Różyczki u Ewki cz. IV

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

No i zaczyna się powoli spektakl kwitnienia. ;:63 ;:3
Ale duża ta Twoja Louis Odier. Moja ma dopiero drugi rok, nie przycinałam jej prawie nic tylko zakulkowałam i teraz ma dużo pączków. Ale jest nieduża. Może w przyszłym roku będzie wieksza.
Pięknie się zapowiadają Twoje różyczki. ;:65
Jak wysoka u Ciebie jest Blue for You?
Jak sadzimy róże to najpierw są małe i chielibyśmy mieć duże, ale po kilku sezonach jednak się tozrastają. P ;:108
Ewo to Ty jesteś zdolna osóbka jak potrafisz malować obrazy. ;:63
Fajnie wygląda ta dzika róża.
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Cześć Ewa, tak się martwiłaś o swoje róże, a tu już masz kwitnące. Maruderzy nadrobią i zakwitną jak sprinterki będą robić przerwę ;:108 .
Już grasuje plamistość ;:oj .
;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Irenko - LO kupiłam w 2013 r. , to już dorosła pięciolatka. Swój wymiar uzyskała tak naprawdę w ubiegłym roku. Wcześniej niepotrzebnie zbyt mocno ją cięłam. Niezmiennie się nią zachwycam - zapachem, wyglądem i smakiem. Natomiast Blue for You rozczarowuje mnie. W ubiegłym roku mocno chorowała, wiosną znow musiała być przycięta, więc zamiast 1 m ( jak podają szkółki) ma w porywach 0,5m. I tak od 3 lat! Kiedy ją kupiłam miała piękne ciemne kwiaty, później przesadziłam ją na słońce i ów głęboki kolor przestał być już tak głębokim. Jestem ciekawa, czy pokaże się od lepszej strony. Pączków ma dużo, ale nie chciałam mieć okrywówki :;230 Zupełnie inaczej zachowuje się Rout66 - tu barwa kwiatów jest nadzwyczajna! Całkiem fajnie też się rozrasta. Ale i z nią były pewne kłopoty. W ubiegłym roku była mniej rozrośnięta niż w 2016r. Od czasu jak zaczęła chorować na plamistość ( czyli od zawsze ;:172 nie licząc początków) jej spektakularny wzrost zdecydowanie przyhamował. Nadal jednak to jedna z moich ulubionych róż. W tym roku pokazała już dwa kwiaty.

Rout 66

Obrazek

Obrazek

Alexio - plamistość pojawiła się nagle. Jesienią powygrabiałam liście spod róż, żeby je uchronić. Wszystko na nic. Pozbyłam się ponad 70 worków kory, którą kiedyś wysypałam wokół róż, żebym mogła na bieżąco wygrabiać. ;:131 Będę robiła opryski chemią wbrew popularnym na naszym forum opryskom naturalnym. Inaczej sobie nie poradzę. Za dużo mam do stracenia.

Z każdym dniem zakwita ich coraz więcej, choć większość dopiero pojedynczymi kwiatami. Cieszy już

Angela
Obrazek

Bright as a Button
Obrazek

Bucavu obsypana pączkami i wybujała jak nigdy
Obrazek

Fresia długo nie otwiera pączków, ćwiczy moją cierpliwość
Obrazek

Gertrude Jekyll - wczoraj była jeszcze w lekkim rozwarciu kwiata, dziś rozłożył się jeszcze bardziej
Obrazek

James Galway - obłędny!
Obrazek

Open Arms przycięta o 2/3 ze względu na przemarznięcia
Obrazek

Pani Goździkowa w końcu zaczęła się ruszać i troszkę urosła ( może ma już 0,6 m?)
Obrazek

Rosarium, które choć nie pachnie potrafi mnie uwieść
Obrazek

Są jeszcze inne, choć zdecydowana większość w pąkach i to często kolorowych
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7674
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewcia wszystko wiem bo czytam skrupulatnie Twoje wpisy...wczoraj się napisałam poszło w kosmos dzisiaj na razie zaznaczam się i idę pielić wieczorkiem się rozpisze
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7674
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewka zachwycasz się Rosarium ja jej nie mam a tyle pozytywnych opinii się pisze...rzeknij do jakich rozmiarów u Ciebie wyrosła? U mnie miejsca coraz mniej ale mam na nią chrapkę.
Widzę że sezon różany prawie się zaczął na całego u Ciebie. Ja też mam co podziwiać mam wrażenie że róże jakby szybciej w tym roku wystartowały.
O swojej Blue for to niezbyt pochlebnie się wypowiadasz ale moja też kaprysiła w tym roku ją przesadziłam rośnie ale bez entuzjazmu a tak wiele sobie po niej obiecywałam.

Pozdrawiam Krysia
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12960
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewuniu trafiłam w końcu do Ciebie, gratulacje dla Ciebie i M, super jubileusz i różany tort. Pomysł wart skopiowania niespełna za rok u mnie 50, ależ ten czas leci.
Masz naprawdę cudowny ogród, nie da rady wyleczyć się choroby różanej na to nie ma antidotum i niech tak zostanie.
U mnie RU to potwór szeroki ok. 2,5 na bank ale wysoki ok.2,0 m, przeglądałam stare fotki jak zobaczyłam to maleństwo przy Magnolii Gwiezdzistej w 2014 r. zdziwiona nawet byłam że tak daleko rosną od siebie a teraz palca nie wsadzisz, tak padły sobie w ramiona.

Ewuniu mam Open Arms ale czy jesteś z niej zadowolona?
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Witaj Ewuś :wit , dużo róż już u Ciebie rozkwita. U mnie w tym roku też już zaczynają. Bardzo fajnie wyszła ta pergola dla róż pnących. Ja czekam na pergolę z metalu, którą ma wspawać mój mąż. Bedę wpadać i podziwiać Twoje różane królestwo.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewuniu no i Ciebie również zaczął sie sezon różany a tak się martwiłaś .Cięcie dało im do myślenia ,żeby jak najszybciej dogonić te które miały lepszy start .U mnie jedynie mszyca sie rozgościła w czasie mojej nieobecności .Czyli sezon różany masz rozpoczęty ;:215
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

WOW, no to wiem gdzie iść na ogladanie róż ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3367
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewcia sezon różany rozpoczęty, wątek zaznaczony, to teraz nic tylko czekać na spektakl ;:168 Jak M ze zdrowiem ? Pozdrawiam ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Cafe ma kolor niesamowity, kwiat zresztą też ma cudowny. Zachwycała mnie od samego początku i tylko dlatego tak długo znosiłam jej humory. Ale teraz sama zdecydowała się ze mną rozstać ;:219 Ale w jej miejsce może sobie coś kupię? Np. taki James Galway ;:oj
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewuś a Jamesa Galawaya masz już długo i jaki jest duży?
Pięknie wygląda Rout 66 i Becavu. Jakoś nigdy nie byłam zwolenniczką pustych różyczek, a te mi s?e podobają, przynajmniej u Ciebie.
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. IV

Post »

Ewuniu, LO to wielka róża!!! ;:oj Uwielbiam jej zapach, w ogóle całą ją. W tym roku myślałam o konfiturze z jej płatków, ale szkoda mi ;:306 może w przyszłym roku...
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”