Uprawa pomidorów w szklarni,w tunelu, pod osłonami cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
11krzych

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

marzenaF pisze:Czy to palenie siary odnosi się też do foliaków?
Może pomoże, na pewno nie zaszkodzi, nie jest kosztowne.
Ja co roku myję w chlorze (np.domestos) paliki, mimo że mam stalowe a nie drewniane.
Darek67
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 24 lut 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

11krzych pisze:Zaraza ziemniaka i dezynfekcja szklarni, to dwa różne tematy. Tak czy inaczej, powinieneś zdezynfekować szklarnię (pomijam temat gleby) spalając w środku siarkę w granulkach. Mycie środkami zawierającymi chlor też nie jest złym pomysłem, ale palenie siary też trzeba zastosować.
Dzięki 11krzychu, a tak bliżej na czym polega "palenie siary". Rozumie kupuję siarkę w granulkach w sklepie ogrodniczym i ....jaką ilość tej siarki spalić?. Wsypuję do wiaderka, wnoszę do szklarni i podpalam?? Wybaczcie, ale zielony jestem.
11krzych

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

A możesz nawet kilo spalić (7zł) dla pewności, ale wycofuję się z tej siarki w tunelu.
Hasło Ogrodnicze pisze:Tunele foliowe nie mogą być w ten sposób odkażane ze względu na niebezpieczeństwo spalenia lub choćby uszkodzenia folii przez rozżarzone rozpryski powstające niekiedy podczas spalania siarki.
Może oprysk formaliną lub którymś ze środków wymienionych w artykule, który podlinkowałem.
Awatar użytkownika
Rusalka
1000p
1000p
Posty: 1653
Od: 10 sty 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

A nie wystarczy szmatka z domostwem.. i lecimy rejony..?
Bo spryskanie nie bardzo chyba z racji tego że może na glebę skapać.. choć pewnie i jak stężenie bezpieczne będzie to i glebie nie zaszkodzi..jakby nie było zaprawia się przecież i nasionka domestosem..prawda? :D
Coś dziwnie piszę? Tak Ci się zdaje?
To mój T9 i pod jego władzą pozostaję ;-)
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Może nie do końca w temacie ale podobno w Bełchatowie na postać szklarnia na 300ha.
Ale chciałem się wpisać w ten wątek - aby łatwiej czytać.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
Awatar użytkownika
DoktorPio
100p
100p
Posty: 121
Od: 6 lut 2013, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bełchatów

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Hmm jestem z Bełchatowa i fakt że mamy nadmiar energii cieplnej z pobliskiej elektrowni i można by spokojnie ogrzać jeszcze oprócz Bełchatowa Piotrków Tryb. Łódź i Pabianice :D
Albo parę tyś ha szklarni :wink:
Ale o szklarniach na 300ha nic nie słyszałem ?
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Chyba Citronex. U nas podobno kupili Siechnicę również.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
Awatar użytkownika
edysqa
200p
200p
Posty: 331
Od: 18 lut 2013, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś w woj. łódzkim
Kontakt:

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

A powiedzcie mi moi drodzy czy mozna pod jedną folią wsadzić odmiany pomidorów ustalone i F1?
Awatar użytkownika
monika10
200p
200p
Posty: 204
Od: 18 sty 2013, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło podkarpackie

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Ponoć pomidory się nie zapylają,to pewnie można,ale lepiej niech się wypowiedzą mądre głowy. ;:3
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4069
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

edysqa, oczywiście że można ;:333 . Pomidory są samopylne. Natomiast jak chcesz zbierać nasiona, to tylko z odmian ustalonych.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Chyba, że uprawiasz krzyżówki Kozuli, wtedy zbieraj nasiona z kolejnych pokoleń.
Awatar użytkownika
edysqa
200p
200p
Posty: 331
Od: 18 lut 2013, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś w woj. łódzkim
Kontakt:

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Wlasnie kolega podpowiedział mi sposób na uprawę pomidorów pod folią i chcialam sie Was poradzić :-)
Folie zamierzam rozłożyć w miejscu gdzie były wysokie (dzikie) trawy, chwasty, kolega powiedział ze swoje pomidory uprawia w kręgach z foli postawionych na ziemi i podpowiedział mi ze mogłabym przykryć miejsce w ktorym planuje postawić foliak, rozłożyć pod nim czarną folie lub agrowł?knine, pomidory wsadzić do wiaderek (mam sporo po 10 l i wieksze) z dobrym podłożem, na spodzie oczywiście zrobić duże dziury i w miejscu gdzie będą stały na foli rowniez zrobić dziury żeby korzonki się przebiły.
Co myślicie o tym sposobie? Pomidory nie byłyby narażone na przymrozki i nie musialabym przekopywać ziemi.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Kasia
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”