Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6593
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Moniko dziki za PW ;:196 domek miał stanąć w marcu,ale na razie cisza :roll: Czekam na telefon z firmy i mam nadzieję,że w przyszłym tygodniu domek już będzie ,bo inaczej uduszę gościa ;:14
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Przepraszam że się wtrącę. Producenci tak właśnie robią. Ja też miałam problem z domkiem. Przez trzy tygodnie facet przekładał. Oczywiście zwodził by nas dalej. Ale się tak wściekłam że prawie 2 godziny ( dobrze że miałam darmowe) się z gościem kłóciłam. Nie była to naprawdę miła rozmowa. Zaczęłam go straszyć sądami i karami i dopiero podziałało. Przyjechał trzy dni po telefonie. Takie to są niestety uroki kupowania domków. Człowiek czeka i czeka a oni sobie jaja robią. Obecnie jest mniej gorący okres więc może nie będziesz miała takiego problemu. Oby.
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6593
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Madzia poczekam do końca marca,a potem będzie rozmowa ;:134 Mam w umowie,że w marcu domek będzie postawiony i niech sie tego trzyma,bo ;:14
monberka
500p
500p
Posty: 655
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Witajcie moje drogie!
Arabellko, myślę, że z domkiem wszystko się ułoży. Ja akurat trafiłam na firmę, która co do terminu to była na tip top, natomiast oprócz jednego kierownika-majstra, który trzymał całą ekipę w ryzach, to wszyscy tandeta. Aby zrobić jak najszybciej, nie patrząc czy porządnie, czy ładnie. Całe szczęście, że ten kierownik był porządny i dokładny gościu i każdego po kolei rąbał ;:215 U mnie mieli zaplanowane 3 dni na robociznę, bo domek był większy niż standardowe, robiliśmy z eMem własny projekt i tego projektu musieli się trzymać. Powiedzieli nam, że od 12 lat jak stawiają domki, to nigdy jeszcze takiego dużego nie budowali. Mój ma wymiary 5 metrów z hakiem na 7 metrów z hakiem i 4 metry wysokości + podmurówka ok. 1 metra. Mieli zaplanowane 3 dni na robociznę, a spieszyli się, żeby zrobić go w dwa dni....jeden dzień do przodu tym sposobem :evil: Trzeba było im patrzeć na ręce, wtedy ładnie robili ;:108 W gruncie rzeczy, po 3 latach, jestem z domku zadowolona, mamy poddasze sypialniane, które jest rewelacyjne, zabudowaliśmy go sobie i jest taki oddzielny pokoik zrobiony tym sposobem, aneks kuchenny i łazienkę.
Arabellko, a ty robiłaś swój projekt czy wybierałaś projekt od nich? Jakie wymiary będzie miał Twój domek?
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6593
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Moniś mój będzie mniejszy 4 x 5 i 2,5 wysoki . Robiłam swój projekt i zobaczymy czy takie będzie ;:224 Podmurówki nie będzie tylko postawią go na bloczkach ,kilka osób już ma tak postawione i jest ok :) Będę ich pilnowała cały czas,żeby mi fuchy nie odwalili ;:108
monberka
500p
500p
Posty: 655
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Na pewno będzie piękny... ;:224 jeszcze za jakiś czas będziemy się z tego śmiać. A zaliczkę jakąś wpłacałaś? Ja to jestem w gorącej wodzie kąpana...Nie wytrzymałabym tak czekać i tu cię troszkę podziwiam. Zadzwoniłabym do nich już chyba z 10 razy ;:306
Dziś pojechałam do Auchan po nasionka pora i bobu. Bób kupiony, pora nie było :evil: No cóż, pora w tym roku nie będzie ;:14 Ale na pocieszenie zakupiłam sobie 2 peonie: różową i białą i 2 jałowce do gazoników po drugiej stronie pergolki. W niedzielę, jak nic mi planów nie popsuje, to sobie posadzę moje nabytki. ;:224
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6593
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Monia żadnej zaliczki nie wpłacałam ,zapłata dopiero po skończonej robocie ;:333 Ja dziś przesadzałam malwy i się natyrałam,bo nie wiedziałam,że one maja takie wielgaśne korzenie ;:oj
monberka
500p
500p
Posty: 655
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

