Pieczarki - uprawa amatorska

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5135
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

na muchówki był stosowany dimilin ,ale go stosuje po nałożeniu okrywy,teraz to może skasować muchy latające ,ale jeżeli jest ciepło to i tak szybko się rozmnożą.
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 901
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

AGRO - TIP 150 WP 14 dni karencji w uprawie pieczarek- nie zwalcza form dorosłych mało środków obecnie zarejestrowanych jest , ale szukaj , albo kup aktualną książkę o ochronie pieczarek
a dimilin to chyba cały czas można stosować , mało tego brak okresu karencji , wiec podczas zbiorów spokojnie mozna go uzywać

"....DIMILIN? 480 SC to środek owadobójczy w formie koncentratu stężonej zawiesiny, do rozcieńczania wodą, o działaniu żołądkowym, przeznaczony do zwalczania larw muchówek w pieczarce, larw szkodników gryzących i ssących w roślinach sadowniczych oraz larw szkodników zjadających liście w leśnictwie (stosowany aparaturą agrolotniczą). Wykazuje również kontaktowe działanie jajobójcze.

Ze względu na selektywność dla owadów pożytecznych środek jest przydatny w integrowanych programach ochrony roślin.Na roślinie działa powierzchniowo......."
Źródło http://www.chemtura.com/mp/v/index.jsp? ... mt=default
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
Aniunia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 25 cze 2010, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brodnica

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

Też czytałam w miedzyczasie że dimilin byłby dobrym srodkiem, ale jego minusem jest wysoka cena, 210pln na allegro za pół litra..... wiem,że stosuje się go w malych ilościach ale przy uprawie na wlasne potrzeby to chyba troche za droga impreza..... a moze znacie jakis zamiennik?
adasko79
50p
50p
Posty: 51
Od: 30 maja 2010, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

aniunia też miałem trochę robaczywych pieczarek, jak latały jakieś france to psikałem jakimś muchomozolem (pieczarki przykryłem na parę godzin gazetami) a jak był robak do kupiłem nomolt (chyba dwa dni karencji) jakieś 50 złotych za 250 ml i jak na razie spoko, robak jakiś jeden się trafi albo dwa. drogo jak sprawdzałaś za dimilin u mnie w sklepie za 0,5 litra 80 zeta.
Aniunia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 25 cze 2010, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brodnica

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

Adasko dziękuję za odpowiedź. Postaram się jutro zakupić nomolt. Mam nadzieje, że nie będzie za późno i uda sie uratować zbiory. A jak tam zbiory u Ciebie? Pewnie ogromne ilości pieczareczek zajadasz skoro aż tyle masz kostek:) Mam nadzieję, że juz niedlugo i ja zjem wreszcie swoja pieczareczke!! A może masz jakieś fotki? Chetnie popatrze. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 901
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

adasko79
a mógłbyś mi wskazać link gdzie wyczytałeś ze to ma 2 dni karencji na pieczarkach ??
z całym szacunkiem , ale nie każdy środek chemiczny działa tak , że pojawia się jakaś wysypka !!! czasem zalega w organizmie lata i uaktywnia się w sprzyjających warunkach , np. stymulując nowotwory.
Ja osobiście jestem przeciwnikiem stosowania chemii przez osoby nie mające o tym zielonego pojęcia , wiec gdzie tylko mogę staram się dawać rady mające na celu nie tylko uchronienie niewiedzących , ale i osoby które mimowolni one trują !!!
Jeśli już ktoś nie umie znaleźć informacji , jest coś takiego jak program ochrony drukowany w haśle ogrodniczym , czy owoce warzywa kwiaty i wielu innych. no chyba , że 10 , czy 20 zł ma większą wartość niż zdrowie !!!
Sorry , że tak pojechałem , ale wiem o czym pisze i wiem jakie są skutki w odległym czasie
p.s.
pieczarka ma dość specyficzne karencje i nie można ich brać z innych warzyw.
adasko79
a tak w ogóle to instrukcje muchozolu czytałeś ???
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
Aniunia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 25 cze 2010, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brodnica

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

Witaj weteran, Zaniepokojona Twoim postem, a w szczególności wątkiem o szkodliwości tego środka o którym pisze adasko powertowałam troche w internecie i znalazlam informację, że dla pieczarki okres karencji wynosi 3 dni..... i teraz sama już nie wiem, kupić czy nie kupić.... stosować czy nie..... Wycinek dotyczacy karencji poniżej....
Okres karencji: runo leśne ? 24 godziny, pieczarka, oberżyna ? 3 dni, pomidor, papryka, ogórek pod osłonami ? 7 dni, kapustne, ziemniak, chrzan ? 14 dni, owoce ziarnkowe, pestkowe i jagodowe ? 28 dni, zaprawianie nasion: cebula, marchew, fasola, ogórek ? nie dotyczy.



