Pelargonia - wysiew nasion Cz.3

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
paprotka882
500p
500p
Posty: 587
Od: 13 sty 2012, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

Posiałam 6 stycznia dlatego pisałam, że im ekspresowo poszło na 10 nasion już 8 roślinek jest. Ale z pelargoniami to jest tak, że i po miesiącu może wykiełkować, a tydzień to wcale nie jest jakoś dużo. Ja swoje nasiona kładłam na grzejniku, pod folie, by przyspieszyć kiełkowanie, nie bezpośrednio na grzejniku, tylko na jakiejś tam grubszej książce, i na to pojemniczek z nasionkami.
Awatar użytkownika
Andzia1967
200p
200p
Posty: 305
Od: 1 kwie 2013, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

U mnie ta sama technika - niewykiełkowane siedzą na ciepłym kaloryferze pod folią i od czasu do czasu je tylko wietrze oraz zraszam. Natomiast problem jest z tymi wykiełkowanymi- one już potrzebują światła ,więc stawiam je na parapecie , ale wtedy te nasionka co nie wykiełkowały mają gorsze warunki ,bo jest zimniej , tym bardziej że praktycznie stoją obok szyby. Na noc dopiero przenoszę je dopiero na grzejnik .I jak tu im dogodzić? Może coś doradzicie ?
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13425
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

Nie przenoś roślin na noc w cieplejsze miejsce.
Jak mają dużo światła to temperatura może być wyższa, im mniej światła tym niższa temperatura. Inaczej siewki się powyciągają i będą słabsze.
Awatar użytkownika
Andzia1967
200p
200p
Posty: 305
Od: 1 kwie 2013, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

Dziękuje Comcia tak zrobię .Mam tylko nadzieję , że uda się mi wyhodować trochę swoich pelasiek. W zeszłym roku takie były dorodne i sama jestem na siebie zła ,że powyrzucałam wszystkie z balkonu w listopadzie ,zostawiając tylko na przezimowanie jedną jedyna- białą. A teraz zaczynam od nowa zabawę - no cóż człowiek uczy się na błędach.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
paprotka882
500p
500p
Posty: 587
Od: 13 sty 2012, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

Ja w tym roku jestem w posiadaniu żarówki a raczej żarówy bo jest gigantyczna, która imituje światło dzienne i już doświetlam, bo ciemno szaro i ponuro, deszcz pada, słońca brak, a i ja się przy okazji doświetlam w sumie taki był zamysł :)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Pelargonie z nasion

Post »

Hej.
Jak tam Wasze pelargonie ?? U mnie kilka wyszło a na resztę czekam. Wschody faktycznie straaasznie nierównomierne. Czy siewki trzymać w niższej temperatury czy mogą mieć taką powyżej 20st ?? Mam możliwość trzymania ich w nieco chłodniejszym pokoju na południowym parapecie i nie wiem co będzie dla nich lepsze. Bardzo proszę o rady . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ania76
200p
200p
Posty: 416
Od: 6 sty 2006, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Pelargonie z nasion

Post »

U mnie wszystkie wyszły równo. Trzymam w cieple, obok grzejnika. W chłodnym nie wiem czy wyjdą w ogóle.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Pelargonie z nasion

Post »

Mam na myśli siewki takie już podrośnięte jak będą popikowane. Czy trzymać je w cieple jak teraz czy lepiej w niższej temperaturze ( ale nie chłodzie ) . Czy w cieple i stosunkowo niewielkiej ilości światła nie będą wybiegać ?
Awatar użytkownika
Andzia1967
200p
200p
Posty: 305
Od: 1 kwie 2013, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

Dzisiaj rano idę na poranną inspekcję kaloryferowa ;:108 i patrzę a tu wykiełkowały 2 RASPBERRY RIPPLE ;:65 .No może się coś wreszcie ruszyło. Pelargonie łososiowe z REKWIAT natomiast stoją w miejscu i nie spieszy się im z wzejściem ;:222 .Pozdrawiam
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5038
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Pelargonia - wysiew nasion cz.2

Post »

Ha ha ja też po wstaniu wędruję do szklarnio-pokoju żeby obadać czy już przez noc coś wzeszło...Ja mam wsianą mieszankę pelargonii rabatowej
Awatar użytkownika
Ania76
200p
200p
Posty: 416
Od: 6 sty 2006, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Pelargonie z nasion

Post »

Radziłabym siewki również trzymać w ciepłym i widnym miejscu. Nie masz miejsca na parapecie?
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Pelargonie z nasion

Post »

Miejsce mam ( jeszcze ) zostawię je tam gdzie są czyli na południowym parapecie. Dzięki za radę.
Awatar użytkownika
gaura
500p
500p
Posty: 860
Od: 14 lut 2013, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pelargonie z nasion

Post »

W piątek po raz pierwszy wysiałam pelargonie (Rapsberry Ripple), mam nadzieję, że urosną takie piękne jak Wasze okazy.
Pozdrawiam, Kasia
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”