Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
hancik30
50p
50p
Posty: 98
Od: 3 sie 2011, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

Ile udaje Wam się zebrać dyń z krzaczka Butterunt- bo u mnie dopiero zalażek dyni się pojawił i boje się, że do jesieni to może jedna wyrośnie?
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2121
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

Obrazek
coś mnie naszło i ją ciachnęłam, 2 razem rosły. Trochę za wcześnie ale może sobie dojrzeje na słońcu, ciekawa jestem jak pestki, niby już specjalnie nie rosła. Przy okazji nauczyłam się że podstawki pod doniczki są FATALNĄ podkładką pod dynie .. lepiej teraz się dowiedzieć niż na jesieni..
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3131
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

Ale fajna jaka to odmiana?
Tu możesz pomóc poszkodowanym w powodzi - viewtopic.php?t=127991

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
minia821
500p
500p
Posty: 660
Od: 20 wrz 2010, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

No właśnie, stosujecie jakieś podkładki pod dynie?
Ja podłożyłam cegły ale czy to dobry pomysł? Może lepiej coś drewnianego, albo słomę lub wcale?
Kolejne dwie zeżarte przez ślimaki bez skorupy ;:14
Pozdrawiam Kaśka
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2121
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

Zucca di marmellatta. Marmoladowa. Oby ta marmelada dobra była;) Choć mi by wystarczyło jakby miała dużo pestek, te z których była siana były bardzo ładne. Podkładam kafelki, ale coś mi odstrzeliło i dałam podstawki pod doniczki bo kafelek zabrakło. Nie zwróciłam uwagi, że mają od spodu [obróciłam do góry dnem, żeby woda się nie zbierała] takie dziwne wypustki, no i przy zrywaniu nie dość że odgniotłam kant tej podstawki na dyni, co widać, to jeszcze ta wypustka się wbiła i przerwała skórę:/
Słomy nie podkładaj bo będzie gniła. Cegły nie sa takie złe. Jak ci ślimaki żra dynię, to spróbuj poobcinac liści wokół owocu, bez ogonka nawet - sam liść. Może to je trochę odstraszy. Ślimaki jedzą z reguły to co już się rozkłada. Więc może ci się coś uszkodziło i nie zauważyłaś, albo zaczęło gnić po deszczach. Co to za odmiana co ci ją jedzą? Mi tak jadły Tromba d'Albenga w zeszłym roku. Hokkaido jadły mi za to myszy;)
Awatar użytkownika
Eryk-kun
200p
200p
Posty: 208
Od: 25 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

minia821 pisze:No właśnie, stosujecie jakieś podkładki pod dynie? (...)
Pod niewielkie dynie podkładam pocięte panele podłogowe. Pod większymi też dadzą radę, ale jeszcze takich nie mam :).
"To, że nie mogę zmienić wszystkiego, nie oznacza, że nie powinienem próbować zmienić czegokolwiek".
dariotka
100p
100p
Posty: 131
Od: 4 lip 2009, o 11:57
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

To jest dynia Hokkaido od Franta. Jest mała, ale już pomarańczowa.
Kiedy ją powinnam zerwać?
Oba zdjęcia są tej samej dyni, są robione "nocą" i na drugim lampa ją rozjaśniła.

Obrazek

Obrazek

Poniżej to dwie dynie Marina też od Franta. Pierwszy raz mam dynie, ale one chyba jakieś dziwne są. Nie wiem czy prawidłowo rosną. Podczas deszczy kwiaty zgniły, a te zalążki zostały, i chyba nie rosną, albo rosną bardzo powoli. Powinnam je usunąć?

Obrazek
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

hancik30 pisze:Ile udaje Wam się zebrać dyń z krzaczka Butterunt- bo u mnie dopiero zalażek dyni się pojawił i boje się, że do jesieni to może jedna wyrośnie?
U mnie na krzaku zawiązały się trzy dynie ,które są już duże,mają około 20-30 cm długości..wielkie gruchy :D Widzę ,że następne się zawiązują . Ale czy urosną ,czy też odpadną czas pokaże ...
Gigantka Atlanic też szaleje,ma zawiązane już dwa duże owoce...a ile małych na bocznych pędach to nawet nie liczę ;:3
Asia
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2344
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

Dariotka, czemu ta marina strasznie przypomina mi dynię turecki turban ;:224 , ja tam mam właśnie z nimi, na jednej dyni są 2 zawiązki, ale stoją w miejscu, a tu lada dzień kolejne dwie na tej samej dyni zakwitną.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3131
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

Moja turecki turban jest taka.Była zapylana ręcznie. Na początku była żółta ale nie zielona teraz robi się pomarańczowa


http://img834.imageshack.us/img834/8325/zdjcie0428.jpg

http://img828.imageshack.us/img828/2403/zdjcie0429k.jpg
http://img171.imageshack.us/img171/3736/zdjcie0430v.jpg


Mam pytanie: Czy jak bym posadził ją na kompoście to by miała większe owoce takie np po 2-3kg?
Tu możesz pomóc poszkodowanym w powodzi - viewtopic.php?t=127991

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
minia821
500p
500p
Posty: 660
Od: 20 wrz 2010, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

loeb to dynię Bambino tak mi wcinają.
Dzięki za radę co do wycięcia liści. Może za bardzo zacienione było i im sie to podobało.
Dynie nie były uszkodzone - sprawdzam co kilka dni. Ale może faktycznie deszcze zawiniły. Wokoło dyni trawa rośnie, wiec te ślimaki w niej siedziały.
Pozdrawiam Kaśka
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

nie było mnie 2 tygodnie, w tym czasie padało i melonowe urosły niemiłosiernie, nie wchodziłam w gąszcz, ale na 6 krzaków naliczyłam 7, ale trudno powiedzieć bo mogły się jeszcze jakieś schować w tym gąszczu
Obrazek

przykład melonowej
Obrazek

i słabiej rosnacy ale ważne że rośnie early butternut
Obrazek
Ania
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3131
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.2

Post »

Ale wielko melonowa jak urośnie to bedzie ważyła z 30kg brawooooo ;:138 ;:138 ;:138 ;:138 ;:138
Tu możesz pomóc poszkodowanym w powodzi - viewtopic.php?t=127991

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”