Mój ogród w cieniu sosen - Ewelina - cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mój ogród w cieniu sosen - EWELINA - 2010 / cz.4

Post »

Ja kupuję co roku nowe DELOSPERMY - po zimie z reguły są do bani, a lubię je. Traktuję jako jednoroczne, za to kwitną przecież od maja do...mrozów .
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród w cieniu sosen - EWELINA - 2010 / cz.4

Post »

Ewelinko bardzo podobała mi się sosna o takich niebieskawych igłach, czy to sosna himalajska?. Twoją metodę z wyrównywaniem brzegow rabat zastosowałam ostatnio w ogrodzie, tak sobie pomyślałam, że gdy zagłębienia będą wypełnione korą a nie ziemią, to trawa tak szybko nie wrośnie w rabaty.Dziękuję. ;:167
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój ogród w cieniu sosen - EWELINA - 2010 / cz.4

Post »

Ewelinko, masz rację - Delospermy nie są kosztowne, więc można zaszaleć co roku :) Są b.wdzięczne i ładnie się rozrastają, więc warto je mieć. Czy są jeszcze inne kolory oprócz fioletowego i żółtego?
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mój ogród w cieniu sosen - EWELINA - 2010 / cz.4

Post »

Tajka pisze:Ewelinko bardzo podobała mi się sosna o takich niebieskawych igłach, czy to sosna himalajska?
Jeśli chodzi o tę sosnę , jest to SOSNA DROBNOKWIATOWA (Pinus parviflora "Glauca")
Obrazek
vertigo pisze:Ewelinko, masz rację - Delospermy nie są kosztowne, więc można zaszaleć co roku :) Są b.wdzięczne i ładnie się rozrastają, więc warto je mieć. Czy są jeszcze inne kolory oprócz fioletowego i żółtego?
DELOSPERMA COOPERII występuje w odcieniach czerwieni , różu i fioletu, żółta to inna odmiana -DELOSPERMA NUBIGENA (też ładna , ale z moich obserwacji zdecydowanie krócej kwitnie i mniej się rozrasta).


Co jeszcze cieszy oko :

Obrazek Obrazek
Jeszcze ostatnie PIERWIOSNKI i " BARWINKOWE POLE"

Obrazek
Pan PSIZĄB "Pagoda"

Obrazek Obrazek
Uwielbiam jego śliczne , misterne kwiatki :) Szukam odmian o różowych i białych kwiatach ...

Obrazek Obrazek
Najwcześniejszy RÓŻANECZNIK "'Gartendirektor Glocker'" rozwija kwiaty !!! Obok skromny ale niezawodny OMIEG WSCHODNI

Obrazek Obrazek
Nieco podobne do NIEZAPOMNAJEK kwiatuszki BRUNNERY

Obrazek Obrazek
I widoczki z ostatnim już ujęciem FORSYCJI - już osypała kwiatki i jutro zamierzam ją przyciąć.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
hrsta
200p
200p
Posty: 337
Od: 18 maja 2009, o 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Mój ogród w cieniu sosen - EWELINA - 2010 / cz.4

Post »

Ewelino, psiząb jest przepiękny, wygląda tak elegancko.. Pierwszy raz widzę ten kwiat i jest zachwycający!
Pozdrawiam, Basia. Miejski busz.
Awatar użytkownika
asia0809
1000p
1000p
Posty: 2279
Od: 27 lut 2007, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój ogród w cieniu sosen - EWELINA - 2010 / cz.4

Post »

Wiosna jak zwykle u Ciebie urocza, ale ja czekam na kwitnienie Twoich Rh. Kupiłam sobie w ubiegłym roku Gartendirektor Glocker ale u mnie nie zakwitnie, ponieważ wszystkie pąki ściął mu mróz. Poproszę więc o fotkę z pełni kwitnienia Twojego, to chociaż nacieszę oczka.
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mój ogród w cieniu sosen - EWELINA - 2010 / cz.4

Post »

Asiu , zdjęcia rh. wkleję niebawem .Mój "Gartendirektor Glocker" też stracił wskutek mrozów część pąków kwiatowych - nie będzie więc tak piękny , jak w minionym roku :( Ale cieszę się ,że jakoś tę zimę przetrwał. Jak już mówiłam , u mnie kwitnienie rododendronów jest tej wiosny opóźnione o 1-2 tygodnie.Najwcześniejsze odmiany dopiero zaczęły rozwijać pąki. Do tych wczesnych zalicza się niewielka "Księżniczka Anna " ( Rhododendron "Princess Anne"), która nieśmiało pokazała seledynowo-żółte kwiatki.

Obrazek

I jeszcze porcja zdjęć " na dobranoc" dla wszystkich nocnych marków , jakich nie brakuje na tym forum :)

Obrazek Obrazek
Rabatka kwiatowa, na której pomalutku niebieszczą się już NIEZAPOMINAJKI i rozwijają kielichy kolejne TULIPANY. Z prawej wielki BUKSZPAN (po postrzyżynach w początku kwietnia); obok wiklinowy kosz zamieszały BRATKI ( MACOSZKI), a u jego stóp , w skalnej szczelinie rozgościły się ROJNIKI.

Obrazek Obrazek
Rzut oka na cienisty skalniak - porastające go PAPROCIE lubię najbardziej właśnie na tym " etapie rozwoju", gdy są wyprostowane, wyniosłe i majestatyczne... ; obok PRAGNIA SYBERYJSKA - zadarniająca roślinka z gatunku niewymagających .

