Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1493
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Oczywiście zaowocują, cechy powtórzą może nie w 100%. Te supermarketowe pochodzą z dużych plantacji gdzie często masz np. 1 ha jednej odmiany. Byłem na takich plantacjach w Czechach i na Węgrzech.

Hungarian Black pozostaje na ten sezon jako jedna z lepszych odmian średnio pikantnych, tzn. na krzaku bywają owoce też i super ostre.
Obrazek

Dziwi mnie że ta odmiana też jest sprzedawana pod nazwą Jalapeno Purple. Bo kupiłem z angielskiego sklepu wysyłkowego Hungarian Black i z polskiego sklepu Jalapeno Purple i wyrosło to samo.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Mam pytanie, czy odmiana Aji Imbambura rzeczywiście dorasta do dwóch metrów ? :shock:
Jowita37
100p
100p
Posty: 193
Od: 27 lut 2016, o 00:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: k/Zawiercia

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Marconi_exe pozostaje mi nadzieja, że się mylisz ;:145 Chciałam, żeby z ostrymi papryczkami było kolorowo i kupiłam m. in. nasiona Hungarian Black i Jalapeno fioletowe (spolszczone nie purple) sądząc, że każda jest inna. Wszystkie wykiełkowały, a niedługo może okazać się, że mam sadzonki tej samej papryki ;:145 Na zdjęciach sprzedającego papryki Jalapeno fioletowe, kolor owoców był zdecydowanie fioletowy nie czarny. Mam też Jalapeno fooled, czy to też może być ta sama odmiana ? Kolor papryczek prawie czarny.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

seba1999 pisze:Mam pytanie, czy odmiana Aji Imbambura rzeczywiście dorasta do dwóch metrów ? :shock:
U mnie miała tylko ponad metr wysokości i metr szerokości:
Obrazek
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
czlowiek87
50p
50p
Posty: 50
Od: 25 sty 2017, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Dzięki za zdjęcia ! :-)

edit

Behaviour Dzięki za zdjęcie! Ładnie to rośnie :-) Warto ją siać czy jednak bardziej zwykłą słodką czerwoną?

A czy jest ktoś kto wysiewał paprykę Friggitello?
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1493
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

czlowiek87 Może posiej sobie paprykę Rokita, masowo dostępna i półostra. W opisie producenta jest zalecana uprawa gruntowa.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Beata uprawiałaś ją pod folią ?
czlowiek87
50p
50p
Posty: 50
Od: 25 sty 2017, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Behaviour dzięki za uwagę.

Marconi_exe Rokita to bardzo ciekawa propozycja na grunt. Może spróbuję wysiać kilka krzaczków. Mam też nadzieję, że znajdę paprykę Friggitello i uzupełnię ostatnią wolną grządkę we folii.

zmoderowano/jokaer
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Papryki bez problemu rosną w gruncie,także te ostre. Chyba szkoda miejsca pod folią
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Polska to nie tylko woj.śląskie. Są tereny o niższych średnich temperaturach niż u Ciebie. Pomijam fakt, że różne gat. papryk maja różne wymagania termiczne.
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Człowiek87 rozumiem, że szukasz papryki o niskiej ostrości, jakiejś półostrej odmiany. Ja mogę polecić Ci jakąś z rodzaju cherry, np. cherry bomb lub paprykę del piquillo, black hungarian, ciliega picante, ancho, pasilla bayo. Jak dla mnie są to odmiany delikatne, zjadliwe na kanapce, a w marynacie już zupełnie. Z ostrzejszych od wymienionych to np. Padron, Cyklon.
Rokita też jest półostra, ale nie uprawiałem, więc nie mogę polecić. Ze zdjęć i opisów wychodzi na to, że warto.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Awatar użytkownika
nalini
200p
200p
Posty: 215
Od: 10 lip 2015, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

Witajcie, mam pytanie odnośnie terminu wysiewu papryki ostrej.Kiedy najpóźniej można ją wysiać, żeby zdążyła wydać dobry plon?
Na ten moment mam 8 roślinek z myślą o uprawie w donicach: Penis Pepper, Joe's Long, Scotch Bonnet i Elephantomany -wysiane 25 stycznia. Planowałam wysiać jeszcze coś koło 10 roślin do uprawy w gruncie: ostre odmiany, Ramiro, Urzej,pomidorowa i typu block. Czy 15 marzec to będzie za późno? Chciałabym wysiać to w tym samym terminie co pomidorki z przeznaczeniem do gruntu.
Dybd33r
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 19 lip 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.6

Post »

seba1999 pisze:Mam pytanie, czy odmiana Aji Imbambura rzeczywiście dorasta do dwóch metrów ? :shock:
Nie wiem czy wszystkie baccatumy, ale te które uprawiałem; m.in. Aji Imbambura, Aji Cito, Aji White Fantasy czy Lemon Drop - krzaczory miały blisko 2m wysokości. Jednak zrobiłem błąd, że ich wcześniej nie przycinałem bo owoce miałem b. późno. ;:14
Uprawa oczywiście pod osłonami.
Jestem zielony :)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”