Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

ODPOWIEDZ
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Jutro będę to zobaczę jak to wygląda Ale chociaź juź wiem źe nie ma się co podniecać :!:
Ewa
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Pytanie do dziewczyn kupujących róże w Obi (w doniczkach, te droższe) - czy one w dalszym ciągu są bezkorzeniowe?
Kupiłam kilka lat temu ok. 20 sztuk z tej serii, ale uchowało mi się tylko kilka - Ascot, Clair Marshall i Chandos Beauty.
Najgorszy (chorowity i zakwitł ledwo 1 kwiatkiem przez cały sezon) był St Richard of Chichester. Mam nadzieję, że Wasze będą lepsze.

Ja już zdecydowanie zakończyłam zakupy róż w tym roku. Dzisiaj posadziłam 4 do gruntu i przygotowałam miejsce na jeszcze kilka, ale z sadzeniem poczekam aż zakwitną, bo nie wiadomo co z nich wyrośnie.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

A ja zakupiłem w Netto różę White Swan (czy jakoś tak) i jest biała i bardzo podobna :D
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Danko- Mój St Richard of Chichester zeszłoroczbny z OBI / sadzonka kupiona wiosną w doniczce- zakwitła u mnie. / Wszystko z nią było ok. Ja nigdy od razu nie wysadzam z doniczek. Co najmniej 2 miesiące siedzą- i korzonkami doniczka porasta...


Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
Dlob
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 21 mar 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

RIWIANA- W Netto nabyłem dwa lata temu Chrysler Imperial i Barcelone ,wyrosło Virgo i Ingrid Bergman...
Pozdrawiam Daniel.
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Daniel czyli całkiem ładne róże a rosną u ciebie jeszcze bo podobno kartonikowe mają krótką żywotność.
Ewa
Awatar użytkownika
Dlob
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 21 mar 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Nie przeżyły zimy które są u mnie bardzo łagodne. Najlepiej rosną u mnie róże z Auchan i Obi.
Pozdrawiam Daniel.
Awatar użytkownika
Dlob
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 21 mar 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Danka-w prawdzie nie jestem dziewczyną :) ,ale odpowiem. Nauczony jedną wtopą w poprzednim roku tym razem wyciągnąłem interesujące mnie róże z donic. Pracownik jakoś tak dziwnie na mnie patrzył :) no ale trudno, wybrałem całkiem ładne sadzonki Chippendale i Agnes Schillinger. Powiem Ci że miały całkiem fajne korzenie i moim zdaniem warto tam kupować ze względu na bardzo interesujące odmiany których nie uświadczysz w innych marketach.
Pozdrawiam Daniel.
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Nelu, u mnie przeżyły tylko te bezkorzeniowe róże z Obi, które posadziłam od razu do gruntu, kiepsko rosły w doniczce.
Równie kiepsko rosły mi kartonikowe angielki z Obi. Nie wiem co zrobiłam źle, ale się zraziłam.

Danielu ;:180 przyzwyczaiłam się, że szaleństwo kwiatowe to domena kobiet, pocieszające, że i facetom się zdarza ;:136 .
Może poprzednio źle trafiłam, widać nawet kupując róże w doniczkach trzeba oglądać korzenie.
Fakt fajne odmiany mają, ale ja fajne odmiany w szkółkach jednak chętniej kupuję, a przynajmniej tak sobie tłumaczę i staram się omijać Obi szerokim łukiem :;230 .
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Netto zaliczone róże kupione ;:124 nie zaszalałam wziełam dwa kartoniki z najgrubszymi pędami kartoniki bez nazw sprawdzałam na stronie producenta ale tam tylko gatunki są podane ;:185 zobaczymy

Obrazek
Ewa
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Dziś troszkę przejrzałam moje róże no i niestety moonstone i lacre raczej nie odbiją a kupowane były w szkółce także niestety nie ma reguły ani 100% gwarancji a w kartonikowych pasuje mi ten dreszczyk emocji w oczekiwaniu na kolor :tan
Ewa
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

U mnie wręcz przeciwnie, nic nie zmarzło, cześć róż na mojej różance posadzonych jest zbyt gęsto i powinnam je rozsadzić, ale nie mam gdzie.
Dojrzewam do pozbycia się Novalisów, inne odmiany są bardzo ładne i chcę je mieć..

Ja nie przepadam za loterią, wolałabym, żeby zakwitło coś podobnego do obrazków na kartoniku, ale za taką cenę akceptuję ryzyko.
Wolę ruletkę z kartonika niż pelargonie, nawet jeżeli mam przez całe lato Boże Ciało na tarasie. W dodatku często trafiają mi się bardzo ładne odmiany i aż żal, że nie mogę ich sobie zostawić.

Jedyna zła informacja po pracowitym weekendzie to, że na jodle kalifornijskiej zauważyłam żerujące kolonie czarnych mszyc i z psa wyjęłam ok. 10 kleszczy.

I jeszcze na koniec przyznam się złamania kategorycznej obietnicy, że w tym roku już absolutnie nie kupię więcej róż.
Naczytałam się w sąsiednim wątku zachwytów nad Edenem i kupiłam dziś rano zawoskowanego bezkorzeniowca w Obi.
Zgodnie z zaleceniem Neli, nie ruszam z donicy przez 2 m-ce.
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Pokaże wam jeszcze korzenie tych róż z netto wyglądają neiżle

Obrazek
Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”