Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

I dodam jeszcze jedna moja ulubiona postać czyli baklazan na grillu. Znowu baklazan pokrojony w duże plastry obsypany solą "odwodniony" wytarty do sucha papierowym recznikiem i posmarowany:
- do oliwy wrzucić mnóstwo roztartego czosnku jakies swieze(lub suszone zioła) typu tymianek bazylia itp i ta papka posmarowane plastry usmazyc na grillu w oczekiwaniu na kiełbaski:) doskonale cos dla zdrowia:)!
Awatar użytkownika
Galicjanka
100p
100p
Posty: 172
Od: 16 wrz 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Monika79przeprasza, że dopiero teraz odpisuję- Zawsze robię porcję z ok.2 kg aronii. :uszy
jondi w tym roku bakłażanowi nie przepuszczę. Na pewno wypróbuję twoje sposoby ;:215
Pozdrawiam Gosia
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Galicjanka jeśli lubisz to jeszcze jeden pomysł (oczywiście przepraszam jeśli pisze banały i nie wnoszę nic nowego, ale a nuż ktoś nie zna:) )
Bakłażan przekroić na pól oczywiście wzdłuż dobrze posolić odwodniony j.w. Następnie skrócić oliwa postępach grubo posiekanym czosnkiem, tymiankiem itp. Całość zaparkować w folię aluminiowa i do piekarnika ok 45 min(zawsze sprawdzam czy już bo gotowość zależy od wielkości bakłażana). Gdy jest miękki albo wyjadać bezpośrednio łyżeczką albo cały miąższ wyciągać rozbierać widelcem i mamy tzw caviar de aubergine:). Moim dzieciom mniej smakuje niż poprzednie przepisy ale ma swój urok.
Aleee jestem zła ze mi nie wyszły moje bakłażanki grrrr :)
Pozdrawiam

-- 9 kwi 2014, o 18:14 --

Siet nie sprawdziłam pisowni przed wysłaniem a słownik sam sobie decyduje przepraszam więc za błędy. Miało być: posypać a nie postępy, odwodnić a nie odwodniony i więcej błędów nie pamiętam...

-- 9 kwi 2014, o 18:17 --

Jeszcze: skropić a nie skrócić oliwa, zapakować w folie a nie zaparkować i rozgnieść widelcem.... To tak jak się pisze i nie sprawdza.... Przepraszam:)
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Super przepisy, na pewno wypróbuję. Moje bakłażanki zdrowo rosną więc może się doczekam.
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
Galicjanka
100p
100p
Posty: 172
Od: 16 wrz 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

jondi a wiesz, że dopiero jak wyliczyłaś zobaczyłam te błędy. Jak czytało się tyle różnych przepisów oko i mózg same wiedzą jak ma być ;:215
a za przepis bardzo dziękuję na pewno wypróbuję ;:180
Pozdrawiam Gosia
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Z zazdrości czystej ze wszystkim tak ładnie rosną bakłażanki zasiałam dzisiaj na nowo i dałam od razu doniczkę do szklarni może tam wykiełkują? Boję się że trochę za póżno, ale kto nie ryzykuje...:)
Pozdrawiam.
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Dostałam od znajomego pełno zielonej pietruszki i skorzystałam z przepisu Moniki (z moimi innowacjami:) )i zrobiłam pierwszy raz w życiu pietruszkowe pesto wow jakie to dobre! Dziękuję za Wasze fajne pomysły!!!!

-- 11 kwi 2014, o 22:07 --

Nie miałam pojęcia ze pędy czosnku są jadalne.jestem w szoku!całe moje życie je wyrzucałam na kompost! Już się nie mogę doczekać żeby je skonsumować:)
Awatar użytkownika
bel_a_6a
100p
100p
Posty: 111
Od: 20 lis 2012, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

A ja wczoraj ucierałam już różę zapach i smak boski wyszło dwa słoiczki
Obrazek
Obrazek
Bożena
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Całkiem możliwe że gdzieś tu jest przepis na róże ale ja naprawdę nie jestem w stanie przeczytać na razie wszystkiego..:( więc przepraszam z góry, że proszę o przepis jak to robiłaś proszę proszę:)
Awatar użytkownika
bel_a_6a
100p
100p
Posty: 111
Od: 20 lis 2012, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Dokładnych proporcji Ci nie podam bo ja robię na oko,płatki róż obcinam z białych końcówek, ucieram z cukrem w makutrze i dodaję kwasek cytrynowy i słoiczki trzymam w lodówce.Teraz miałam płatków obranych 2l słoik dodałam ponad szklankę cukru i na końcu łyżeczki kwasku cytrynowego.
Bożena
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Ciekawe , gdzie można nabyć sadzonkę takiej róży na przetwory , marzy mi się taka ucierana róża ;:oj
Bożena
danaa
200p
200p
Posty: 485
Od: 13 sty 2012, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Kupiłam trzy lata temu w PRAKTIKER-ze. Krzew rozrósł się bardzo ale kwiatów ma niezbyt dużo :( . Wczoraj oberwałam płatki z kilkunastu, nie z myślą żeby taką małą ilość ucierać. Chodziło mi bardziej o przeniesienie tego zapachu do domu a potem :oops: .... zalaniu ich alkoholem, do którego zawsze można dokładać kolejne. Ale moje wnuki okazały się szybsze :D . Starszy skosztował, powiedział, że dobre bo słodkawe i częstowali się z 2-latkiem. Spróbowałam i ja. Dobre!! Czyli naleweczka musi poczekać. Ale chyba potrwa to dość długo bo kwiatków niestety mało.
W ubiegłym roku, też w PRAKTIKER-ze kupiłam kolejny krzaczek a raczej sadzonkę, która ma mieć kwiatki jasno różowe. Rośnie bardzo ładnie, (liście ma jaśniejsze niż jej starsza "koleżanka") ale w tym roku raczej kwiatków nie doczekam :( .
Pozdrawiam - Danuta

Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam :-)!
Awatar użytkownika
bel_a_6a
100p
100p
Posty: 111
Od: 20 lis 2012, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - PRZETWORY Z DZIAŁKI cz.2

Post »

Róże mam już ponad dwadzieścia lat,obsadzoną nią jest jedna strona działki ponad 10m a na jesień ścięłam je do 15cm nad ziemią aby je odmłodzić a stare konary wykopać,kwitnie obficie dwa razy do roku.Co roku robię na zimę słoiczki z nią ale nigdy nie próbowałam zalewać alkoholem.
Bożena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”