Lobelia cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Lobe
50p
50p
Posty: 68
Od: 9 mar 2013, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lobelia cz.2

Post »

O raju.....podglądam i zazdroszczę! Ale pięknie Wam rosną lobelki.

Moje jeszcze się trzymają :lol: , ale coś wolno im to idzie............albo ja za mało cierpliwa jestem :wink:
blondinez
200p
200p
Posty: 210
Od: 27 lut 2013, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Lobelia cz.2

Post »

IwonaJ Spróbuj delikatnie zebrać wierzchnią warstwę ziemi z tym białym nalotem i dosypać trochę świeżej ziemi i ograniczyć im trochę podlewanie. Powinno trochę pomóc. U mnie tylko niebieska zwisająca rośnie, a reszta stoi w miejscu. Ale liczę na to, że jak zrobi się cieplej to i reszta ruszy :)

deszczowymaj Piękna rozsada :)
Pozdrawiam, Agnieszka
deszczowymaj
200p
200p
Posty: 323
Od: 9 sty 2013, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lobelia cz.2

Post »

Lobe nie przejmuj się ;:168 one na prawdę rosną w żółwim tempie,moje mają miesiąc i do gigantów też nie należą :lol:
Joanna
danutka1
200p
200p
Posty: 238
Od: 3 lut 2013, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lobelia cz.2

Post »

blondinez pisze:IwonaJ Spróbuj delikatnie zebrać wierzchnią warstwę ziemi z tym białym nalotem i dosypać trochę świeżej ziemi i ograniczyć im trochę podlewanie. Powinno trochę pomóc. U mnie tylko niebieska zwisająca rośnie, a reszta stoi w miejscu. Ale liczę na to, że jak zrobi się cieplej to i reszta ruszy :)

deszczowymaj Piękna rozsada :)
U mnie trochę podobny problem z lobeliami , mam biały nalot ale znowu jak nie podleje to wysycha na wiór i padają. Spryskać odgrzybiaczem? właściwie to kiedy pryska się odgrzybiaczem? Bo mam podobny problem z innymi roślinami ( kloeusy mi się przewracają, lobelie mają szary nalot na ziemi są mizerne a szałwie niektóre żółte liście z białym nalotem ziemi) Czy previkurem mogę je poczęstować?
blondinez
200p
200p
Posty: 210
Od: 27 lut 2013, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Lobelia cz.2

Post »

Previcur można stosować zapobiegawczo, więc im nie zaszkodzi a pomóc powinno. U mnie biały nalot wziął się ze słabej jakości ziemi, co się już dało przesadziłam do lepszej i mam spokój.
Pozdrawiam, Agnieszka
Awatar użytkownika
Andzia1967
200p
200p
Posty: 305
Od: 1 kwie 2013, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lobelia cz.2

Post »

Obrazek
Obrazek Obrazek

Pierwszy raz sadziłam lobelię. Jak myślicie czy coś z niej będzie. Martwię się , że słabo rośnie jak widzę takie wasze okazy ;:63 ;:63 ;:63 .Nasionka z Reala -nawet nie doczytałam na opakowaniu jaki kolor kupiłam.
Zasiałam 3.03 a popikowałam 23.03 .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
IwonaJ
500p
500p
Posty: 581
Od: 9 lis 2012, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Lobelia cz.2

Post »

Po trzydniowej nieobecności w domu zauważyłam, że lobelie nieco podrosły, chyba w końcu te większe popikuję, prewencyjnie kupię odgrzybiacz i podleję. Biały nalot pozostaje Agnieszko nie dam rady podsypać ziemi, bo dosiałam w puste miejsca znów lobelie i zaczynają ruszać.
danutka1
200p
200p
Posty: 238
Od: 3 lut 2013, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lobelia cz.2

Post »

Andzia1967 pisze:Obrazek
Obrazek Obrazek

Pierwszy raz sadziłam lobelię. Jak myślicie czy coś z niej będzie. Martwię się , że słabo rośnie jak widzę takie wasze okazy ;:63 ;:63 ;:63 .Nasionka z Reala -nawet nie doczytałam na opakowaniu jaki kolor kupiłam.
Zasiałam 3.03 a popikowałam 23.03 .Pozdrawiam
Muszę Cię pocieszyć moje siane część w lutym są chyba mniejsze od Twoich chyba że zdjęcie dodało efektu, natomiast siane w marcu z jednej firmy powschodziły tylko sztuki :evil:
Awatar użytkownika
Lobe
50p
50p
Posty: 68
Od: 9 mar 2013, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lobelia cz.2

Post »

Tebe Wasz biblioteczny rozsadnik jest imponujący :D

Moja lobelia - siana 10 marca wygląda tak jak widać poniżej. To ujęcie to akurat niebieska przylądkowa........natomiast różowa jest o połowę drobniejsza.

Obrazek
deszczowymaj
200p
200p
Posty: 323
Od: 9 sty 2013, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lobelia cz.2

Post »

Moja lobelia.. jedna przepikowana do zwykłej ziemi kwiatowej rośnie zdecydowanie wolniej od drugiej..przepikowanej też do zwykłej ziemi ;:306 ale lżejszej (nie wiem jak to nazwać) ziemia jest bardziej brązowa i wygląda jak nie przeżarty kompost :lol: różnica jest spora

-- 2 kwi 2013, o 09:55 --

TeBe Ale krzaczory Ci wyrosły ;:oj
Joanna
deszczowymaj
200p
200p
Posty: 323
Od: 9 sty 2013, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lobelia cz.2

Post »

A oto podgląd:lobelia w zwykłej ziemi Obrazek
I lobelia w (niezwykłej)ziemi :D Obrazek Obrazek
Joanna
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11716
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Lobelia cz.2

Post »

A ta niezwykła to jaka?
Awatar użytkownika
OLAKAJA
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 4 mar 2013, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lobelia cz.2

Post »

Piękne ;:138 ;:138 ;:138 Moje wyglądają podobnie,niestety straty po pikowaniu ogromne ;:174 .Te które przeżyły też rosną w żółwim tempie
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”