Tulipany - nasze zdjęcia i identyfikacja odmian

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
AdamoB
50p
50p
Posty: 75
Od: 22 lis 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tulipany

Post »

Witajcie,
Wczoraj wymieniano nam długi fragment rury na działce- oczywiście część musiała przechodzić pod pewną rabatą naokoło domu ;:223 Podczas wyciągania cebul i kłączy sprawdzałem ziemie- jest naprawdę wilgotna, wszystkie roślinki cebulowe miały długie korzenie (tę rabatę wykopywałem jakoś na początku września).
Sylwku, u mnie sporym problemem jest 80% ziemi- momentami to czysta glina, w mojej okolicy przed laty funkcjonowała cegielnia. Gospodarka wodna na mojej działce była ostro zaburzona- dopiero drenaże,podsypane żwiry i mieszanie górnej warstwy gleby z piaskiem pomogło.
Podlałem wczoraj rabatę z cebulowymi w kolorze czerwonym, gdyż znajduje się ona na części najbardziej piaskowej. Co do reszty to się wstrzymuję- boję się przedobrzyć w drugą stronę i doprowadzić cebule do zgnicia..

Renato susza panująca w części Polski jest przerażająca :roll: Z jednej strony się cieszę, że jest ciepło, nie leje i nie ma śniegu, bo do tej pory przesadzam rośliny i cały czas coś kombinuję ;) Parę dni temu nie mogłem się powstrzymać i kupiłem sobie jeszcze kilka tulipanów :heja Współczuję jednak rolnikom- wszystkie pola które ostatnio widziałem były suche jak pył, rośliny ozime praktycznie nie wschodzą, a jeśli dojdzie do tego sucha wiosna- to może być już całkiem nieciekawie.
Pozdrawiam!
Adam.
Awatar użytkownika
ninkas
200p
200p
Posty: 346
Od: 23 sty 2011, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Tulipany

Post »

AdamoB pisze: Współczuję jednak rolnikom- wszystkie pola które ostatnio widziałem były suche jak pył, rośliny ozime praktycznie nie wschodzą, a jeśli dojdzie do tego sucha wiosna- to może być już całkiem nieciekawie.

To nie tylko rolnikom należy współczuć. Susza dotyka bezpośrednio rolników, pośrednio natomiast w zasadzie całe społeczeństwo, należy bowiem pamiętać skąd bierze się żywność.
Alicja
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Tulipany

Post »

w sumie dobrze, że jeszcze ciepło, bo u mnie w ogrodniku mają przeceny cebulek tulipanów :D może sobie coś jeszcze dokupię :D
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
Awatar użytkownika
Kiri-liliomania
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 8 paź 2011, o 19:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Hajnówka(podlaskie)

Re: Tulipany

Post »

o komu dobrze :D też bym sobie pogrzebała w ziemi, ale przykryłam rabaty już
W świecie, gdzie życie tak naturalnie łączy się z życiem, gdzie kwiat nawet w powiewie wiatru łączy się z innymi kwiatami, gdzie łabędź zna wszystkie łabędzie, tylko ludzie budują sobie samotność.

Pozdrawiam Krysia
safe
50p
50p
Posty: 57
Od: 11 wrz 2011, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Tulipany

Post »

Ja pierwszy raz w życiu kupiłem i wsadziłem tulipany w tym roku. Zakupiłem w TESCO mix kolorów + odmianę czarną. Aż jestem ciekaw co z tego wyjdzie ;)
To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.
Winston Churchill
Ogródkowe chwastowisko
Awatar użytkownika
Kiri-liliomania
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 8 paź 2011, o 19:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Hajnówka(podlaskie)

Re: Tulipany

Post »

Nie ma co ,tak więc czekamy na zdjęcia tego mixu :D
W świecie, gdzie życie tak naturalnie łączy się z życiem, gdzie kwiat nawet w powiewie wiatru łączy się z innymi kwiatami, gdzie łabędź zna wszystkie łabędzie, tylko ludzie budują sobie samotność.

