Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Ja też nie przepadam za żółtym kolorem, jest taki banalny i pospolity :) jeżeli mam tę samą roślinę ale w kolorze żółtym lub innym to stanowczo biorę tę drugą. Oby też nie biały :!: przy okazji :;230

Co do kwiatków nie lubię juk dracen, i fikusów przez tyle lat wszyscy wszędzie je mieli i już mi się opatrzyły. Fiołki afrykańskie i inne rośliny z włochatymi liśćmi- brrr okropność aż mnie ciarki przechodzą :;230 :roll: Nie lubię też małych roślin bo wydają mi się za delikatne np jakieś przylaszczki Podobnie iglaki za dużo ich według mnie :D choć ogród utrzymany w stylu iglakowo-wrzosowym jest ładny. Z drzew nie mogę patrzeć na topole zbyt krótko żyją a t.włoskie obumierać zaczynają już w wieku 20-30lat

Nie na widzę też robić rozsad roślin ozdobnych,warzy itd w domu, choć czasem to jedyna droga by zdobyć interesującą nas odmianę :roll:

Lubię za to rośliny wysokie najlepiej byliny i krzewy które nie wymagają dużo pracy a pięknie zdobią ogród np. budleje, liliowce, miskanty, hibiskusy,bambusy,klony japońskie oraz drzewa dęby,platany,wiązy,buki,graby
Awatar użytkownika
Agnezja
200p
200p
Posty: 273
Od: 7 lis 2009, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. podlaskie

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Przez dość długi czas nie przepadałam za szafirkami, a spowodowane było to tym
że kiedyś mieszkając na terenie szkoły, wszystkie klomby i alejki były nimi obsadzone w niesamowitych ilościach, w latach 80-tych szafirki były niezwykle popularne i po prostu przejadły mi się,
w tej chwili nie jestem w stanie nie lubić jakiejś roślinki :lol:
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Nie lubię żółtych( złocistych) iglaków.Również pstrolistne odmiany niektórych bylin dla mnie są okropne, szczególnie o żółtych kwiatach np. słoneczniczka, złotlinu.Ten kolor znoszę tylko w wiosennym wydaniu i najlepiej gdy jest przytłumiony, jasnożółty lub z zielonkawym odcieniem.
Awatar użytkownika
karina1
1000p
1000p
Posty: 1110
Od: 19 sty 2010, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jarosław,dolnośląskie

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

:wit Ja uwielbiam wszystkie roślinki,wystarczy je ładnie wyeksponować i efekt murowany,uwielbiam liliowce oraz lilie.mam liliowce koloru pomarańczowego,tak mnie urzekły,że staram się je wkomponowywać w każde nasadzenie,są mało wymagające ,po prostu są i cieszą oko :heja
"Przyjaciele są jak ciche anioły,które podnoszą nas,kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać" Miłego dnia,życzy Karina
Mój piękny ogród - Akacjowe raczo- Cz1.'Ogród Kariny i Marka"Akacjowe Ranczo"Cz2.
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

No cóż a mnie się podobają wszystkie roślinki bo każda ma w sobie to coś ;:108 . W dużym ogrodzie nawet plama żółtego wygląda ładnie na tle jakichś iglaczków i trawniczka :D . Do tych ulubionych należą hortensje -jesienią posadzone kilka odmian i zamówione kolejne, lilie i liliowce , hosty i żurawki - z tymi na razie koniec ponieważ reszta domowników nie wpada w zachwyt na ich widok ;:224 .
Fallenangelv
---
Posty: 1818
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Powiem tak,że najczęściej nie lubimy czegoś nie ze ze względu na widok tylko ze względu na niepowodzenia związane z tą rośliną.No i na drugim miejscu jest zapach(a raczej zapaszek którego nie lubimy)bo powiedzmy sobie szczerze nie ma roślin brzydkich.
Ja mam przykre doświadczenia z Brzoskwinią to jej po raz 4 nie wsadzę,ale pięknie kwitnie.
Podobają mi się jednoroczne kwiaty ,ale nie wsadzam bo nietrwałe i pracochłonne.Kiedyś lubiłem tuje,dziś już nie.Uszczuplam ile mogę trochę zostanie.
I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz chyba nie wymieniona-pracując w ogrodnictwie ,mając na co dzień wiele roślin-po czasie stają się monotonne,denerwują nas-ot takie są wady pracy z roslinami.Występuje tzw(jak się nie mylę)zboczenie zawodowe.
minik
200p
200p
Posty: 413
Od: 4 gru 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

A mi się podobają wszystkie kwiaty ogrodowe . Są piękne i zawsze mają coś wyjątkowego w sobie :wink: .
Elżunia 1187
200p
200p
Posty: 371
Od: 29 cze 2009, o 00:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Ja też uwielbiam wszystkie.Co do niektórych mam jakieś żale ale to tylko dlatego że olewają mnie bo albo słabo rosną albo nie wschodzą .Ale to nie jest ich wina tylko takiej ogrodniczki jak ja :oops:
Miłośniczka wszystkich kwiatów
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

minik pisze:A mi się podobają wszystkie kwiaty ogrodowe . Są piękne i zawsze mają coś wyjątkowego w sobie :wink: .
To 'działa tak', że gdy się jest początkującym w temacie to wszystko się podoba :wink: Gdy u mnie było puste pole, to byle rosochata sosna mi się podobała byle u mnie już takiej wielkości rosła, a tu trzeba czekać ;:65
Dobrze, że tak jest, bo kto by wysiewał te rośliny, na które u mnie nie ma miejsca i warunków, bo słońca mniej, albo mi się znudziły :) np. dalie, dobrze, że mogę u sąsiadki pooglądać pod płotem.
Awatar użytkownika
karina1
1000p
1000p
Posty: 1110
Od: 19 sty 2010, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jarosław,dolnośląskie

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

a mi się dalie nie podobają,kojarzą mi się z babciowym ogródkiem,no może te małe odmiany ;:96
"Przyjaciele są jak ciche anioły,które podnoszą nas,kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać" Miłego dnia,życzy Karina
Mój piękny ogród - Akacjowe raczo- Cz1.'Ogród Kariny i Marka"Akacjowe Ranczo"Cz2.
minik
200p
200p
Posty: 413
Od: 4 gru 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

karina1 pisze:a mi się dalie nie podobają,kojarzą mi się z babciowym ogródkiem,no może te małe odmiany ;:96

A mi dalie podobają się najbardziej , są piękne :wink: .
Awatar użytkownika
majka300
1000p
1000p
Posty: 2204
Od: 21 sty 2010, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew Wielkopolska

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

A ja uwielbiam róże :D
Przepiękne krzewy, krzewuszki cudownej i hortensji :)
Pozdrawiam :wit
"Żeby ujrzeć piękno i umieć się nim wzruszyć, Pięć zmysłów to za mało, do tego trzeba duszy..."
Mój mały świat :) cz.1, cz. 2
Zapraszam :)
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4092
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Hehe... jak można nie lubieć żółtego w ogrodzie? :wink: :D
Ja uwielbiam wszystko co żółte!
A nie przepadam chyba tylko za tujami - jakoś tak opatrzyły się
i stanowczo nie do każdego ogrodu pasują.
Pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”