Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bożi
500p
500p
Posty: 585
Od: 7 mar 2009, o 18:03
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Lubię wszystkie rosliny, nawet te śmierdzące. Jedne są do wąchania, drugie do oglądania a jeszcze inne do zasłony przed wiatrem. Każda ma swoją rolę w ogrodzie.
Awatar użytkownika
Agdula
200p
200p
Posty: 313
Od: 16 kwie 2007, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja nie lubię storczyków i rododendronów!

A już chyba nigdy nie zrozumiem dlaczego tak wiele ludzi sadzi rododendrony. Ani to nie pachnie... ani ładnie zimą nie wygląda. :?

Nie lubię wszystkich drzew, które mają wielkie liście :twisted:
Może dlatego nie lubię też begoni....
:wink:

Zapomniałabym, nie cierpię gwiazdy betlejemskiej.
Agdula
Mądrość wabi-sabi: Nic nie jest doskonałe, skończone ani wieczne.
W prawie dzikim ogrodzie ...
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Post »

Nie lubię datur i pacioreczników (kanny) - wydają mi się strasznie nadęte i jak ludzie snoby.

Nie lubię roślin, które wymagają wykopywania na zimę - z czystego mojego lenistwa i braku miejsca do przechowywania.
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Uwielbiam malwy , ostróżki , dzielżany , hosty i oczywiście róże :lol:
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
Grandiflora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 823
Od: 21 paź 2008, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

JLG pisze:Nie lubię datur i pacioreczników (kanny) - wydają mi się strasznie nadęte i jak ludzie snoby.

Nie lubię roślin, które wymagają wykopywania na zimę - z czystego mojego lenistwa i braku miejsca do przechowywania.
Ja też! Ja też ! :twisted:
pozdrawiam , Lucyna
w ogrodzie , w domu
moje róże
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post »

A ja lubię wszystkie, ale nie wszystkie będą u mnie w ogródku. Bo nie mam na to miejsca, bo nie wszystko do mojego ogrodu pasuje :D
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
magnolia15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 993
Od: 26 sty 2009, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: biesal.warmia i mazury

Post »

A ja lubię bez,jaśmin i kalinę. A najbardziej nie lubię wszelkich chwastów,perzu i innego nie potrzebnego zielska między kwiatkami i warzywami. :D
Awatar użytkownika
White Elk
50p
50p
Posty: 63
Od: 31 mar 2008, o 11:47
Lokalizacja: NRW- Niemcy

Post »

lubię moją oliwkę, bez, konwalie, parzydłio leśne... lubię zioła, wszystko zresztą co pachnie....
nie lubię wrzosów,
ale najbardziej nie lubię fikusa benjamina ;:125
Awatar użytkownika
Candida
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 11 sty 2009, o 12:38
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Ja kiedyś nie lubiłam pelargonii, teraz sama mam je w skrzynkach. :lol:
Nie lubiłam też aksamitek, dalej nie uważam, że są piękne, ale sieję bo wypełniają puste miejsca i niezawodnie kwitną, nie sieje tylko tych wysokich, dla mnie są paskudne, szczególnie te cytrynowożółte, nie zniosłabym ich w swoim ogródku.
No i nie lubię też datury i chyba nie przekonam się do niej :?
Za to bardzo lubię różaneczniki, azalie, bzy, jaśmin, migdałka i wszystko co kwitnie i kojarzy się z wiosną. :D Uwielbiam konwalie, piwonie, bratki i róże :D no i jeszcze malwy :) a ostatnio przypomniałam sobie o naparstnicy i łubinie i koniecznie muszę posiać w tym roku :D ... i jeszcze stokrotki i fiołki :)
I bardzo lubię też cebulowe: lilie, mieczyki, przebiśniegi, żonkile.. w doniczce hippeastrum
pozdrawiam Katarzyna
Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha. ? Johann Wolfgang Goethe
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5427
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Post »

Agdula pisze: A już chyba nigdy nie zrozumiem dlaczego tak wiele ludzi sadzi rododendrony. Ani to nie pachnie... ani ładnie zimą nie wygląda. :?
.
A wiesz, że ja podobnie myślałam. Ale teraz uważam, że rododendrony warto mieć dla tych trzech tygodni, kiedy kwitną :-) i sama posadziłam dwie sztuki.