Pozdrawiam Krysia
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Tulipany

Post »

też przykryłam, ale odkryje na chwilę :) tyle, że teraz pada :(
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 765
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tulipany

Post »

Lucia pisze:Witam wszystkich Forumowiczów.
Gnębi mnie jedno pytanie odnośnie tulipanów ponieważ będąc ostatnio w sklepie zauważyłam że są one sprzedawane w kolorze niebieskim? Czy rzeczywiście są tulipany w tym kolorze? Ktoś się z nimi spotkał czy to tylko fantazja "zdjęcia"?
Luciu,

raczej fantazja. Jesienią 2009 kupiłam "Blue Parrot ". Mam taką niebieską rabatkę i pomyślałam,że dobrze by było, gdyby i na wiosnę coś się tam niebieściło. Zdawałam sobie sprawę,że tak do końca, nie będzie to czysto niebieski, jak np. u barwinka, który zadarnia mi ten kawałek,ale żeby aż tak odbiegał kolor od oczekiwanego?...

Obrazek
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
Lucia
200p
200p
Posty: 222
Od: 17 paź 2011, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tulipany

Post »

No no ładnie. Widzę że nie dość że fantazja to do tego ułańska. Szkoda bo człowiek później mocno rozczarowny mimo, że gdzieś z tyłu głowy i tak kołatała się myśl, że pewnie nici z obiecywanego koloru
Pozdrawiam Paulina
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tulipany

Post »

Moja sąsiadka działkowa miała u siebie tulipany prawdziwie fioletowe, bez domieszek lila czy różu. Raczej niskie i chyba dość późne. Myślę,że nie ma jednak sensu pytać jej o nazwę odmiany :( .
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 765
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tulipany

Post »

no i uwaga , teraz będzie rozmowa o kolorach :D ( zawsze jest ryzyko niezrozumienia, bo z pisaniem i patrzeniem na to , o czym się pisze jest tak, jak z pisaniem i mówieniem - gubi się wiele niuansów ) .Jeszcze do tego dochodzi jakość zdjęcia, retusz itp.
Bo czy te "prawdziwie fioletowe " to może takie, jak triumpha "Magic Lavender " ?
(kurcze, jeszcze wyjdzie ,że daltonistka jestem ! :;230 )

Bo tu np:
http://www.atlasplants.ro/index.php?rou ... uct_id=651

a tu :
http://www.vanbloem.com/index.cfm?fusea ... nt_id=1918

a tu , to jakby się komuś odmiany pomyliły (naciśnij 2nd picture - drugie zdjęcie) ...:
http://www.tulipworld.com/triumph-tulip ... tulip.html

Tyle,że one dorastają do 40 cm ( czy to kategoria niskie ? ) i kwitną przełom kwietnia-maja.

Ja w wyborze kierowałabym się 1-szym zdjęciem, bo jest to kolor najbliższy temu, którego szukam i chcę mieć w moim ogrodzie. A później wyrasta taki ze zdjęcia 2 albo 3 . No cieszę się, bo żywe przecież i nie wyrzucę, ale nie do końca o to mi chodziło.
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tulipany

Post »

Firletka pisze:no i uwaga , teraz będzie rozmowa o kolorach :D ( zawsze jest ryzyko niezrozumienia, bo z pisaniem i patrzeniem na to , o czym się pisze jest tak, jak z pisaniem i mówieniem - gubi się wiele niuansów ) .Jeszcze do tego dochodzi jakość zdjęcia, retusz itp.
Bo czy te "prawdziwie fioletowe " to może takie, jak triumpha "Magic Lavender " ?
(kurcze, jeszcze wyjdzie ,że daltonistka jestem ! :;230 )

Bo tu np:
http://www.atlasplants.ro/index.php?rou ... uct_id=651

Ja w wyborze kierowałabym się 1-szym zdjęciem, bo jest to kolor najbliższy temu, którego szukam i chcę mieć w moim ogrodzie. A później wyrasta taki ze zdjęcia 2 albo 3 . No cieszę się, bo żywe przecież i nie wyrzucę, ale nie do końca o to mi chodziło.
No ten Aśki to taki miał właśnie fioletowy fiolecik :)
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 765
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tulipany

Post »

no ale który to z tych trzech ? :;230 :;230 :;230
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”