Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Wspaniały ogrod, bardzo mi się podobają ciemierniki!I jaki masz porządek na rabatkach! ;:167
A co to za roślina z różowymi kwiatkami i ciemnymi gałązkami? Urocza! ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16692
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, tak sobie myślę, że Ty dogrzewasz swój ogród. :shock: Warzywa już takie dorodne, kwiatuszki wspaniale kwitną, nawet ułudka już rozwinęła swoje. ;:138 ;:138
Moja ułudka jeszcze nawet pąków nie pokazała.
Motylek rozłożył skrzydełka i korzysta z ulubionej stołówki, a ciemierniki przeurocze. ;:215
Czytałam, że już ma być coraz cieplej, to może i moje roślinki przestaną się ociągać. ;:7
Zdrówka dla dzieciaczków ;:97 ;:97 i dla Ciebie również. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7104
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, u Ciebie znacznie cieplejsze klimaty. Wszystko pięknie i bujne kwitnie. A warzyw zazdroszczę, że już takie okazy. U mnie cisza w warzywniku. Nic jeszcze nie siałam, bo pogoda nie sprzyja. Teraz trochę popadało bo prawie 2 miesiące u nas nie było deszczu, to może zajrzę do nasion .
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu zazdrościłaś u mnie to teraz ja pozazdroszczę takiej ilości siewek ranników, tez bym chciała.
Opuchlaki to paskudztwo, przez nie wykopałam kilka trzmielin. To są paskudy wszędzie wlezą i nie można się ich pozbyć. A ja myślałam, że z ogrodniczych przynosimy jedynie szczawik różkowaty, to jest ekspansywne świństwo, jak raz go przyniesiemy to zostaje na zawsze.
Ciemierniki masz piękne. Też czekam na kwitnienie tulipanów. Ogrody mamy podlane tylko ciepełka trzeba to roślinki szybko ruszą w górę.
Ta pogoda ostatnio bardzo krzyżowała plany, niech ta prawdziwa wiosna zostanie z nami na dobre.
Pozdrawiam ;:168
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
Dziękuję za poradę w sprawie kiełkowania nasion, już nawet wypróbowałam, ale że w minionym tygodniu byłam mocno zajęta to przegapiłam moment aby przenieść nasionka zanim zapuszczą korzonki w te namoknięte płatki kosmetyczne. Rozdzielanie ich okazało się niezłym wyzwaniem, ale na szczęście się udało. Przeważająca większość siewek żyje ;:333
Wiosna w tym roku kapryśna , ale u Ciebie pięknie i kolorowo mimo tego. Ciemierniki masz bardzo ładne i co najważniejsze długo kwitną.

Pozdrawiam serdecznie i życzę słoneczka i ciepła na nadchodzacy tydzień ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
reniuniek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4611
Od: 30 sie 2010, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czerwionka koło Rybnika

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, jakie ty masz już warzywka :D
Ja póki co robię rozsady w domu a że mam trzy koty, to nie za bardzo mi się to udaje, muszę ciągle mieć je na oku i już widzę że kapusta zbyt wybujałą i nic z niej nie będzie, za mało słońca ...
Ogród robi się coraz to bardziej kolorowy :D
Słoneczka dla ciebie :)
Mój zielony kwadrat cz.5-aktualna
Zapraszam :-) Renata
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11676
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Wczoraj padało, dziś trochę słońce się pokazywało, ale zimno nadal. ;:145 Są też lepsze wiadomości, pomidory wykiełkowały. :)

Aniu dziękuję, ;:196 nie kupuję nowalijek, pierwsze jadamy tylko własne. Mam w dwu podwyższonych grządkach, więc już zielniny podskubujemy.
W nocy był przymrozek, ale strat nie widziałam, hosty i lilie na razie ładne.
Tulipanom zimno, nadal w pąkach.
Rabarbar kupiłam w szkółce, jak będzie niedobry, to też wymienię na inny. :roll:

Obrazek

Marmarelka miło Cię gościć. :wit Podziwiam Twoje początki na działce. Pracy Cię czeka sporo, ale masz już doświadczenie w uprawach balkonowych, dasz radę. ;:108
Ogród ma dziesięć lat i większość rabat wysypana od lat korą. Chwastów właściwie nie ma, tylko na skarpach muszę pielić. Na zdjęciu o które pytasz poczciwy berberys. Ma takie ciekawe liście, jak
zaczyna wegetację.
Ciemierniki białe to podarowane siewki, a odmianowe kupiłam malutkie, po dwu latach już kilka kwiatów pokazały. :tan

Obrazek

Lucynko warzywa tradycyjnie podkiełkowane i zrobiona rozsada. Cały czas rosną pod włókniną, mają cieplej. Coś to ciepło ucieka do innych krajów, nadal u nas zimno i mokro. ;:222
Dziękuję, ;:196 byliśmy na urodzinach młodszego wnusia w sobotę. Już zdrowi, wracają do przedszkola.

Obrazek

Małgosiu u mnie też susza była wyjątkowa, teraz mokro, więc rośliny mimo zimna zdecydowanie ruszyły. ;:215
Nauczyłam się podkiełkowywać nasiona i robić trochę rozsad, więc podrośnięte powędrowały na podwyższoną grządkę pod włókninę. Już podskubujemy lubczyk, szczypiorek, pietruszkę i cebulę z dymki.

