Różne roślinki Marty... ;-)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Różne roślinki Marty... ;-)

Post »

no hibek faktycznie wygląda niezbyt atrakcyjnie, ale po strzyżeniu myślę, że odbije, mego jak zaatakowały kiedyś mszyce to też wyglądał jak 7 nieszczęść, ale pocięłam go i postawiłam w spokoju... w końcu zaczął odbijać i ładnie rośnie, na razie bez kwiatków, ale zbieram się w sobie zrobić przemeblowanie na parapecie i myślę że tam będzie mu idealnie ;:108
a i podziwiam za chęci gotowania papużkom ;:108 ;:138
ja kiedyś papużki miałam (co prawda zwykłe takie) i te ich rozmowy mnie w szał wprowadzały, wolę jednak już kotka ;:224 choć też nie mam ;:223 ale to juz inna bajka...
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Różne roślinki Marty... ;-)

Post »

Nie mam doświadczenia z Hibkami, ale z tego co wyczytałam w niejednym wątku naszego Forum myślę, że przycięcie mogłoby
pomóc Hibiskusowi. Szkoda go tym bardziej, że był Twoim marzeniem. Warto go ratowac. ;:108
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
zielono_mi
50p
50p
Posty: 71
Od: 4 paź 2011, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: GTC

Re: Różne roślinki Marty... ;-)

Post »

3mam kciuki za rekonwalescjencję hibka :)
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Różne roślinki Marty... ;-)

Post »

Kurde, z nim to chyba troszkę jak z różą. Ciężko w domu utrzymać, no ale niektórym się udaje
Awatar użytkownika
Marta80
200p
200p
Posty: 216
Od: 13 wrz 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice - Katowice

Re: Różne roślinki Marty... ;-)

Post »

Uhh...

U mnie same zmiany, wszystko zmienia się o 360' w bardzo szybkim tempie.
Dostałam dobrą pracę = mam szkolenia = brak czasu na cokolwiek chwilowo. W pracy wypijam tyle kaw i herbat że aż mi niedobrze na samą myśl, od siedzenia na tyłku (praca poniekąd biurowa) dostanę 'połaskodupia' - ubolewam. To tak na pożalenie się.
Ciężko mi wszystko ogarnąć, ale codziennie staram się doglądać moje roślinki i na razie mi wychodzi, chociaz listki wycieram co 2-3 dni.

Na hibka tak się wkurzyłam że powycinałam go całego ile się dało ^^ Zostawiłam kikuty ok 10 cm, nie wiem czy dobrze zrobiłam mam nadzieję że odbije. A jak nie to go wywalę bo strasznie się na niego gniewam, chociaż to nie jego wina. O :-(

Obecnie zbliża się długi weekend więc myślę, że zanosi się na dłuższego posta ^^ ze zdjęciami.
Nowych roślinek na razie nie mam, nic nie przybyło bo zwyczajnie nie mam już miejsca w pokoju + papugi które wszystko niszczą chociaż na razie nic nie zniszczyły bo je pilnuję.

Całuję Was drogie dziewczynki i pozdrawiam ;:4
Jak znajdę troszkę czasu to zabiorę się za rewizyty i pójdę zobaczyć co u Was słychać a teraz uciekam!

BUZIAKI :*
Moje zielone:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47930" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Różne roślinki Marty... ;-)

Post »

oooooooooooo nowa job :tan ;:63 ;:63 ;:63 gratuluję - mam nadzieję, że będziesz z niej zadowolona ;:108
tak przewidywałam, że listki na tym "ucierpią" :;230 :wink: :uszy ale zorganizujesz się tak, że poradzisz i z pracą i z roślinkami :uszy
no i czekam na relację foto ;:65 co tam się u Ciebie dzieje...
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
x-F-7
---
Posty: 10506
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różne roślinki Marty... ;-)

Post »

:;230 U ciebie zmiany takie jak i u mnie, więc wiem o czym piszesz. Totalny brak czasu na wszystko. W biegu doglądnięcie o ile się da kwiatów:D:D. Dobrze , że mam 3 dni wolnego to to trochę poogarniam, poprzesadzam co trzeba ;:196 .
Awatar użytkownika
Chrapka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1388
Od: 21 cze 2011, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Różne roślinki Marty... ;-)

