam nawozem dolistnym.

Obrazek Obrazek
Czuprynka na BRZOZIE ( Betula pendula " Youngii" zaczyna się zielenić... a AGAWA na skalniaku z utęsknieniem czeka na ciepło i słońce ( zupełnie jak ja) ;:3
------------------------------------------------------------------------------------
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród w cieniu sosen - EWELINA - 2010 / cz.4

Post »

I ja też czekam na słoneczko :D
Widoczki, jak zwykle , zachwycające .. ale ten biały ząbkowany przepiękny.
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mój ogród w cieniu sosen - EWELINA - 2010 / cz.4

Post »

pyzia pisze: Ten sprzęt do wyrównywania brzegów jest boski. Poproszę o info na pw gdzie i za ile :wink:, bo że działa to się naocznie przekonałam.
Miiriam pisze:Suuper - zawołałam M, zaprezentowałam efekty ... bo właśnie skończyłam obsadzać nową rabatkę i też nie bardzo chcę ograniczniki.
....Ale zapomniałam, że ja mam kamienistą i gliniastą ziemię i zazwyczaj używamy kilofa i sztychówki.. więc nie wiem , czy sprawdził by się ten szpadelek. Niemniej jednak poszukam w ogrodniczych i być może zaryzykuję... bo efekty świetne.
Pozdrowienia dla Męża :)

To szpadel firmy GARDENA http://www.gardenshop.pl/gardena-szpade ... p-127.html

Dotychczas tę samą operację wykonywałam zwykłym szpadlem - też dało się to zrobić , ale teraz jest zdecydowanie łatwiej i brzegi wychodzą równiejsze :) Fajna zabawka :)
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mój ogród w cieniu sosen - EWELINA - 2010 / cz.4

Post »

Pora na przechwalanki, więc :

Dziś posadziłam FUKSJE , które wczoraj mi przysłano. Dobrze zapakowane i oznaczone sadzonki dotarły nieuszkodzone. Teraz są już w donicach. Na noc wzięłam je do mieszkania - w Poznaniu teraz 3st.C. !!! Bałam się ,że się przeziębią :;230

Obrazek

A tu jeszcze jeden zakup - DEREŃ BIAŁY " Kesselring" - chcę go posadzić przy żarłocznej brzozie , w towarzystwie której nic nie chce dobrze rosnąć . Może dereń wytrzyma taką zaborczą sąsiadkę ?

Obrazek
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
asia0809
1000p
1000p
Posty: 2279
Od: 27 lut 2007, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój ogród w cieniu sosen - EWELINA - 2010 / cz.4

Post »

Ooo, kawał dobrej roboty. I jaki efekt. Czy bardzo ciężko się tym pracuje? Czy ten półksiężyc jest zaostrzony? Czy trzeba do tego samca czy można sobie poradzić samemu?
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mój ogród w cieniu sosen - EWELINA - 2010 / cz.4

Post »

asia0809 pisze:Ooo, kawał dobrej roboty. I jaki efekt. Czy bardzo ciężko się tym pracuje? Czy ten półksiężyc jest zaostrzony? Czy trzeba do tego samca czy można sobie poradzić samemu?
Samiec to zawsze się przyda do prac w ogrodzie , ale , niestety, nie było go w zestawie :;230
Jednak pracuje się tym łatwo , jakoś sobie sama poradziłam. Półksiężyc jest zaostrzony , przecina ziemię , darń , nawet nie za grube korzenie - a u mnie ich sporo z uwagi na liczne drzewa.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
EdytaB
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2693
Od: 1 sty 2009, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Mój ogród w cieniu sosen - EWELINA - 2010 / cz.4

Post »

a moje fuksje mają juz pąki i też chowam na noc.
Rh musze pilnie przesadzić (tj. jutro) bo psy złamaly kolejne gałązki :?
Ogródek EdytyB

zapraszam
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”