Identyfikacja - CHWASTY

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Moim zdaniem to tojeść rozesłana. Ale mogę się mylić. Wszędzie tego pełno i rozrasta się w zastraszającym tempie.
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Post »

wg mnie to jest przetacznik chociaz zdjecie nie jest zbyt wyraźne :idea: :wink:
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Post »

To coś ma szorstkie listki i rozrasta się w zastraszającym tempie zagłuszając trawę,mam wrażenie ze przenosi się w czasie koszenia.Może wiecie czym to zwalczyć.Jak już pisałam stosowałam oprysk preparatem Fernando, bardzo dobrze zwalcza na trawniku mlecze ,babki itp. ale tego nie ruszyło.
ewa pampuch
---
Posty: 97
Od: 24 sie 2009, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja też myślę że to tojeść.Kwitnie na żółto?
Ewka
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

Też to mam w dwóch miejscach, to na pewno tojeść, ale u mnie to efekt ' wiecznej wędrówki' z ta rośliną i poszukiwania dla niej odpowiedniego miejsca.Widocznie został gdzieś kawałeczek kłącza i z czasem się rozeszło, albo wysiało już sama nie wiem.W jednym miejscu skutecznie zdusiła trawę, a w drugim to kwestia czasu :roll:
Nie próbowałam chemii, bo w tych miejscach gdzie u mnie rośnie nawet dobrze to wygląda :), choć roślina kwitnie skąpiej niż inna, na skalniaku, więc może z nasion to się nasiało i półdzikie jest?.Rośnie za to w szalonym tempie, przez dłuższy czas w ogóle nie widziałam by kwitła, bo rosły tam jeszcze resztki trawy i kosiarką mąż traktował.Widocznie masz tam wilgotną glebę :wink:
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Post »

Rzeczywiście rośnie na części trawnika położonej w dołku bo na górce gdzie jest glina i o wiele suszej nie ma tego zielska.U mnie to nie kwitnie widocznie koszenie mu przeszkadza,ale chcę się tego pozbyć.
Basia_Rz4
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 14 wrz 2009, o 17:39

Chwast na mokrym trawniku.

Post »

Witam forumowiczów,
to moj pierwszy post na forum i mam nadzieje, ze zagoszcze na dluzej:)

przejrzałam baza chwastow w temacie przyklejonym, ale nie odnalazlam tam rosliny, ktora mnie intersuje.
ponizej zamieszczam fotki chwasta.

Mała uwaga. Na zdjeciach chwast jest chwastem juz skoszonym kosiarka, wiec trudno mi powiedziec jak wyglada on w pelnej okazalosci, ale mam nadzieje, ze da sie on rozpoznac.

Roslina zaczela pojawiac sie na trawniku, w miejscu gdzie teren jest podmokly (woda splywa tam ze wzgledu na ukształtoewanie terenu). Chwast wystepuje na calej powierzchni mokrej i rozrasta sie na pozostala czesc trawnika.
Posiada on podziemne klącza.


Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Basia_Rz4
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 14 wrz 2009, o 17:39

Post »

Przepraszam, ale teraz zauwazyla, ze temat ten de facto winien byc w dziale: Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO.
jeśli mozna to prosze o przeniesienie.

Pozdrawiam.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6981
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

U mnie też tej "trawki" jest dość sporu. Na odcinku 1 x 4 m zagłuszyła normalną trawę. Skąd to się bierze. Chyba ten teren opryskam Roundapem.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

U mnie ta trawa zaczęła się panoszyć w miejscu suchym, na pasie trawy od południa przy żywotnikach od strony ulicy.Dziwie, się bo charakter jej korzeni wskazuje raczej na tereny podmokłe :roll: Ma bardzo długie 'bicze' i szybko pojawia się w miejscach odległych nawet o metr.Szukałam nazwy, kojarzy mi się z leśną trawą , widywałam przy strumieniach całe zarośnięte boki, ale nie wiem jak się nazywa :?:
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3565
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Poszukaj turzyca błotna.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

Dzięki, to już wiem skąd się u mnie wzięła :? Po przeciwnej stronie ulicy w obniżeniu terenu są mokre łąki i wieją stamtąd wiatry, więc pewnie nasiona przywiało :!: , a że u mnie gleba gliniasta to wilgoci ma widać dość, by się utrzymać. Dopóki jest jej niewiele można ją wyrwać, bo rozłogi płytko się korzenią, choć rozrasta się szybko :evil:
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7440
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Post »

Roslina zaczela pojawiac sie na trawniku, w miejscu gdzie teren jest podmokly (woda splywa tam ze wzgledu na ukształtoewanie terenu).
skoro tak się dzieje i skoro masz takie warunki nic prostszego tylko założyć w tym miejscu rabatę roślin lubiących stanowiska wilgotne, a nie walczyć od razu chemią

rabatę oddzielić od trawnika, kostką, kamieniem, jakąkolwiek przegrodą

na dokładkę może jeszcze woda ta spływa w efekcie do jakiegoś rowu i potem do zbiornika,
każda zastosowana chemia herbicydowa wykańcza wodne żyjątka

może nawet spróbować zrobić tam coś wodnego, tylko niestety wtedy komary mogą być dokuczliwe :(

jedynym panaceum na chwasty na trawniku jest jego koszenie, i żeby nie wiem ile tej chemii będzie się stosować,
zawsze coś przywieje wiatr, rozniesie ptak;

może więc warto dostosować się do tego co się ma i uczynić jeszcze z tego atut :wink:
Zablokowany

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”