Nie rób tak! Nasze błędy w ogrodnictwie - cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13422
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

To ja się pochwalę swoim trawnikiem :)
Wiosną kupiłam działkę i w miejscu przygotowanym pod ogórki stanęła piaskownica dla wnuczki. Chcieliśmy posiać trawkę. Znalazłam w altance jakieś opakowanie trawy, przeczytaliśmy i wszystko zostało przekopane, trawa zasiana, przydeptane dokładnie. Chodziłam i podlewałam a po jakimś czasie ucieszona obserwowałam jak gdzieniegdzie pojawiają się źdźbła...... chwastów. Tylko one wyrosły w efekcie potraktowałam całość rundapem i czekam na wiosnę.

I jeszcze jedno.
Mam stary kompostownik gdzie z prawej strony był gotowy kompost a z lewej miejsce na następny. Zapomniałam uprzedzić rodzinkę więc teraz mam piękną trawkę ( córka zdartą darń wyrzuciła ) a na niej jabłka ( spady wyrzucił bratanek zięcia ). Do kompostu pod spodem nie dałam rady się dostać :)

Zapomniałabym się "pochwalić" że wyrwałam kocimiętkę a szczeć wyhodowałam wielgachną :)
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

no tak! moim największym błędem było pozostawienie kluczy z ogródka teściom- którzy zresztą sami kupili kłódkę bo wcześniejsza się rozwaliła i zostawili sobie jeden klucz :evil:
a z tym wiąże się:
rozdzielenie hortensji ogrodowej na pięc czy sześć kawałków, posadzenie w pełnym słońcu i obcięcie całkowite na zime !!! :evil:
posadzenie byle czego na obrzeżach rabatach, lub w środku - żeby nie było pusto - efekt od dwóch tygodni przesadzam i nie moge sobie dać rady!!!!
posianie słonecznika bo przecież tak pusto pomiędzy wszelakimi roślinkami - -efekt prawie wszystkie słoneczniki wzeszły, zasłąniając wszystko inne
i pewnie jeszcze inne jak sobie przypomne napisze
Awatar użytkownika
jolciajci
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1588
Od: 26 lut 2007, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Kochani teściowie ;:35
Jestem jaka jestem - pozdrawiam serdecznie Jola
Awatar użytkownika
Renia 4
200p
200p
Posty: 243
Od: 5 paź 2008, o 17:49
Lokalizacja: obecnie opolskie

Post »

Jolciu, Onko, temat rzeka -ale nie na ten wątek, ja też jestem teściową, ale dla zięciów, i aby nie miały zastosowania kawały o teściowej, stosuję maksymę- " Chcesz mieć zięcia dobrego, zachodź rzadko do niego", dopiero jak proszą i to BAAAAARDZO, to odwiedzam i ewentualnie służę pomocą. ;:108
Pozdrawiam wiosennie
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Renia 4 pisze:Jolciu, Onko, temat rzeka -ale nie na ten wątek, ja też jestem teściową, ale dla zięciów, i aby nie miały zastosowania kawały o teściowej, stosuję maksymę- " Chcesz mieć zięcia dobrego, zachodź rzadko do niego", dopiero jak proszą i to BAAAAARDZO, to odwiedzam i ewentualnie służę pomocą. ;:108
o to to...

Moja do tej pory taka była a ostatnio coś zaczyna się wtrącać. Na razie obserwuję i nic nie mówię. Zobaczymy
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
klimek1714
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 13 gru 2007, o 11:16
Lokalizacja: niedaleko Białegostoku, pod Łapami dokładnie

