Między blokami

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Między blokami

Post »

Tak, Marysiu, chyba następnym razem wezmę pensetę. Przez urlop szczawik tak się rozrósł, że przy najmniejszym dotknieciu strzelał nasionami.
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Między blokami

Post »

Witam Sąsiadeczkę ;) Przejrzałam cały wątek i gratuluję pięknego ogrodu :) Co do kopytnika, to w naturze możesz go spotkać w sporych ilościach całkiem niedaleko - w Dolinie Gościnnej, już na samym początku, między ul. Pileckiego a Gościnną. Uwielbiam tam spacerować, zwłaszcza wiosną, gdy kwitną łany czosnku niedźwiedziego, a w lesie roznosi się zapach czosnku :) Kopytników też tam właśnie sporo. Próbowałam go przenieść do ogródeczka mojej Mamy, niestety się nie przyjął. Zdradź, jakim cudem wiesiołek jeszcze u Ciebie kwitnie? U Mamy (też BB) kwitnie krótko, w czerwcu/lipcu.
Pozdrawiam ;:3
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Między blokami

Post »

U mnie także wiesiołek powtarza kwitnienie i pojedyńcze, bo pojedyńcze kwiaty sa i teraz :wit
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Między blokami

Post »

Mandragora, tak, Dolina Gościnna jest piękna. To były moje tereny spacerowe, gdy córka była mała. 20 lkat temu nie było tam takiego ruchu i zabudowy. Został sentyment rowerowy. JaDolinę lubiłam najbardziej w porze zawilców. Czosnek mam w ogrodzie, a jakoś kopytnik tak umknął mojej uwadze. Okolice bielskich osiedli, a nawet one same smaja urocze zakątki. Np. przedłużenie ul. Kowalskiej, albo przejście z pętli "1" do Mireckiego, albo ulice Widok i Kochanowskiego. Nie mówiąc o terenach rekreacyjnych Karpackiego w kierunku Bartniczej. Jakby wchodziło się w inny świat. Gdyby tylko były wszystkie odpowiednio uporządkowane. A wiesiołkowi obrywam regularnie (dość) przekwitłe kwiaty.
Aniu, to chyba uroda wiesioków, że nie kwitną kupą, ale cieszą nas pojedynczymi kwiatami.
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Między blokami

Post »

Aniu, ja słabo znam Bielsko i cały czas ciągle odkrywam nowe, przepiękne zakamarki. W tym roku np. poszukiwałam w mieście sporego, otwartego terenu na spaceru z psem, gdzie mógłby się wybiegać bez zagrożenia. Znalazłam świetny teren za Wzgórzem Trzech Lipek, idealny do spacerów, z pięknym widokiem - zwłaszcza o zachodzie słońca :) O, TUTAJ. Dodatkowo blisko jest bardzo stary mały las, z ogromnym i pięknym starodrzewem, a dodatkową jak dla mnie atrakcją w tej okolicy jest polna droga, obsadzona chyba osikami albo brzozami (nie pamiętam dokładnie, bo tam doszłam chyba tylko raz).
Dziś pogoda, jaką lubię (zaraz oczywiście po słonecznej) - całe niebo w chmurach, z efektem lekkiego zamglenia, duża wilgoć w powietrzu i nie pada.
A u mnie (tzn. u Mamy) wiesiołek czworokątny właśnie kwitną "kupą" dając efekt żółtych łanów (o ile jest ich więcej), o tej porze wyglądają już jak zasuszone. Może Wy macie inne wiesiołki w takim razie? ;:218
Edit: znalazłam fotkę z końca czerwca - tak wygląda w fazie kwitnienia:
http://img825.imageshack.us/img825/3919 ... 231400.jpg
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Między blokami

Post »

Takie wiesiołka mam i ja ;:138 Dostałam od koleżanki i widzę, że mocno się rozrasta, więc jak kiedyś będziesz chciała... W ilościach nieco hurtowych...
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Między blokami

Post »

Nie nie, ja już za niego podziękuję, właśnie dlatego się do niego zraziłam, że krótko kwitnie i u siebie raczej nie będę go instalować :D
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Między blokami

Post »

Mój wiesiołek ciągle kwitnie, choć nie tak obficie, jak Wasz. Choć ostatnio nie pousuwałam przekwitłych kwiatóe. No i ma płożące łodygi. Rośnie juz 4-5 rok. Nie jest nazbyt efektowny, ale skuteczny w wypełnianiu dziur. Może ktoś bedzie znał nazwę tej odmiany.
Obrazek
Szkoda, ze ten ze zdjecia przekwitł, bo ładnie komponowałby się ze słonecznikami, które tam rosną. Oj, jaka tam jest ładna trawa !
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Między blokami

Post »

A jak tam zawilec - podniósł się???
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Między blokami

Post »

Aniu, oj muszę powtórzyć Mamie komplement nt. trawy, ucieszy się :D Ona ręcznie wyrywa koniczynę i inne chwasty z trawnika, wiosną trochę dosiała i chodzimy po nim w takich bucikach: Aerator sandałowy ale przy takiej wielkości to w zasadzie nie sztuka mieć w miarę ładny trawnik.
Nie jestem pewna, ale Twój wiesiołek przypomina trochę w. ozdobny - wrzuć do google i porównaj. Na pewno trochę różni się od tego u nas. Mój w tej chwili wygląda tak: Fotka klik
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Między blokami

Post »

Aniu, zawilec podniósł się, ale dla pewności obcięłam mu ped kwiatowy, zeby się nie wysilał. czysciec ma sie dobrze i bez tego. Dziękuję.
Mandragoro, podziwiam, że sandałki na Mamy trawniku dziłają, bo my po wbiciu kolców nie mogliśmy ich wyjąć. Teraz areaujemy maszyną. Niesety w tym roku bezskutecznie.
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Między blokami

Post »

Oj ciężko czasami nogę wyjąć, czasem sandał zostawał w ziemi, a sama noga z niego wychodziła :lol: A nogi potem bolą przez 2 dni :wink:
Co do pikniku lotniczego, to nigdy tu u nas nie byłam, ale często oglądam ciekawe akrobacje z łąki za osiedlem. A jak Ci się podobał odgłos F-16 przed paroma minutami? U Ciebie było na pewno też słychać. W pierwszej chwili nie wiedziałam, co się dzieje :D Efekt niesamowity.. ;:oj
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Między blokami

Post »

To bardzo się cieszę ;:138 Pęd zostawiłam m.in. po to, byś zobaczyła, co Ci przywiozłam...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”