I co teraz robić? ;:223
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5135
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

Dla dimilinu instrukcja stosowania
pieczarka
larwy muchówek.
Zalecana dawka: 1,5 ml środka na jeden m2 w 1-1,5 l wody.
Polewać lub opryskiwać grzędy w ciągu pierwszych 3 dni po nałożeniu okrywy (szczególnie dokładnie - brzeżne części półek). Środek stosować wyłącznie w określonym terminie.
A
więc dimilinu póżniej już nie stosuje się.
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 901
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

to nie jest szkodliwość dimilinu , ogólnie środków nieodpowiednio stosowanych.
Też znalazłem , że pieczarki trzy dni , ale jakoś nie idzie to w parze z terminem w jakim się go stosuje ,
przy pieczarkach zawsze był problem , grzyby tak łatwo nie pozbywając sie szkodliwych substancji :(
Ja niestety Ci nie poradze jaaki środek bo wypadłem z tematu :(
Bardzo dawno temu był nawet decis dopuszczony , a teraz to nie wiem i miał chyba dość krótki okres karencji
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
adasko79
50p
50p
Posty: 51
Od: 30 maja 2010, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

witam, ale mi się dostało za chemię ;:223 spoko każdy z nas nie chce stosować chemii w swoich uprawach, ale bez tego to nie raz ciężko aby coś wyrosło, wiadomo idziesz do warzywniaka i sam nie wiesz co jesz. w pieczarkach bez chemii troszkę lipa, jak ktoś chce jeden czy góra dwa małe rzutu to spoko bez chemi ale jak ktoś chce jeszcze trzeci i super by było czwarty to bez chemii ciężko i to jeszcze takie upały były koło 30 stopni. ja dobierając nomolit nie poszedłem do pierwszego lepszego sklepu z opryskami tylko posiedziałem na necie poczytałem i jeszcze mam znajomego co ma takie uprawy, że sporą część dolnego śląska zaopatruje i sam mówi, że bez chemii troszkę słabo ale trzeba bardzo uważać, jak ktoś chce dla siebie to polecam na allegro jest zestaw cały zapakowany nawet z ziemią okrywową i wyjdzie pewnie z 5 kg. Robak pojawił mi się zaraz po pierwszym rzucie i wątpię czy jak bym nie dał nomolit uzbierał bym jeszcze z 30 kg razem na dzień dzisiejszy wyszło mi z 10 kostek jakies ok 50 kg czyli spoko :lol: a kolejne kostki juz w poniedziałek pozdrawia i życzę wszystkim powodzenia.
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 901
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

adasko79 nie bierz tego co napisałem do siebie :) bardziej chodziło mi o uświadomienie, że z pieczarkami to nie tak jak z warzywami :) i masz całkowita racje co do chemii i właściwie wszelkich upraw, a w tym roku to już na pewno będziemy chemia faszerowani aż do przyszłego roku
Myślę , że ten znajomy najlepiej powinien wiedzieć jakie się środki używa i które maja krótka karencje, a najlepiej to niech ci da jakiś program ochrony z poprzedniego roku , albo go udostępni na chwile.

ten dymilin to ewidentnie jest zalecany w specyfikacji tylko po nałożeniu okrywy, a to prawie 3 tygodnie do zbiorów.
Sprawdźcie sobie ten decis , mam wrażenie , że na pewno był do pieczarek tez dopuszczony , teraz to nie wiem jak jest :)
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
gczyz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 wrz 2010, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

Czy mogłbym również prosić o namiar na tą firmę od pieczarek?
mmnk
50p
50p
Posty: 51
Od: 16 lip 2010, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

Znjadziesz na str. 4
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”