Post »

oooooj... kobiety jesteście okropne, czytając wszystkie 12 stron widać brak zrozumienia dla płci przeciwnej, normalne jest że mało który chłop lubi się w ziemi bawić i wyciągać piach z za paznokci ( ja też chociaż lubie ogród) praktycznie wszyscy wolą smar:P

chyba już wiem czemu wszyscy strasi faceci uświadamiają mnie mówiąc "nie żeń sie synu!!!" a jak już to najwcześniej po 30



a wracając do tematu to:
- na wiosnę muszę cały skalniak taki 5x2.5 wywalać bo posadzilem jakiegoś miskanta który w ciągu 2 lat zajmujął już prawie połowe:/ a nie da sie wyplenić

nie pomyślałem że jak kupie psa (piękny owczarek niemiecki) będe miał rów melioracyjny przy siat
ce ogrodzeniowej :/

a teraz szykuje się do kopania oczka wodnego tżn prace na wiosne, ale teraz czytam czytam bo jak coś nie wyjdzie to może drogo kosztować:/

a w tym roku posadziłem na rabacie taka długa chyba ponad 10m a szeroka 70-80cm, no słoneczniki ozdobne, a że mieszkam na wsi, a mój kochany tata zajmuję sie hodowlą bydła mlecznego, mam pod dostatkiem gnojówki no i na wiosnę chyba ze 4 razy podlałem rabatę (słoneczniki nie rosły jeszcze)a po sianiu posypałem nawozami, efekt : mam giganta ponad 3metrowego a reszta praktycznie od 2,5 w górę. Teraz niech ktoś mi po wie jak korzenie usunąć z rabaty?? chyba tyko ciągnikiem ??
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3847
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

klimek1714 pisze:
nie pomyślałem że jak kupie psa (piękny owczarek niemiecki) będe miał rów melioracyjny przy siat
ce ogrodzeniowej :/
:;230 ;:112 :;230 ;:112 no nie mogę....
Prosze pokaż te słoneczniki :;230 :;230 :;230
Wracając do teściowej :roll: moja mi dziś skrzynki na jabłka kupiła bo za dużo rozdaję :roll:
(sama torbami wynosi a reszcie żałuje :evil: )
Awatar użytkownika
klimek1714
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 13 gru 2007, o 11:16
Lokalizacja: niedaleko Białegostoku, pod Łapami dokładnie

Post »

jutro jak znajdę chwilę to pstryknę sobie fotkę na ich tle, ale nie obiecuje że bedzie ładna bo już ro ślinki są zniszczone i powyjadane przez ptaki, ale od zaraz mogę pokazać zdjęcia psa:D
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3847
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

A chętnie zobaczę :D .
Napisze tu-piękny,cudny i jak widzę po szkoleniu :D .
Awatar użytkownika
klimek1714
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 13 gru 2007, o 11:16
Lokalizacja: niedaleko Białegostoku, pod Łapami dokładnie

Post »

Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Też mam długowłosego ONka i też rów melioracyjny ... tyle, że przewidziałam to ...
co nie znaczy, ze mi się podoba... Masz jakiś pomysł na zlikwidowanie go? Rowu nie psa :) hihihi
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
klimek1714
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 13 gru 2007, o 11:16
Lokalizacja: niedaleko Białegostoku, pod Łapami dokładnie

Post »

jestem teraz na etapie zbierania kamieni z pola, takich wielkości pięści i większych do pobicia

na wiosne planuje zrobić coś w rodzaju rabaty wzdłoż tego ogrodzenia (rabata ma się składać ze wszystkich roślin (kwiaty, pnącza (do obsadzenia siatki) iglaki i drzewa liściaste) całośc planuje wyłożyć włokniną (już zakupiona) i wysypać korą, a zabezpieczyć przed psem?? no cóż wymyśliłem że wytne kilka młodych dąbków (posiadamy kawałek lasu) i zrobie coś w rodzaju płota na wysokośc powiedzmy pól metra (powiniem to mijać i koło tego biegać, a przy płotku wybrukuje mu ścieżkę z kamieni niech sobie po tym biega.

problemw tym ze całość ma chyba z 60m i skończy się zrobieniem poł.owy tylko, a kiedy druga część to nie wiem :/

pokaż swego pieska :wink:

Moj słonecznik :D nie mierzyłem go, ale ja ciągne w góre 1.80


Obrazek
Awatar użytkownika
kocurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 821
Od: 10 kwie 2008, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z kątowni

Post »

Słonecznik jest bomba, takiego giganta jeszcze nie widziałam :lol:

Pies jest piękny, znajomi mają boksera, więc od razu wysadzili mu płotek, żeby nie niszczył tuj posadzonych pod siatką. Nie niszczy, ale te, co regularnie podsikiwał, uschły.
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”