Moje zacisze - miaaa

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

no faktycznie dałaś po oczach kolorkami! muszę na przyszły rok kupić więcej tulipanów bo rodzajów i kolorów jest ich bez liku
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Grażynko miło mi Cię gościć w moim wątku :D fajnie , że wpadłaś :) A no ja uwielbiam wszystkie roślinki :P a w ogrodzie czuję się jak ryba w wodzie :P mam jeszcze skromną kolekcję storczyków :wink: I właśnie głównie ze względu na czas jaki trzeba poświęcić tym wszystkim roślinkom mam małe opóźnienia na forum :oops:

Iwonko ja właśnie poszalałam z zakupami tulipanowymi w tamtym roku :lol: gdybym miała gdzie to wszystko sadzić nakupowałabym jeszcze więcej :lol:

Tym razem pokazuję już najświeższe fotki :D

Maj 2009 - ciąg dalszy...

Zacznę od kwaśniej rabatki :D Zrobiłam tu małe "przemeblowanie" dokupiłam azalkę i rhododendrona :P tawułkę przesadziłam na sam koniec rabatki :P

Nowości:

Rhododendron 'Percy Wiseman' - zdjęcie nie oddaje w pełni jego kolorku - zrobiłam je troszkę za późno, gdy kolor już wyblakł :roll: Na początku kwitnienia kwiaty były lekko różowe z zółtymi środeczkami, po kilku dniach zmieniły kolor na kremowy :wink: taki kameleon :lol:

Obrazek Obrazek

Azalia 'Feuerwerk'

Obrazek Obrazek Obrazek

I reszta mieszkańców kwaśnej rabatki:

Rhododendron 'Erato'

Obrazek Obrazek

Azalia japońska 'Anne Frank'

Obrazek Obrazek

Azalia 'Cannon's Double'

Obrazek Obrazek

I moja duma - Rhododendron 'Catawbiense Grandiflorum'

Obrazek Obrazek Obrazek

Clematis 'Westerplatte'

Obrazek Obrazek Obrazek

Pierwsze irysy...

Obrazek Obrazek

Pierwsza różyczka...

Obrazek

Róża pomarszczona wreszcie w tym roku zakwitła :) uchwyciłam ja w ostatnim momencie :P

Obrazek

Pierwszy mak...

Obrazek Obrazek

I na zakończenie - kilka widoków ogólnych :wink:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam cieplutko ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Post »

Dorotko ale nadrobiłaś mnóstwo fotek Azalie i Rododendrony super mają kolorki. Dosadziłaś sporo nowości ślicznie wszystko kwitnie.
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

No i doczekałam się magnolii, kwaśne roślinki w pięknych kolorach. Powojnik i irysy również. Pięknie teraz u Ciebie. Mam nadzieję, że czas pozwoli Ci teraz częściej z nami bywać :lol:
Pozdrawiam Dorota
Żyjesz tylko raz, ale jeśli żyjesz dobrze, to wystarczy /Joe E. Lewis/
Ogród za borem
Ogród za borem cz. 2
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Dorotko no to nas przetrzymałaś z tymi zdjęciami stosując napięcie powolutku pomalutku, co zdjęcie to piękniejsze, moja nowa miłość to rododendrony i azalie których MUSZĘ mieć więcej bo są tak piękne że dech zapiera...... u Ciebie podobają mi się bardzo ach bardzo, pięknie dobrałaś kolorystykę!

super ta altanka do odpoczynku
czym jeszcze nas zaskoczysz, bo wzdycham przy twoich zdjęciach oj wzdycham
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Witaj miaaa :D Znam Cię z "doniczkowych", a tu proszę...piękny ogród :D Kwiaty wiosny...ach i och..fajnie było troszkę cofnąć się w czasie :D Kwaśna rabatka też rewelacja :D Nie przepadam za azaliowatymi, ale te kolory....chyba je polubię w końcu. Masz naprawdę piękny ogród!
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Post »

A co tu taka cisza :?: :?: :?: taki masz piekny clematis....i go nie pokazujesz :?: :?: :?:
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

A ty Dorcia latasz po innych ogódkach a u Ciebie puchy! kategorycznie domagam się zdjęć ;:164 ( no dobra jak się pouczysz)
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Dziękuję za odwiedzinki Kochane :D

