Granat - uprawa, pielęgnacja, sianie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Granat z nasion

Post »

Dobra sprawa sadzić w przezroczystych kubkach . Widać chociaż kiedy trzeba przesadzić do większej doniczki :)
Maniak roślin egzotycznych :)
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3087
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Granat z nasion

Post »

stalewiakwiesz że coś w tym jest,posadziłam 2 tygodnie temu datury do takich kubków tylko większych.Dziś zaglądam a tam korzenie wypełniły już pojemniki.
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Granat z nasion

Post »

Jest jest . Juz wiem że cytryna skierniewicka ma sporo korzonków i ida listki :)

Dobra sprawa takie coś . Moja skierniewicka jest po butelce 1.5 l :)
Maniak roślin egzotycznych :)
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3087
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Granat z nasion

Post »

No i ekonomiczniej jest wykorzystać jakieś pojemniki niepotrzebne w domu.Tak dumam z czego zrobić cylindry do pomidorów?
Awatar użytkownika
tomekb1
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 874
Od: 30 gru 2012, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puszcza Kozienicka - Garbatka Letnisko

Re: Granat z nasion

Post »

magda1975 pisze:Prosta przyczyna,takie miałam pod ręką .A dlaczego pytasz?
A z tego powodu, że światło słoneczne korzeniom nie służy. Powinny rosnąć w ciemności. Poza tym od światłą mogą się tworzyć jakieś glony.
Co prawda ja w tym wątku http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=19&t=63513 też piszę, że mam przeźroczystą doniczkę, ale zaraz po pojawieniu się korzonków mam zamiar ją rozwalić i sadzonkę przesadzić. U Ciebie siewki będą rosły dłużej w tych kubkach, a okręcające się przy ściankach korzonki będą narażone na poparzenia.
Pozdrawiam
Tomek
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3087
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Granat z nasion

Post »

Wielokrotnie rozmnażałam rośliny w taki sposób.Przykład datury
.Nigdy nie miałam z nimi żadnych problemów,dorosłe rośliny były okazałe i dorodne.Podobnie niecierpki,pelargonie i inne.
Awatar użytkownika
maxmar123
500p
500p
Posty: 614
Od: 9 lis 2012, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Granat z nasion

Post »

Ja podobnie, zaobserwowałem że przezroczyste pojemniki nie wpływają jakoś szczególnie negatywnie na rośliny.
Awatar użytkownika
kamea
100p
100p
Posty: 157
Od: 25 gru 2009, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wlkp

Re: Granat z nasion

Post »

A z moich 15 posianych nasionek tylko jedno wykiełkowało :( mam nadzieję, że chociaż ono się uchowa :) trzymam je z dala od okna, bo mam wrażenie, że poprzednim razem zmarnowałam kiełki poprzez "zasuszenie" ich na słońcu... no nic - zobaczymy jak będzie tym razem
kaziooo0804
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 3 lip 2012, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Granat z nasion

Post »

Jak tam się trzymają wasze granaty w tą długą zimę? :D Moje 3 (i tak nawiasem 2 cytryny też mam) trzymałem zimą na parapecie na oknie północnym a odkąd jest więcej słońca trzymam na południowym na podłodze na razie i ogrzewają się przez szybę później na zewnątrz. Na zimę zostawiły tylko kilka listków a teraz zaczynają od nowa wypuszczać liście i pną się w górę. Jutro może wrzucę zdjęcia jak tam wyglądają to ocenicie :P Liczę, że te 3 się utrzymają :P
kaziooo0804
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 3 lip 2012, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Granat z nasion

Post »

No dziś już wszystko przesadzone w doniczki ;) Teraz mam pytanie, można im pomóc jakimiś nawozami/dopalaczami? :P Czytałem kiedyś coś o Substralu ale nie mogę znaleźć jak dokładniej. Przybliży ktoś coś o nawożeniu?

A no i jak mogę rozmnożyć te większe sztuki tzn. da się przez przycięcie i ukorzenienie?
Awatar użytkownika
tomekb1
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 874
Od: 30 gru 2012, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puszcza Kozienicka - Garbatka Letnisko

Re: Granat z nasion

Post »

Na razie to nie masz co przycinać. A i ukorzeniać nie bardzo jest po co. Jeśli już ukorzeniać,to lepiej pobrać sadzonki z krzewu, który już jest dorosły i może wydawać kwiaty i owoce.
Pozdrawiam
Tomek
kaziooo0804
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 3 lip 2012, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Granat z nasion

Post »

W związku z tym, że ostatnie dni są bardzo ciepłe zastanawiam się czy mogę wynieść granaty na balkon. Temperatura dochodziła do 25st. nic im się nie stanie jak będą na balkonie?

I jeszcze mam pytanko odnośnie nawożenia. Tej wielkości granaty mogę już nawozić? Mam w domu nawóz uniwersalny dla zielonych, więc pomyślałem, że można by spróbować.
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3087
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Granat z nasion

Post »

Ja swoje granaty wyniosłam do tunelu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”