Post »

Oj to nie zazdroszczę Ci pędu, w jakim teraz żyjesz :) Ja wręcz przeciwnie-teraz będę miała duuuuużo więcej czasu na wszystko :) Gratuluję jednak pracy, życzę zadowolenia i szybkiego ogarnięcia sprawy co by i na FO czasu starczyło :)
Awatar użytkownika
meandrzejew
500p
500p
Posty: 891
Od: 28 sie 2011, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Otwock

Re: Różne roślinki Marty... ;-)

Post »

:wit :wit
Wpadłam do Ciebie z wątku Jagody-Rapunzel.
Zaintrygowała mnie metoda woskowania liści, aby nie bardziej obsychały. Czy mogłabyś (tu lub PW) opisać mi na czym to polega? Szukałam w goglach, ale nic nie znalazłam :( Mi obsychają liście u sinningie (ma włochate liście) - chwilowo (od wczoraj) siedzi na jajku, może to jej pomoże...
Szkoda mi Twojego hibka, może ten typ tak ma i na zimę marnieje? NIe będę się wymądrzać, bo nie znam się na tych kwiatkach - lubię je podziwiać u innych, u mnie jakoś wyprawił się na tamten świat (jak jeszcze nie interesowałam się zbytnio kwiatami)
Kwiatowy: cz 1 i cz 2 oraz warzywny świat Moniki.

Sprzedam/wymienię/poszukuję... rośliny
Awatar użytkownika
Marta80
200p
200p
Posty: 216
Od: 13 wrz 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice - Katowice

Re: Różne roślinki Marty... ;-)

Post »

Weszłam tu na sekunde przed pracą, ciągle obiecuje że dodam nowe zdjęcia i niestety nic z tego nie wychodzi. Brak czasu na wszystko, wczoraj cały dzień walczyłam z pleśnią na ziemi :/ jest już na wszystkich kwiatkach które lubią się napić - hibek, trzykrotki, szczawik.. W stopniu zaawansowanym - zielona pleśń pokrywała całą ziemię z góry. Wczoraj robiłam porządki i wzięłam się w końcu za to, pozgarniałam całą ziemię z góry i nasypałam świeżej. Wszystkie opryskałam środkiem grzybobójczym do dezynfekcji podłoża i planuję kupić pałeczki grzybobójcze.

Nie chcę znów dzisiaj obiecywać że zrobię tu coś w ten czy w tamten dzień bo często potem mam na to brak czasu. :-)


Meandrzejew - woskowanie liści polega na tym samym co lakowanie uciętych pni np. z draceny czy jukki - wszystkie czubki są pokryte lakiem. Nie znajdziesz tego nigdzie bo ja chyba sama to tak naprawdę wymyśliłam, jeszcze nigdzie się z tym nie spotkałam. :-)
Moja dracena jak miała grzyba to musiałam jej powycinać znaczne części liści - a u dracen liście schną i schną i końca nie ma, aby temu zapobiec po prostu obcięty brzeg pokryłam woskiem ze świecy. Rozpuściłam wosk i wzięłam patyczek do uszu zamoczyłam w wosku i brzeg pokryłam woskiem tak aby było go dużo i cały brzeg był pokryty.


PS. Tak mi tęskno żeby tu posiedzieć, nacieszyć oczy, pooglądać.. :-(
Moje zielone:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47930" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Chrapka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1388
Od: 21 cze 2011, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Różne roślinki Marty... ;-)

Post »

Martula to tylko kwestia czasu nim ogarniesz to wszystko i troochę się poluzuje. Tymczasem bądż dzielna :) ;:196
Lidka lmw
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 23 sie 2011, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różne roślinki Marty... ;-)

Post »

Marta spokojnie jak ogarniesz wszystko to my tu będziemy ;:162 . No chyba że pousychamy bez fotek !
Pozdrawiam Lidka Mój mały zielony raj część 1 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47114" onclick="window.open(this.href);return false;
część 2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=48489" onclick="window.open(this.href);return false;
część 3 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=49364" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Różne roślinki Marty... ;-)

Post »

No kochana to wracaj i pokazuj co tam kwitnie, co urosło... itp :;230
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”