Tulipany - nasze zdjęcia i identyfikacja odmian

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2992
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Re: Tulipany

Post »

Ciekawa uwaga z tą płaską stroną tulipana.Tak postaram się jutro posadzić botaniczne,bo dopiero namyśliłam się dokupić.Przyszły olbrzymie zdrowe cebule,po ok 1,65 za 5 szt.Bardzo się z nich cieszę,bo z wczesnymi odmianami u mnie krucho... ;:138
Awatar użytkownika
Rusalka
1000p
1000p
Posty: 1653
Od: 10 sty 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Tulipany

Post »

noo ciekawe jak to wyjdzie...
Okaże się wiosną..czy trzeba dokładnie sadzić czy na "bałaganiarza" też się da ;)

ps
co to są tulipany botaniczne..?
można jeszcze wsadzać cebulki do ziemi..??
Coś dziwnie piszę? Tak Ci się zdaje?
To mój T9 i pod jego władzą pozostaję ;-)
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4108
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Tulipany

Post »

na "bałaganiarza" też się da :D
ale najlepiej moim zdaniem wyglądają takie duże kępy z jednej odmiany
Ja też jeszcze dzisiaj dosadzałam, baaardzo lubię te wyprzedaże cebulek tulipanów :D
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Tulipany

Post »

a ja lubię taki miszmasz :) mieszam cebulki przed wysadzeniem i na wiosnę mam niespodziankę :) chociaż przyznam, że odmianowo też ładnie wygląda i mam parę takich kępek :)
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4108
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Tulipany

Post »

Ja tam nie lubię jak mi wysokie zasłaniają niskie :D im to pewnie wszystko jedno..
Lucia
200p
200p
Posty: 222
Od: 17 paź 2011, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tulipany

Post »

Zgadzam się. Również wole jak są sadzone odmianowo po kilkanaście/kilkadziesiąt sztuk, choć pomieszane też mają swój urok
Pozdrawiam Paulina
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Tulipany

Post »

ja swoje tulipanki świeżo w tym roku na jesień posadzone przykryłam gałązkami choiny i teraz mam dylemat, bo coraz cieplej, dziś u mnie temp bardzo wysoka, czy to się nie zaparzy, albo cóś nie zeźre mi cebulek, albo grzyb nie dosięgnie. Eh, mogłoby już się zimniej zrobić.
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4108
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Tulipany

Post »

roots23 nie martw się, przy takiej pogodzie to mogą tylko zacząć wychodzić z ziemi. Te gałęzie niepotrzebne, cebule nie przemarzają, a tylko będą przeszkadzać wiosną (może 'zimą' :D kto to wie?)
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Tulipany

Post »

no w sumie wiem, tyle, że dostałamc trochę gałązek choinowych i nie wiedziałam co z nimi zrobić :) a też troszkę się obawiałam, bo dosyć późno sadziłam cebulowe i lilie
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
Awatar użytkownika
AdamoB
50p
50p
Posty: 75
Od: 22 lis 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tulipany

Post »

Ilość prac jesienno-porządkowych tak mnie w tym roku zaskoczyła, że dużą rabatę z cebulowymi ukończyłem dopiero 7 listopada. Póki co pogoda jest sprzyjająca- myślę (patrząc na prognozy), że wszystkie cebule (w tym tulipanów) powinny bez problemu ukorzenić się przed zimą...
Mam do Was pytanie- w mojej okolicy (miasteczko pomiędzy Garwolinem a Warszawą) nie padało konkretnie tak gdzieś z 1,5 miesiąca. Dom mam bardzo blisko rzeki (a właściwie rzeczki), więc codziennie jest rosa, gleba jest całkiem wilgotna, itp. Myślicie, że warto byłoby podlać jeszcze przed większymi mrozami w grudniu cebulowe rabaty, czy już sobie odpuścić? Delikatnie podlałem je tylko zaraz po sadzeniu- tak robię zawsze :)
Pozdrawiam!
Adam.
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Tulipany

Post »

cebulowe myślę, że sobie poradzą, resztę można lekko podlać.U mnie nie pada już od końca sierpnia :lol: a mamy 25 listopad :) też mieszkam koło rzeki, ale myślę, że cebulowe sobie spokojnie poradzą
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Tulipany

Post »

AdamoB pisze:... nie padało konkretnie tak gdzieś z 1,5 miesiąca. Dom mam bardzo blisko rzeki (a właściwie rzeczki), więc codziennie jest rosa, gleba jest całkiem wilgotna, ...
To, że codziennie jest rosa i "gleba całkiem wilgotna" to za mało dla roślin. Rusz ziemie w ogródku i sie przekonasz czy jest wilgotna głębiej niż na 1-2 cm - bo ja się obawiam, że może być całkiem sucha. Inni piszą, że cebulowe sobie poradzą a ja uważam, że im też się trochę wilgoci przydaje ale raczej regularnie po trochu niż rzadko (albo jednorazowo) ale dużo.

A inne rośliny to już na pewno trzeba podlewać jeśli od półtora miesiąca jedyna woda to rosa.
wtatara
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 cze 2011, o 18:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany

Post »

Ostatnio w programie o ogrodach mówił tylko o zimozielonych :D :D :D
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”