Kawon (arbuz) - część 11

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Krzysztof_18
200p
200p
Posty: 432
Od: 29 mar 2020, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wykroty

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Nie cytujemy postów, na które odpowiadamy bezpośrednio./ jokaer

Chłodniejsze ale również nasłonecznione ??

To tak podsumowując do wykiełkowania wysoka temperatura a po wykiełkowaniu optymalnie jaka ??
Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka.
Krecik22
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 mar 2020, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Trudno powiedzieć ile stopni, może być trochę niższa po wykiełkowaniu. Dla przykładu, u mnie w chłodniejszym pokoju arbuzy zaczęły kiełkować kilka dni później niż w cieplejszym. Nasłonecznienie musi być, bo ci się wyciągną, choć wiadomo że w słońcu będą miały cieplej. Jeśli masz taką możliwość, to przykręć lekko kaloryfery, szczególnie ten w pobliżu rozsady.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4350
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Sylwek94 pisze:Posiałem do doniczki arbuza, i właśnie dziś nad powierzchnie wyszedł pierwszy listek, wystawiać już na światło ?
Tak, teraz już powinien mieć jak najwięcej światła :)
kylo
200p
200p
Posty: 285
Od: 1 sie 2016, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

wokan pisze:Mi dziś ciekawska rodzinka otworzyła jeden inkubator podczas mojej nieobecności i źle zamknęła... Efekt - kilka szczepień klapło :(
Aż taki reżim trzymasz? Ja dzisiaj zajrzałem żeby zobaczyć czy woda stoi na roślinach... i stoi. Zastanawiam się jak się pozbyć kropli z miejsca szczepienia. W ogóle to myślę, że nieco niższa wilgotność byłaby lepsza. Jak jest blisko 100%, to wystarczy niewielki spadek temperatury i już pada deszcze.
W drugim inkubatorze spryskałem ścianki mniej intensywnie, a górnej pokrywy w ogóle. Zobaczymy co na to sadzonki.
Krzysiek
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1140
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Reżim, nie reżim. Może to tylko przypadek, ale przed chwilą sprawdziłem i niektóre z klapniętych się podniosły. Jedna na 80% pójdzie na straty. Oby tylko jedna bo przy 60 zaszczepionych to będzie piękny procent.
Z wodą nie walczę - bo to walka z wiatrakami. Trzeba tylko pamiętać by czymś popryskać przeciw grzybkom bo dla pleśni takie warunki to cud miód i orzeszki.
Awatar użytkownika
Karczownik
200p
200p
Posty: 340
Od: 1 kwie 2019, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlasie/mazowsze

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Na pleśnie i inne grzyby w ziemi na rozsadę, czy do siewu stosuję parowanie podłoża. Wysypuję worek ziemi na folię i paruję porządnie myjką parową. Działa. :)

Tydzień temu wysiałem mrożone wcześniej przez dobę nasiona Crimson Sweet. Na razie wyszły 2 z 4, więc szału nie ma.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13788
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

I Ja wkońcu dołączam do arbuzowego grona. :D

Plany były zacne ale życie zweryfikowało wszystko i arbuzy wysiane z poślizgiem, ogólne problemy z temperaturą, czasem itd ale działam. :wink:

Zaszalałem z pomidorami i paprykami, więc na arbuzy i inne dyniowate troszkę miejsca brakuje. Muszę zrobić ostre przemieszanie w sadzonkach, papryki i pomidory dać pod tuneliki, a arbuzy pod lampe.

Ogólnie z kiełkowaniem jest tak sobie ale głównie z racji temperatury. Z braku czasu rezygnuje też ze szczepienia arbuzów. Ale z kolei planuje więcej sadzonek niż rok temu i liczę na gigantyczne plony. ;:63

na razie dwa na wierzchu więc szału nie ma ale liczę że z dnia na dzień będzie przybywać wschodów. ;:224
Awatar użytkownika
Krzysztof_18
200p
200p
Posty: 432
Od: 29 mar 2020, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wykroty

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Krecik22 pisze:Trudno powiedzieć ile stopni, może być trochę niższa po wykiełkowaniu. Dla przykładu, u mnie w chłodniejszym pokoju arbuzy zaczęły kiełkować kilka dni później niż w cieplejszym. Nasłonecznienie musi być, bo ci się wyciągną, choć wiadomo że w słońcu będą miały cieplej. Jeśli masz taką możliwość, to przykręć lekko kaloryfery, szczególnie ten w pobliżu rozsady.
Z tym przykręceniem kaloryferów lipa bo mam podłogówkę i akurat w miejscy gdzie mam południową stronę aby miały non stop światełko to mam dużą strefę aby wyłączyć ;/ najwyżej rozszczelnię tarasik aby było chłodniej.
Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka.
kylo
200p
200p
Posty: 285
Od: 1 sie 2016, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

wokan pisze:Z wodą nie walczę - bo to walka z wiatrakami. Trzeba tylko pamiętać by czymś popryskać przeciw grzybkom bo dla pleśni takie warunki to cud miód i orzeszki...
Miedzianem wystarczy? Z chemikaliów mam jeszcze topsin i sylit.
Krzysiek
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4350
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Dotąd wykiełkowało mi 70% posianych bezpośrednio do ziemi arbuzów. Czyli potrzebne 50 szt sadzonek już mam, resztę przeznaczę na zapasowe. Bardzo mnie cieszy Asahi Miyako 100%, nawet mam 1/4 Mini Blue. Jeszcze czekam cierpliwie na następne wschody ;:65
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1140
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

kylo pisze: Miedzianem wystarczy? Z chemikaliów mam jeszcze topsin i sylit.
Ja rok temu używałem Topsinu, skutecznie.
Krecik22
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 mar 2020, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

wokan, ile procent miał roztwór, którego używałeś do oprysku rozsady? U mnie trochę pleśni się pojawiło na ziemi i chciałbym profilaktycznie opryskać.
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1140
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Już nie pamiętam, na pewno wziąłem proporcje z instrukcji stosowania przyjętą dla warzywa na szarą pleśń.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”