Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy" cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy" cz.2

Post »

Jak ustawiliście swoje tunele foliowe względem zapewnienia pomidorom naj. doświetlenia?
Nie wiem czy postawić tunel tak aby dłuższe jego boki miały wystawę wschód-zachód czy północ-południe :wink:
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy" cz.2

Post »

Ja swoje sadze jutro do namiotu. Wstawie tam 3 wiadra po 40 litrów każde w dzień woda się nagrzeje, w nocy ciepło odda
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy" cz.2

Post »

Marginetka pisze:Jak ustawiliście swoje tunele foliowe względem zapewnienia pomidorom naj. doświetlenia?
Nie wiem czy postawić tunel tak aby dłuższe jego boki miały wystawę wschód-zachód czy północ-południe :wink:

Coś trzeba wybrać. Ustawienie północ-południe zapewnia maksimum słońca, natomiast ustawienie wschód-zachód najlepszą wentylację.
mkwapisz
100p
100p
Posty: 191
Od: 9 cze 2012, o 08:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy" cz.2

Post »

Pabblo_Pl pisze:A gdzie w Łodzi jest taka hurtownia z środkami ochrony roślin? ;D
Trudno to nazwać hurtownią śor (mają wszystko), ale sprzedawane opakowania do małych nie należą. Na pewno mają cały asortyment tego o czym pisze się na forum. Generalnie korzystam z dwóch źródeł - jedno jest na Beskidzkiej 103 przy Marmurowej, a drugie jadąc w stronę Berzezin trochę dalej na Brzezińskiej (za Skrzydlewską po lewej stronie)

Pozdrawiam
Marcin
mkwapisz
100p
100p
Posty: 191
Od: 9 cze 2012, o 08:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy" cz.2

Post »

Kasencja pisze:W razie spadku temperatury mam w pogotowiu piec do dogrzania namiotu.
Podobnież można wstawiać do tunelu na noc zapalone świeczki. Ktoś praktykował taką metodę?

Pozdrawiam
Marcin
mkwapisz
100p
100p
Posty: 191
Od: 9 cze 2012, o 08:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy" cz.2

Post »

forumowicz pisze:
Marginetka pisze:Jak ustawiliście swoje tunele foliowe względem zapewnienia pomidorom naj. doświetlenia?
Nie wiem czy postawić tunel tak aby dłuższe jego boki miały wystawę wschód-zachód czy północ-południe :wink:

Coś trzeba wybrać. Ustawienie północ-południe zapewnia maksimum słońca, natomiast ustawienie wschód-zachód najlepszą wentylację.
Dużo zależy od konfiguracji terenu. U mnie pole jest długie ale wąskie więc nijako w naturalny sposób mam układ północ-południe. W zeszłym roku przy upałach niestety dawało się to we znaki, bo temperatura w tunelu czasami przekraczała 50 stopni. Wszelkie prace można było wykonywać tylko rano albo pod wieczór a i roślinom to nie służyło.

Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5135
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy" cz.2

Post »

Marginetka pisze:Jak ustawiliście swoje tunele foliowe względem zapewnienia pomidorom naj. doświetlenia?
Nie wiem czy postawić tunel tak aby dłuższe jego boki miały wystawę wschód-zachód czy północ-południe :wink:
Ważne , aby dróżki w tunelu były północ południe. A sposób ustawienia tunelu jeden i drugi ma swoje wady i zalety.
glohal
500p
500p
Posty: 520
Od: 20 lip 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy" cz.2

Post »

Oooo ? W moim rejonie najczęściej wiejącym wiatrem jest zachodni. Nie było więc innej opcji jak wejście a tym samym i ścieżka wschód - zachód :D Wentylacja zapewniona. :wit
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy" cz.2

Post »

Pierwszy raz w życiu posadziłam w szklarni tak wcześnie pomidory :roll:
Teraz mam pietra. Oczywiście swędziało mnie nie powiem co i posiałam w lutym kilka dla rozrywki. Teraz już kwitną 8-) Są duże, krępe... w sam raz do wysadzenia, tylko co będzie jak zima wróci ... :? brrr... Na szczęście mam zapasy. Jakby co będę miała nauczkę.

Posadziłam też kilka młodych co to mi się ich pikować nie chciało do większych pojemników. Najwyżej wytargam na górkę grzejnik olejowy... znicze to się u mnie nie sprawdziły.
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2992
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy" cz.2

Post »

Moje też już z tydzień w tunelu ,nawet "załapały" się kilka dni temu na -2*C,ale wewnątrz mam wbite pałąki,takie do niskich tunelików i na nich rozciągnęłam agrowłókninę jak zapowiadali przymrozki.Nic się im nie stało,w razie czego/puk,puk/ mam jeszcze sadzonki tych odmian.
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy" cz.2

Post »

Właśnie skończyłam sadzić w namiocie pomidory. na razie 31 sztuk. Gorąc taki że padam na twarz 8-)
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2478
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy" cz.2

Post »

A ja jeszcze czekam cierpliwie z wysadzeniem na stałe miejsca .
Awatar użytkownika
Gleba
100p
100p
Posty: 170
Od: 14 lut 2013, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pomidorowo ogórkowy szał "podfoliowy" cz.2

Post »

Ja też jeszcze poczekam, choć na parapecie miejsca już brak :heja To mój pierwszy sezon pomidorowy, więc nie zniosłabym klapy, gdyby od mrozu padły mi wszystkie roślinki ... ;:202 ;:185
Słoneczko, wyjdź! :)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”