Begonie z nasion cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4645
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Begonie z nasion

Post »

U mnie większość begonii wykończyły drobne muszki, które pojawiły się nieoczekiwanie, trochę trwało zanim je opanowałam i w efekcie pozostało mi zaledwie parę sztuk begonii, w tym kilka jakiś mikrych nagle się ujawniło po 3 miesiącach od wysiania (?), nie wiadomo po co.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6413
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Begonie z nasion

Post »

Tu są moje :oops:
Obrazek
Zenon
200p
200p
Posty: 355
Od: 24 maja 2009, o 23:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin na Pogodnie

Re: Begonie z nasion

Post »

Ja swoje pikowałem 30 marca, część ze względu na ilość ponad 200 sztuk sadziłem po kilka sztuk. Nie miałem cierpliwości w tym roku. W minionym roku miałem około 200 sadzonek. Porozdawałem w rodzinie. Obecnie mam jeszcze kilka z minionego roku które przyciąłem w jesieni i zimowałem je w chłodnym miejscu. Ciekawe jak będą kwitnąć w tym roku?
Pamiętajcie o ogrodach...
magdalenka
100p
100p
Posty: 109
Od: 5 lis 2010, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Begonie z nasion

Post »

Na opakowaniu moich begonii stale kwitnących jest napisane wysiew grudzień - luty.
Zwykle wysiewałam około połowy stycznia, czasem później. Czy myślicie, że mogę wysiać jutro?
Udało mi się też w tym roku zebrać trochę nasion, tzn tego proszku, ciekawe czy te nasiona wykiełkują, czy są puste....
Pozdrawiam
Magdalenka
Awatar użytkownika
smirka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 986
Od: 6 lut 2009, o 12:44
Lokalizacja: Białogard

Re: Begonie z nasion

Post »

Magdalenko to wszystko zależy od pogody ,jeżeli wysiejesz teraz ,roślinki wzejdą i będą potrzebowały warunków czyli światła w domu nie mamy takich warunków ,jeżeli będzie jeszcze słonko ok ale jak czasami styczeń jest ponury roślinki wyciągają się ,ale zawsze możesz wysiać trochę na próbę a reszta potem jakby coś nie wyszło powodzenia :wit ,a tak na marginesie ja już też tupię nogami ,ju bym siała ,no i nawet wsadziłam nasionka heliotropka do lodówki aby można było je już wysiewać.
mkwawa
50p
50p
Posty: 72
Od: 20 cze 2012, o 09:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Begonie z nasion

Post »

Dzisiaj posiałam nasiona begonii bulwiastej . ;:138 Prawdę mówiąc tak drobnych nasionek to jeszcze nie siałam.
Pozdrawiam Małgorzata
chinka
200p
200p
Posty: 388
Od: 19 sie 2012, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Begonie z nasion

Post »

Ja tydzień temu wysiałam stale kwitnącą i też byłam w szoku jak zobaczyłam nasiona, a raczej pyłek bo nasionami ciężko to nazwać :wink: ale za to bardzo ładnie i szybko wschodzą.
Pozdrawiam, Bogusia
noontaak
200p
200p
Posty: 295
Od: 16 lis 2012, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Błaszki/Kalisz
Kontakt:

Re: Begonie z nasion

Post »

nasionka wysiane ^ ^
Kamil :)
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4645
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Begonie z nasion

Post »

Wspominam zeszłoroczny wysiew "semperki" i jeśli mogę coś podpowiedzieć to to by w miarę możliwości wysiać jak najluźniej nasiona gdyż potem trzeba pikować mini kruche begonijki. Mi ponad 90% wykończyły te paskudne muszki owocówki, które po prostu chyba były zachwycone. Teraz mam tłustosza i niech no mi jakaś się pojawi.
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Begonie z nasion

Post »

czytam że sezon się zaczął ... oj, będzie się działo..... :;230
pozdrawiam
Edyta
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Begonie z nasion

Post »

Też się dołączam do begonio-maniaków :wit , będę wysiewać pojutrze, na razie czytam, notuje i się uczę :D
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Begonie z nasion

Post »

w takim razie wysiej baaaaardzo, bardzo rzadko. Wschodzą tysiącami a są tak drobne że trudno je bez mikroskopu i przyrządów precyzyjnych przepikować bez uszczerbku 8-)
pozdrawiam
Edyta
mkwawa
50p
50p
Posty: 72
Od: 20 cze 2012, o 09:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Begonie z nasion

Post »

Bufo-bufo pisze: jeśli mogę coś podpowiedzieć to to by w miarę możliwości wysiać jak najluźniej nasiona gdyż potem trzeba pikować mini kruche begonijki.
Ale jak to zrobić ? :D Nasionka są jak pył. Otworzyłam opakowanie i próbowałam strzepywać nasionka na ziemię. Nawet nie było widać gdzie upadły.
Pozdrawiam Małgorzata
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”