Aniu tak naprawdę w planach na ten rok miałam tylko rododendrona, ale nie mogłam się powstrzymać :P

Dorotko no właśnie z tym czasem krucho teraz, bo właśnie mi się sesja kończy i 2 egzaminy jeszcze przede mną :roll: ale w chwilach odpoczynku - jestem :wink:

Ziel-ona miło mi Cię powitać w moim wątku :) cieszę się, że Ci się spodobało :P i zapraszam kiedy tylko będziesz miała ochotę :D

Grażynko już jestem :P troszki nauki mam i wolnych chwilach ogródki odwiedzam, a o swoim zapomniałam :oops: :lol:

Iwonko obiecuję, już się poprawiam :lol: a swoją drogą - pogoda mi nie przeszkodziła, nie wytrzymałam i poleciałam pikować cynie :lol:

Kilka widoków ogólnych ogrodu :wink:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Irysowy zakątek 8)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kwitnący nadal clematis - z dedykacją dla Grażynki :P
Obrazek Obrazek

I taki mały gość :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

No i widzisz! wystarczyło pogrozić i zdjęcia są! ja to mam zdolności ;:91 No i oczywiście ślicznie u Ciebie!clematisik bajka! zazdroszcze tych cyniów bo ja miałam koperte z nasionami na której pisało cynia- posiałam i owszem popikowałam nawet po czym okazało się że to nagetek, nie wiem jakim cudem :shock: wyprosiłam od mamay sadzoneczki i mam aż trzy :evil: , trudno zbiorę nasionka i będą na przyszły rok. jak Ci zakwitną koniecznie je pokaż. Czy gościowi powiedziałaś stanowcze WON?
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Clematis pierwsza klasa. Znasz nazwę odmiany?
Iryski też bardzo mi się podobają, można trochę posępić jak się rozrosną?
Pozdrawiam Dorota
Żyjesz tylko raz, ale jeśli żyjesz dobrze, to wystarczy /Joe E. Lewis/
Ogród za borem
Ogród za borem cz. 2
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Post »

Dorotko rabatka z szałwią super, fajnie wszystko dobrałaś. Taka ilość róż w jednym miejscu jak zakwitną będzie zapach na cały ogród . Usuń z drogi hosty bo taki okaz wszystko skonsumuje, a tak w ogóle fajnie wyszedł jest bardzo fotogeniczny. :P
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Iwonko bo ja fotki robię na bieżąco tylko z wstawianiem ich na forum jest czasem problem - bo nie starcza mi po prostu czasu :wink: Nagietki też są piękne :wink: mam taka nagietkową rabatkę - wysiewają się same co roku :P A co do cyni - babcia skądś przyniosła nasiona i wysiała prosto do gruntu, wykiełkowało ich bardzo dużo, to też musiałam je przerwać i poprzesadzać w inne miejsca ( bo szkoda było wyrzucić ), a cynie podobno (pierwszy raz są u nas więc nie mam za grosz doświadczenia z nimi) jeśli rosną zbyt gęsto - ich kwiaty nie są pełne. Jak tylko zakwitną - obiecuję , że pokażę :) a ślimaczka zostawiłam, akurat wychodził po murku z ogródka :lol:

Dorotko odmiana tego clematisa to 'Westerplatte' :D A co do irysków - jak tylko troszki się rozrosną - chętnie się podzielę :D

Aniu uwielbiam róże i co roku aż mnie korci , żeby dokupić nowe :) a na różanej rabatce miejsce się skoczyło i kombinuję, gdzie by je tu wcisnąć:) Ślimaczek sobie poszedł, zrobiłam mu fotkę na do widzenia i "adios":) widziałam właśnie u sąsiada hosty podziurawione przez ślimaczki, moich na razie nie tykają :)

A tym czasem - czas na pierwsze różyczki :D Ciągle walczę z mszycami :roll: na pnącej róży - standardowo pojawił się mączniak :roll: a na prawie wszystkich różach na rabatce - czarna plamistość liści :roll:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I moje ukochane lilie :P

Obrazek Obrazek Obrazek

Mak wschodni - urokliwy aczkolwiek bardzo nietrwały :P
Obrazek

Piwonie

Obrazek

Wiciokrzew - o zapachu olejku do opalania :lol:

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”