Zielone rastharsis

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
2iza
1000p
1000p
Posty: 2368
Od: 15 mar 2009, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mszanowo (warmińsko-mazurskie)

Post »

Ja też się na niego napatrzeć nie mogę, na którejś z pierwszych stron jest też śliczne zdjęcie jak siedzi na swojej chałupie :lol: A może podzielisz się jego odnóżką bardzo ładny okaz :;230
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Post »

Śliczny maluszek i jaki grzeczny pani klatkę myje a on sobie cichutko drzemie. :P
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

Paprotka pisze:a szczawik jaki ładny mój coś gubi listki nie wiem dlaczego
Sylwiu, szczawik musi mieć ciągle wilgotną (nie mokrą!) ziemię. Może Twojemu brakuje wody?
Czarodziej_ pisze:A cóż to za maleństwo jakiś chomiczek? jakoś na chomika mi nie wygląda cały wieczór wczoraj się zastanawiałem co to za stworzonko i do tego taka fajna poza do spania. :wink:
:lol: Jasne, że chomiś. :D Skąd te wątpliwości, Przemku? Tu jeszcze kilka słodkich fotek Kuleczki. :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
treissi pisze:Sabinko bardzo dziękuję. Ale może poczekamy na różyczkę, żebyś nie była narażona na podwójne koszty - wyślesz wszystko razem:)

Monisiu, już w poniedziałek wyślę Ci różyczkę oraz listki fiołeczków i gloksynek. :)
2iza pisze:Ja też się na niego napatrzeć nie mogę, na którejś z pierwszych stron jest też śliczne zdjęcie jak siedzi na swojej chałupie :lol: A może podzielisz się jego odnóżką bardzo ładny okaz :;230
:lol: A może być nieukorzeniony? :lol:
deissy pisze:Śliczny maluszek i jaki grzeczny pani klatkę myje a on sobie cichutko drzemie. :P
Żebyś wiedziała, że grzeczny. Zasypia kiedy się da i gdzie się da. :wink:
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Sabinko słodziutki chomiczek :lol:
Ja w dzieciństwie miałam 4 ale zwiały mi bo lubiłam je na dywanik puszczać a że dom to wtedy było stare budownictwo to znikły w dziurach po myszach :evil:
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3430
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Nowości śliczne,to pomarańczowe-śniadek bardzo,bardzo mi się podoba.Jakich to warunków uprawy potrzebuje?Kuleczka obłędna/y :lol: .Ustawiam się po szczepkę,a co tam-może byc bez korzonków :lol:
Ale moja Jula by się cieszyła 8)
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

On je Ci z ust!Ale fajnie. :lol: Ja miałam śniedka dwa lata temu ale mi zmarniał.A są też białe-widziałam na giełdzie.
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Post »

Śliczny po prostu przeuroczy ten twój chomiczek.
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Sabinko Twój chomiś jest rewelacyjny :) I do tego szkolony :)

Nie wiem czy wiecie, ale chomiczki bardzo łatwo uczą się różnych sztuczek. Jeden z moich chomiczków z dzieciństwa był nauczony smarania po pleckach hi hi. Mój tata bardzo to lubił, więc po pracy kładł się na łóżku na brzuchu. Kładł sobie chomisia na plecach a ten latał po nim i go smerał łapkami. Reagował na 'wyżej', 'niżej, 'w lewo' i 'w prawo'. Umiał też inne sztuszki takie jak obrót, poproś, chodzenie przy nodze.
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

Andziax007 pisze:Sabinko słodziutki chomiczek :lol:
Ja w dzieciństwie miałam 4 ale zwiały mi bo lubiłam je na dywanik puszczać a że dom to wtedy było stare budownictwo to znikły w dziurach po myszach :evil:
Ja w ten sposób "znikłam" chomisia mojego M. :oops: Miał już ponad 2 latka. :( Oczywiście, sprawiłam mu następnego. :D
Antooosia pisze:Nowości śliczne,to pomarańczowe-śniadek bardzo,bardzo mi się podoba.Jakich to warunków uprawy potrzebuje?Kuleczka obłędna/y :lol: .Ustawiam się po szczepkę,a co tam-może być bez korzonków :lol:
Ale moja Jula by się cieszyła 8)
Wiem tylko to, co napisano na dołączonej fiszce:
"Mimo, iż jest to roślina cebulowa, jej okres kwitnienia jest bardzo długi i także po nim możliwe jest uzyskanie jeszcze kilku kwiatów. W okresie wegetacji należy zapewnić roślinie odpowiednią wilgotność. Preferuje jasne, słoneczne stanowiska, również na zewnątrz, gdy nie ma przymrozków. Po zakończonym kwitnieniu należy przetrzymać cebule i zasadzić na nowo w listopadzie, lecz trzymać wtedy w pomieszczeniu."
Ornithogalum dubium to po polsku Śniedek; drugi człon nazwy oznacza "podwójny", bowiem roślina posiada dwie łodygi kwiatowe, co daje właścicielowi podwójną uciechę. Very Happy Ponoć długo kwitnie, ale czy to prawda dopiero się okaże. Wink Stanowisko jasne lub półcień, podlewanie raz w tygodniu. Po zakończonej wegetacji można roślinkę wkopać do ogródka. :)
I jeszcze śniedek w sieci: http://www.ogrodkroton.pl/TSI/towar.315.
basga pisze:On je Ci z ust!Ale fajnie. :lol: Ja miałam śniedka dwa lata temu ale mi zmarniał.A są też białe-widziałam na giełdzie.
Nic trudnego - wystarczy chomisia skutecznie przegłodzić. :lol: Żartuję! :wink:
A białego lub żółtego śniedka planuję dokupić, bo ten już powoli przekwita, a jest piękny. :)
deissy pisze:Śliczny po prostu przeuroczy ten twój chomiczek.
:D deissy, podaj na PW swój adresik, bo chcę Ci już wysłać Twą różyczkę. :P
treissi pisze:Nie wiem czy wiecie, ale chomiczki bardzo łatwo uczą się różnych sztuczek. Jeden z moich chomiczków z dzieciństwa był nauczony smarania po pleckach hi hi.
Ja też chcę smyranie! :D Jak można nauczyć tych wszystkich sztuczek chomika?
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
Awatar użytkownika
rastharsis
200p
200p
Posty: 323
Od: 20 sie 2008, o 22:56
Lokalizacja: śląskie - Bieruń Nowy

Post »

A to jest mój niespełna miesięczny nabytek i spełnione marzenie - _aeschynantus_ rasta:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Stracił kilka listków na końcach łodyg, ale na pociechę puścił wiele odnóżek u góry. :)
Sabina
Pozdrawiam i zapraszam Zielone rastharsis
Rośliny to dla mnie zielona magia. ;)
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ale odjechany!Super!
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Post »

Ale wiecie że nie wiedziałam że chomiczki można nauczyć czegoś.Ten Sabinki jest po prostu mega fajny podobny z umaszczenia do naszego tuptusia niestety już go niema wśród nas.Ale teraz mam papużkę i jest naprawdę mądry.Nawet je z ręki
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

A ja w taki sposób straciłam wszystkie chomiki ale potem już nie kupowałam następnych :cry:
Piękny miesięczny nabytek :lol: Gęste ma łodyżki :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”