Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Witaj Milenko,co porabiasz w ogródku,pogoda dzisiaj piękna ,ale słońce świeci za ostro i ziemia jest aż gorąco ,po tych zimnach to niedobrze ,że tak nagle przygrzewa ziemię,pozdrawiam ;:196 :wit
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9885
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Milenko przyznam się że przeglądam i czytam już od paru godzin z doskoku i całkiem się zagubiłam :oops:
Ania przypomniała mi o tej małpie ;:306 moje psiska wyciągają z garażu zaolejone szmaty i zostawiają gdzie popadnie ;:306
Czytam że kupiłaś sobie tawułę szarą i bardzo dobrze ;:333 bo to śliczny krzew, co prawda tylko przez tydzień ale warto przeznaczyć mu miejscówkę ;:215 Moja jest już pełnoletnia ale dokładnie nie pamiętam, ma średnicy przeszło 2,5m a na wysokość to ma coś niecałe 2m. Jak pisałam u siebie od dawna jej nie przycinam bo mi się po prostu nie chce z tym bawić :wink:
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Aniu akl62 - buki na bramko-pergolę? Też chcę taką zrobić, zastanawiam się tylko, czy z purpurowych buków czy może z innych drzewek.. W sumie obok miejsca, gdzie ta bramka miałaby stanąć mam już buka purpurea pendula.. Tylko nie wiem, jakie drzewo (koniecznie nie o zielonych liściach) nadawałoby się do tego..
AniuDS - tak, małpa daje odrosty - z wypełnienia wysypującego się z naderwanej szyi :lol: Ale w przyrodzie nic nie ginie, na pewno sikorki wykorzystają je na gniazdko, które wiją sobie w budce lęgowej wiszącej na domu ;:138 Tzn. mam taką nadzieję, bo często widzę, jak się przy budce kręcą; dziś jedna przysiadła na piorunochronie tuż obok i widziałam, jak zgubiła coś z dzioba ;:173
Martuś - u mnie ciepło nie było.. ani w piątek ani dziś. Wyszłam w południe do ogrodu, założyłam 2 polary i pikowaną kamizelkę ;:218 Oczywiście podczas pracy szybko zrzuciłam większą część, ale niestety chłodny wiatr mimo słońca dawał o sobie znać. PS. Żurek na własnym zakwasie wg Twojego przepisu wyszedł rewelacyjny (co potwierdza mój największy krytyk kulinarny - M. :wink: ).
Majutku - Liczi ma coraz więcej zachowań starszego dziadka, ale gdy np. jego pan wraca do domu, z małpą w pysku z prędkością torpedy obiega dom kilka razy dookoła. Tawułę dziś posadziłam - obok innej tawuły i pięciornika. Szkoda tylko, że kwitnie tak krótko.. ;:131


Zobaczcie, co udało mi się upolować w popularnym markecie budowlanym na "C". Pelargonia Mrs. Pollock. Żałuję, że wzięłam tylko jedną, ale z drugiej strony mam już kilkanaście fuksji i pelargonii od Adriana ;:124 Jak dla mnie absolutnie nie musi kwitnąć (a wg śledztwa u wujka G. kwitnie drobnymi, czerwonymi kwiatuszkami):

Obrazek

Takie gniazdo (zeszłoroczne) znaleźliśmy dziś w nieużywanym wędzaku w altanie. Przyklejone do worka z wiórami. Ktoś ma pomysł, czyje to? Na gniazdo os absolutnie nie wygląda:

Obrazek

My pracowaliśmy, auto było otwarte, więc Liczi postanowił wygrzać kości w "szklarni" :lol: Na tylnej półce leżał dobre pół godziny:

Obrazek

Przyjemnej niedzieli dla Was Kochani! ;:3
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
oxalis
1000p
1000p
Posty: 1448
Od: 24 mar 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Milenko ;:196 , wszystkie roślinki, które pokazałaś absolutnie misie podobają ;:108 , ale zdjęcie skalnicy i ten jej kolor ;:167 .
Dostałaś już paczuszkę od Adriana ;:oj ...ja jeszcze czekam ;:145 , choć balkon już wstępnie posprzątany i czeka tylko na nowych towarzyszy. Martwię się jednak o moje zimowane fuksje...oblazły je te pierońskie mszyce ;:223 . Walczę z nimi już z miesiąc takim preparatem ze znanej firmy. Skusiłam się na niego, bo niby eko...co z tego jak efekty też są eko...niczego nie zabiło ;:306 . Trza bedzie cięższe kalibry wyprowadzić na wojnę ;:219 .
Gniazdo ma superową strukturę...w sensie wzorków. Oczywiście nie mam pojęcia czyje ono może być ;:170 .
Czosnek w Kamienicy już kwitnie ???
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Milenko ,zaskoczyły mnie Twoje piękne rośliny ;:oj Takie duże i już kwitną ,Clematis oszalał.
Chyba cieplejszy masz region.U mnie jeszcze nwet jeden tulipan nie rozkwitł w pełni.
Żabcia rewelacyjna ;:oj ,to oko.

Miłej niedzieli :wit
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Mój Okamuś leżąc na schodzie na taras patrzył dziś jak zwykle z góry na swoje królestwo. Tam zawsze jest ciepło, bo kostka się nagrzewa na południowej wystawie :D Za autem to on nie przepada. Pelargonia przepiękna ;:167
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

To raczej gniazdo os lub szerszeni. ;:202
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Milenko, jak miło, że wczorajsze popołudnie mogliśmy spędzić u Ciebie.
Ogród z tą piękną murawą, osłonięty zielenią jest jak bombonierka. Podziwiam taką staranność (nawet w doborze miejsca na kompostownik).
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

:wit Milenko ;:196 witam poniedziałkowo zaglądam do Ciebie prawie codziennie ale nie piszę..
...dziś muszę jak zobaczyłam floksy kwitnące u Ciebie ...moje Twoje u mnie też są jeszcze nie kwitną
ale są...a róże puściły nowe listki czyli przyjęły się chyba... :tan jeszcze troszkę i szykuję pokrzywowy
napój dla nich... :)
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Milenko :wit . Ale ślicznego kwiatucha złowiłaś ;:224 . Mas rację, on nie musi kwitnąć. Sam w sobie jest prześliczny. No gniazdo to miałaś niezłe... . W ogóle u Was z tymi gniazdami to jakaś plaga. W zeszłym roku i teraz znowu. Ale skoro mówisz że to nie to samo to właśnie ciekawe czyje? Liczi wygodnicki. Lubi ciepełko :)
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Skusiłaś mnie pelargonią ;:224 I wczoraj tez sobie kupiłam.
PS/ Widziałam Elfe w LM w ogrodzie zewnętrznym. Pamiętam, że szukałaś dla Mamy.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20150
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

Piesio mądrala ;:167 , wie gdzie mu będzie ciepło, a pelargonia śliczna ;:215
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogrodowe zacisze Mandragory - cz. 4

Post »

A ja myślałam,że tylko kotki to takie piecuchy,ale widzę,że Twój piesio też ciepełko solarne lubi ;:306
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”