Obrazek

Dorotko mam dwa takie poletka młodych ranników. Na szybkie kwitnienie jednak nie ma co liczyć. Cebulki muszą nabrać masy. ;:65
Nawet mnie nie strasz opuchlakami na trzmielinie, mam kilka obwódek z trzmieliny. ;:202
Zimno mnie dołuje, ale przecież kiedyś ciepło musi przyjść.

Obrazek

Halszko miło, że się na coś przydałam. Niestety u mnie też czasem wrastały wykiełkowane nasiona w płatki lub ręcznik. :oops: Jak mam dużo zajęć, to nie czekam na kiełki tylko po dwu dobach moczenia wkładam nasiona do ziemi.
Ciemierniki najdłużej kwitną z wiosennych i jeszcze żadnych szkodników na nich nie widziałam, więc wyjątkowo mnie cieszą. :)
Dziękuję, ;:196 czekam na słońce, bo tęsknie za pracami ogrodowymi. ;:65

Obrazek

Reniu nie mam zwirząt, ale tylko dwa parapety na rozsady, więc za dużo nie sieję. W czwartek posiałam podkiełkowane nasiona do gleby pod włókninę. Jak zjemy pierwsze z sadzonek, kolejne już też powinny urosnąć.
Rosliny czekają na ciepło, kolory szybko sie pokażą.
Dziękuję, ;:196 pewnie w środę wreszcie wyjdę do ogrodu.

Obrazek

Od sześciu lat usuwam z obwódki trzmielinowej szczypior szafirkom, a one nadal kwitną.

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2926
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, co Ty zrobiłaś rabarbarowi, że on już ma takie duże liście ;:oj . Mojego jeszcze nie widać, albo już się nie pokaże ;:174 , bo długo rósł w jednym miejscu i zamierzałam go przesadzić wiosną. Pietruszka naciowa, całą zimę zielona, też teraz mi zgniła zamiast wypuszczać nową czuprynkę ;:185
Pięknie u Ciebie na wiosnę ;:138 . Cudne ciemierniki ;:167 krokusy jeszcze w formie i niebieskości szafirków, cebulic, brateczków i ułudki ;:138
Żal pożartych cebul ;:185 . Niestety, trzeba posadzić je jesienią, a gryzonie nie śpią ;:14 . Tak mi wyżarły pierwsze posadzone hiacynty, a tulipany kończyły wiosną, zbierałam całe kępy zwiędłych roślin z pąkami ;:145 . Od tamtej pory prowadzę z nimi walkę z różnym skutkiem.
Jeszcze jakieś przymrozki w prognozach pokazują, ale za to w długoterminowych nie widać zimnych ogrodników i Zośki :tan
Pięknego tygodnia, Soniu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11676
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Martuś rabarbar rośnie od południowej strony, więc szybko wystartował.
Pietruszkę naciową wysadzam do skrzyni albo do zakopanej doniczki po chryzantemach, gryzonie kopią tunele to bym nic nie miała.
Gryzonie na skarpie chyba mają autostradę do dalszych części ogrodu. ;:223 Różom nie szkodzą, ale wszystkie inne rośliny po dwu latach muszę ponownie sadzić. Usychają lub jak cebulki, zostaja pożarte. ;:174
Prognozy mało wiarygodne, jak nie poczuję ciepła nie wierzę. :roll:
Dziękuję, Tobie też życzę ciepła i słońca na cały tydzień. ;:168
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Och, jak super, bo właśnie nad berberysem się zastanawiałam po jednej stronie jako żywopłot, ale nie znałam takiej odmiany i chyba teraz jestem już zdecydowana! Ale czeka mnie majówka - mam tylko nadzieje, że nie będzie za późno. Na północy jednak tak zimno, że przed świetami i tak byłoby ciężko. Ja mam ziemie nieruszaną, więc czeka mnie trochę pracy z ruszeniem ziemi, ale lubię się tak zmęczyć ;:108
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11676
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Ten berberys z pierwszego zdjęcia to Orange Rocket, rośnie do 80-90 cm.
Jak chcesz wyższy, to poszperaj w necie. Są czerwone lub bordowe nawet o wysokości 2 metrów. Każdy lubi cięcie i można formować w dowolne kształty i wysokości.
Mam też zielony Erecta. Nie cięłam go jeszcze, ma około 170 cm. Muszę go jednak odmłodzić, ma dużo grubych, starych pędów. Zasłania brzydką siatkę.
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Własnie na zasłonieniu siatki sąsiada najbardziej mi zależy - na razie mam na oku Flamingo, ale zaraz zerknę na polecane przez Ciebie odmiany.
Początkowo chciałam zamawiać przez internet, ale chyba przejadę się jednak do szkółki - więcej zachodu, ale przynajmniej nie będę kupowała kota w worku ;:224 jedyny problem to wybór kawałka, bo ten bok, na którym mi zależy ma 55 metrów a projekt ogrodu zmieniałam jak na razie z 15 razy :D
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1788
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
Szafirki i bratki ;:215
Warzywka już ładnie wysiane, jeszcze trochę i będą schrupane.
U mnie też dziś w nocy był przymrozek i ma być jeszcze w sobotę i niedzielę.
Niestety temperatury uniemożliwiają pracę w ogrodzie.
Mogło by już na stałe zagościć ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”