No to całe szczęście.....z tą zaliczką oczywiście ;:215
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

:wit jak tam po weekendzie? Udało się na działkę pojechać? U mnie wsadzony już bób, marchew wczesna, koper, czosnek i rzodkiewka. Por mam ale jeszcze nie pora na niego. Może uda Ci się jeszcze dokupić? Widzę że bardzo lubisz ten Auchan. Gdy jestem w Warszawie to też robię tam zakupy na Górczewskiej. U nas dopiero reale przechodzą w Auchan. A że reala za bardzo nie lubię to pewnie częstym gościem tam nie będę. No chyba że sklep zmieni swoje ceny :)
monberka
500p
500p
Posty: 655
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Madziu, weekend się udał, a tak naprawdę niedziela, bo w niedzielę byłam ze swoim M na działeczce. Ja musiałam doprowadzić do porządku warzywnik, a druga połowa stawiała pergole. Mieliśmy mało czasu, bo musieliśmy odebrać córcię od teściów, więc 5 godzin pracy i szybko do Warszawy. Ale najważniejsze, że już stoją i zaciszny kącik do grillowania powstał. Tylko jeszcze zostało mi do pomalowania 3 pergole, bo 3 już pomalowałam w lutym ;:215
Madziu, a powiedz mi, bo zamierzam posiać w przyszłą niedzielę bób, rzodkiewkę i cebulkę i zastanawiam się, jak to wytrzyma bez podlewania w tygodniu. W tym roku rozpoczynam swoją przygodę z warzywnikiem i pewne rzeczy są mi obce ;:202
Ps. W piątek, jak to często bywa, zakupuję rośliny ....no i w miniony udało mi się dokupić 2 jałowce do gazonów po drugiej stronie pergoli metalowej, która dopiero powstanie i 2 peonie ;:138 ...wszystko już w gruncie ;:63
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Ja też dopiero zaczynam swoją przygodę z warzywniakiem. Ale podglądałam u taty i jakoś tydzień bez podlewania sobie radziły. Jesienią niezłe plony zbieraliśmy. Ja zamierzam po prostu intensywniej podlewać jak będę i tyle. Nic innego nie wymyślę. W przyszłym tygodniu podleję już humusem. Ciekawa jestem jak ten kącik do grilowania teraz wygląda. Tam są teraz te pergole tak? Koło grilla gdzieś? No jak roślinki już w gruncie to teraz same kosmetyczne rzeczy. Pergola metalowa to ta którą pokazywałaś gdzieś na początku wątku? Śliczna jest.
monberka
500p
500p
Posty: 655
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

No to mnie troszkę pocieszyłaś...wsadzę do gruntu, podleję i już...niech się dzieje ;:172 Kącik pergolkowy nie jest co prawda przy samym grilu, bo tam mi jakoś nie pasował, ale naprzeciwko domku, gdzie zawsze wszystkich gościliśmy. W piątek wieczorkiem, jak przyjeżdżamy, to rozstawiam zawsze pawilon ogrodowy i właśnie brakowało mi tam jakiegoś przytulnego wykończenia. Wpadłam na pomysł, żeby powstały tam pergoli w kształcie litery L, które otaczają te kącik gościnny. Zawsze tam jedliśmy obiadki i wieczorkiem z gośćmi biesiadowaliśmy ;:136 Po zewnętrznej stronie będzie rabatka z liliowców, peonii i czegoś tam jeszcze, a po kratkach mam pomysł na clematisy. Taki oto przytulny kącik :uszy
Co do roślinek w gruncie....to hohoho...przede mną jeszcze tyle nasadzeń. Zamówienie od forumki, z allllleeegroo, no i pewnie nie omieszkam częstych zakupów w Auchan ;:306 Tylko, żeby na to wszystko kasy starczyło ;:202
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

No to ten kącik będzie przepiękny! Już go sobie wyobrażam. Nasadzenia super. A daleko stoi ten grill od tego kącika? Ja też zamówiłam grilla. Planuję go gdzieś postawić koło altany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”