Obrazek Obrazek
ZAWILEC GAJOWY i PAPROCIE w tle, a obok - taki sobie widoczek.

Obrazek Obrazek
"Słodkie fiołki ,
słodsze niż wszystkie róże..." - FIOŁEK WONNY (Viola odorata), sam się rozsiał na znacznej powierzchni.Obok na zdjęciu MIODUNKA.

Obrazek Obrazek
TURKI (Aksamitki) w towarzystwie KOMARZYCY ( ) i żółciutkie TULIPANY na rabatce obok sosny

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Plama purpurowiejącej OLSZYNY TURECKIEJ na tle ciemno zielonych liści HEDERY , obok wiklinowy kosz przy wejściu do domu , a w nim BRATKI i NIEZAPOMINAJKI

Obrazek Obrazek
Tulipanowe portrety

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Psiak , który się wyleguje w skąpych promieniach słońca, z prawej WINOBLUSZCZ TRÓJKLAPOWY wypuszcza listki.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
ŚWIERKI SERBSKIE i FORSYCJA - za nią tez się jutro zabiorę ! Z prawej PSIZĘBY raz jeszcze i LILIE.

I wreszcie ...
długo oczekiwana ...
wypatrywana...

M A G N O L I A !!!

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
To MAGNOLIA "Susan" , kilkuletnie(8-9 lat?) , średniej wielkości drzewko o pięknym , kulistym pokroju , każdego roku kwitnie niezmiernie obficie. Ma niewielkie , ciemnowiśniowe kwiaty, niewielkie , ale za to jest ich bardzo dużo ! Jeszcze nigdy nie przemarzła .
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mój ogród w cieniu sosen - EWELINA - 2010 / cz.4

Post »

Od rana popaduje ...:( Nic to , w przerwie miedzy kolejnymi deszczykami wyskakuję do ogrodu.

Pamiętacie , jak Rodowicz śpiewała:"Bo trzeba mieć nadzieję..." więc - zaaplikowałam mikoryzę grzybów leśnych w kilku miejscach ogrodu - pod sosnami , wokół świerków i brzóz.

Obrazek

No, ciekawa jestem ... czy pojawi się choć jeden grzyb jadalny ? Dotychczas rosły wyłącznie olszówki i małe blaszkowate...
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
MiCz
200p
200p
Posty: 264
Od: 15 cze 2007, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wschowa/lubuskie

Re: Mój ogród w cieniu sosen - EWELINA - 2010 / cz.4

Post »

Ewelino, myślę, że u Ciebie to te grzybki na pewno urosną! Trzymam kciuki.
Mirka
Pozdrawiam Mirka
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mój ogród w cieniu sosen - EWELINA - 2010 / cz.4

Post »

Mirko - dziękuję :) Oby nie okazało się ,że to będą grzybki ... halucynogenne :;230

Tymczasem pstrolistna HORTENSJA PNĄCA ( Hydrangea anomala subsp. petiolaris " Mirranda" ) już posadzona .Na razie jest niewielka ( dwa półmetrowe pędy) . W założeniu ma się wspiąć na pień sosny. Zakwitnie pewnie za 2-3 lata... trudno - poczekam , bo warto :)

Obrazek

I jeszcze kilka zdjęć :

Obrazek Obrazek
W beczce BIDENS vel UCZEP odmiana "Flair" o nieco krótszych pędach i większych , podwójnych kwiatach. Na zdjęciu obok - tulipanowy bałagan czyli TULIPANY we wszystkich wielkościach , wysokościach i kolorkach.

Obrazek Obrazek
Widoczki z kuchennego okna ...

Obrazek Obrazek
Roślinka , którą bardzo lubię , bo ładna i długo kwitnie - ZŁOCIEŃ KRZACZASTY (Argyranthemum frutescens) vel MARGHERITA , niestety w zasadzie jednoroczny.

Obrazek Obrazek
Na żółto : popularny OMIEG WSCHODNI i ogrodowy rarytasik - MIŁEK WIOSENNY

Na koniec specjalnie dla Asi (Asia0809) Różanecznik "Gartendirektor Glocker"
Obrazek
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mój ogród w cieniu sosen - Ewelina - cz.4

Post »

W całej krasie : MAGNOLIA "Susan" .

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
KDanuta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 24 kwie 2008, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: BRZESKO

Re: Mój ogród w cieniu sosen - Ewelina - cz.4

Post »

Magnolia cudna, szkoda że tak krótko możemy podziwiać
ten spektakl, no cóż pozostają fotki.......moje już przekwitły
więc ciesze się że mogę podziwiać Twoją Suzankę ;:138
x-d-a
---
Posty: 7090
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród w cieniu sosen - Ewelina - cz.4

Post »

Ewelinko, spacer po Twoim majowym ogrodzie to wielka przyjemność. Piękne masz kwiatki małe (brunnera, fiołki, bratki), średnie (omieg, aksamitka, tulipanki) i duże (magnolia, Rh).
Zieleń o tej porze roku też jest przeurocza - świeża i intensywna. Pastorały rozwijających się liści paproci mają w sobie wiele dostojeństwa, a iglaczki z młodymi przyrostami nigdy nie są piękniejsze...
Pozdrawiam Cię tak jak na maj przystało - słonecznie i pachnąco ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”