W.o. Psach cz.8 (2009.09 - 2011.02)

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
Alice
200p
200p
Posty: 269
Od: 28 mar 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

A ja się nie mogę do końca zgodzić co do podawania "tranu dla ludzi" zwierzętom. Jasne wzmacnia i inne takie ale bez tego pies da sobie radę a już parę razy widziała hyperwitaminozy i to u zwierząt hodowców. Niestety państwo wiedzieli ,że tran dobry to dawali a ,że już nie wiedzieli jakie są objawy hyperwitaminozy to już inna sprawa. Nie zdawali sobie chyba sprawy z tego ,że wit A i D można dość łatwo przedawkować.
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7699
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Ja jesienią kupuję tran dla dzieci i na opakowaniu jest napisane-1-2 kapsułek dziennie więc jedna na tydzień dla kilogramowego psa chyba nie zaszkodzi?Poza tym on jest na royalu więc witaminy ma.Wiecie co zauważyłam?Kupowałam warzywne dropsy dla królika i obok stały jogurtowe dla psów a skład miały taki sam-jak to możliwe?
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1633
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Ja podawałma Layli witaminy, mimo, że od 7 tygodnia była na royalu. Wet dał nam specjalne dla yorków-szczeniorków.
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7699
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Tak?No to za miesiąc będzie szczepienie to zapytam o dodatkowe witaminki.
Awatar użytkownika
aguka
1000p
1000p
Posty: 2214
Od: 16 lut 2009, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Basiu u weta witaminki są przeważnie droższe, w sklepach zoologicznych mają szerszy wybór a nie tylko te, z którymi vet podpisał umowę handlową. Oleju w żadnym wypadku do zwykłego jedzonka ewentualnie do karmy minimalne ilości bo pies prawie tego nie trawi. Ja jestem za tym im mniej sztuczności tym lepiej, czasem z dobrocią można przedobrzyć. Niejeden pies nie ma witamin, tranów i innych specyfików i wygląda lepiej i ma ładniejszy włos.
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7699
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Właśnie ...ja nic nie wiem a boję się przedobrzyć i mu zaszkodzić.Muszę się przejśc do zoologika i popytac o...preparat zniechęcający do sikania na dywan-macie jakieś doswiadczenia w tym temacie?Póki co to wyprałam dywan w wodzie z odrobiną octu bo podobno ten zapach zniechęca .On dalej chyba myśli,że się idzie na spacer dla zabawy.Zlikwidowałam siusiu-szmatki....ale dywan to po remoncie chyba kupię nowy. :wink:
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

niestwety nie wchodzą fotki..więc tylko linki..
sztuka kamuflażu...
gdzie jest pies?
http://images48.fotosik.pl/218/dd41b6d63cb05499med.jpg
tuuu jestem...
http://images36.fotosik.pl/105/bd0cb74119e91115med.jpg
Awatar użytkownika
aguka
1000p
1000p
Posty: 2214
Od: 16 lut 2009, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Psiaka traktuj normalnie bez przesady :D :D Ocet nie zniechęca tylko neutralizuje zapach moczu i uniemożliwia tym samym załatwienie się w tym samym miejscu :D I jak widzisz, że zaczyna węszyć hyc na dwór. Siusiu na dworze nagroda i tak do upadłego. Pamiętaj, że taka psina musi wychodzić co min 2-3godz. Bo o żadnym specyfiku o jakim mówisz nie słyszałam. A dywan bym zlikwidowała jak zobaczysz, że sika to kara, nosek w siku, pokrzycz pokaż, że źle zrobił i do kąta.
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1633
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Nie wsadzaj nosa w siku, nie krzycz i nie stawiaj do kąta, po prostu wyprowadzaj, chwal itd...
Są takie specyfiki, ale one działają tylko w jednym miejscu - pies może siknąć sobie obok. A zapach zneutralizuje albo preparat, albo alkohol. Pies przez jakiś czas miał kwarantanne i sikał w domu, teraz musi się przestawić i to może chwile potrwać.
Tu masz linki do porad specjalistów
http://pies.onet.pl/186,nauka_czystosci ... ykuly.html

Józefie - kamuflaż super, ale się piesio zlewa z kocem :)
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7699
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

http://www.allegro.pl/item786767520_uri ... owosc.html To jest coś takiego...
Oczywiście że go nie karzę,słownie wyrażam moje niezadowolenie.Wiem,by nie sprzątać po nim przy nim,wychodzę właśnie co 2-4 godziny,nosa też mu nie wtykam .Wiecie co on dziś zrobił?Spał sobie a w TV ktoś zawołał Ola,Ola...ten sie zerwał i pognał do przedpokoju bo myślał,że moja Ola ze szkoły przyszła!Normalnie śmiałam się jak głupia.
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1633
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Nie wiem, nigdy nie stosowałam preparatów.

Psy się ucza takich haseł - Rocky reagował na "przyjechali" i leciał do drzwi, jak był mały to kilka razy pod rząd się nawet na to nabierał. Znał też imiona całej rodziny - jak mu sie mówiło kogo ma przyprowadzić to szedł po delikwenta i przyprowadzał.
Awatar użytkownika
aguka
1000p
1000p
Posty: 2214
Od: 16 lut 2009, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

No cóż każdy ma swoje metody wychowawcze, tylko radzę. Może yorki to inny rodzaj psa :roll: :roll:
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7699
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Normalny pies tylko w małym ciałku. :lol: Czytałam,że małe rasy trudniej się uczą niż większe.
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”