JA to mam z kolei taki problem, że nie ma roślin, które by mi się nie podobały....i których bym nie chciała do siebie ściągnąć ;-) A najbardziej lubię powojniki, kaliny, hortensje i kwiatki jednoroczne. Wizualnie. A zapachowo...nic, ale to nic nie przebije goździka :-)

Jeśli cos mi sie nie podoba, to raczej pewne sposoby sadzenia roslin - iglaki w rządku i czyściutki trawniczek, albo kurhanik usypany na gładkiej powierzchni, zwany skalniakiem. No i taka architektura ogrodowa majaca imitować styl rustykalny - koło młyńskie, wóz drabiniasty...co to ma niby wspólnego z wiejskimi ogrodami, pokażcie mi porządnego gospodarza, który w niedzielę trzymałby wóz przed chałupą ;-) Że o kole nie wspomnę...
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
Candida
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 11 sty 2009, o 12:38
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

100krotka pisze: JA to mam z kolei taki problem, że nie ma roślin, które by mi się nie podobały....i których bym nie chciała do siebie ściągnąć ;-) A najbardziej lubię powojniki, kaliny, hortensje i kwiatki jednoroczne. Wizualnie. A zapachowo...nic, ale to nic nie przebije goździka :-)

Jeśli cos mi się nie podoba, to raczej pewne sposoby sadzenia roslin - iglaki w rządku i czyściutki trawniczek, albo kurhanik usypany na gładkiej powierzchni, zwany skalniakiem. No i taka architektura ogrodowa majaca imitować styl rustykalny - koło młyńskie, wóz drabiniasty...co to ma niby wspólnego z wiejskimi ogrodami, pokażcie mi porządnego gospodarza, który w niedzielę trzymałby wóz przed chałupą ;-) Że o kole nie wspomnę...


Oj z tym ściąganiem do ogródka wszystkiego co mi się podoba to też mam problem... na razie jeszcze mam dużo miejsca, ale miejsce kiedyś się skończy... :(
A te iglaczki w rządku też mnie strasznie rażą, a jeszcze bardziej skalniaki... sama się zastanawiam jak zrobić skalniak, żeby tak nie wyglądał, bo niestety u mnie płasko jakby walec przejechał... i na razie nie mam skalniaka, może coś wykombinuję, przy budowie oczka wodnego :)
pozdrawiam Katarzyna
Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha. ? Johann Wolfgang Goethe
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5427
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Post »

A wiesz Candida, ja widziałam w specjalnym wydaniu "Działkowca" taką kompozycję, która nadaje sie na płaską działkę. Ale to nie była taka kupka kamieni tylko ze cztery różnej wielkości niestymetryczne głazy, i między nimi rósł berberys i cos jeszcze. Miało to ręce i nogi w każdym razie :-)
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
Agdula
200p
200p
Posty: 313
Od: 16 kwie 2007, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

100krotka pisze:
Agdula pisze: A już chyba nigdy nie zrozumiem dlaczego tak wiele ludzi sadzi rododendrony. Ani to nie pachnie... ani ładnie zimą nie wygląda. :?
.
A wiesz, że ja podobnie myślałam. Ale teraz uważam, że rododendrony warto mieć dla tych trzech tygodni, kiedy kwitną :-) i sama posadziłam dwie sztuki.

JA to mam z kolei taki problem, że nie ma roślin, które by mi się nie podobały....i których bym nie chciała do siebie ściągnąć ;-) A najbardziej lubię powojniki, kaliny, hortensje i kwiatki jednoroczne. Wizualnie. A zapachowo...nic, ale to nic nie przebije goździka :-)

Jeśli cos mi się nie podoba, to raczej pewne sposoby sadzenia roslin - iglaki w rządku i czyściutki trawniczek, albo kurhanik usypany na gładkiej powierzchni, zwany skalniakiem. No i taka architektura ogrodowa majaca imitować styl rustykalny - koło młyńskie, wóz drabiniasty...co to ma niby wspólnego z wiejskimi ogrodami, pokażcie mi porządnego gospodarza, który w niedzielę trzymałby wóz przed chałupą ;-) Że o kole nie wspomnę...
Masz rację, a propos tego co się nie lubi. Ja kiedyś nie lubiłam hortensji, oj, długie lata ich nie lubiłam. A w zeszłym roku kupiłam sobie takie białe i jestem zachwycona. Teraz podobają mi sie wyszstkie hortensje. Więc i może do rododendronów tej dorosnę :?

Widzę, że też nie lubimy czystego trawnika i iglaków w rządku. Za tymi wozami to też nie przepadam. Natomiast uwielbiam wszystkie drewniane pergole, ławeczki itp :)
Agdula
Mądrość wabi-sabi: Nic nie jest doskonałe, skończone ani wieczne.
W prawie dzikim ogrodzie ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”