Wiosna w ogrodzie Doroty

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5839
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Bardzo oryginalna ta forthegilla.
Jeszcze nigdy nie widziałam na żywo.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
daffodil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2217
Od: 22 lut 2011, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Dorotko kilka dni mnie nie było a tu taka dawka pięknych zdjęć. Ogląda się je jak reklamówki z katalogu. U mnie podobnie - przez te upały wszystko przekwita błyskawicznie :oops: - tak, że wielu tulipanom nawet nie zdążyłam zdjęć zrobić. Ławka pod papierówką - cudownie - po prostu sielanka. ;:196
myszka
200p
200p
Posty: 417
Od: 9 lip 2011, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Witaj Dorotko!Masz piękny ogród.Ja dopiero zaczynam tę przygodę i zakładam,a właściwie odnawiam ogródek.Będę podglądać Twoje osiągnięcia .Pewnie skorzystam z Twoich pomysłów.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Przepiękne robisz zdjęcia .. takie klimatyczne ...
Az się nie chce wychodzić :)
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
igielka78
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1782
Od: 13 mar 2008, o 10:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zawidów

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Dorotko, mówisz perz, skrzyp...? To moi dobrzy znajomi, ile by człowiek tego nie wyrywał to zawsze wraca. A teraz to chyba jest apogeum skrzypowe.
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Dzisiaj w szkółce w Krzywaczce widziałem fothergillię, najpierw w ogrodzie demonstracyjnym a potem w sprzedaży, mogłem właściwie ją wziąć, teraz kiedy widzę u Ciebie Dorotko, a przyjdzie jeszcze na nią czas. Czy ona te szczotki ma przez cały sezon? tylko zmienia się ich stan, czy może opadają? powiesz coś bliższego? W tym okresie jest bardzo ozdobna rośliną :D

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25162
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Pokazuj te tulipany, pokazuj, bo faktycznie dostały jakiegoś przyspieszenia.
Kwitnie praktycznie wszystko na raz. Może to i dobrze, że trochę się schłodzi?
Zamierzamy 20 -tego, po zlocie pojechać do Rogowa na rh, a jak tak dalej pójdzie to nie bedzie co oglądać.
Awatar użytkownika
semper
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2538
Od: 27 lis 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 160km od Pragi

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Fothergilla pierwsze słyszę.Nie znam tej roślinki.Bardzo ładna.
Pozdrawiam! ,Jurek z górek ;)
Moje górki
Rojnikowisko i nie tylko
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Papierówki M nie kupił :( Sad należy do niego, więc rządzi po swojemu.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
an-ka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6978
Od: 12 sty 2009, o 21:10
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Witaj Dosia.Mnie rownież zachwyciły szczoteczki(-Fothergilla)są bardzo ciekawe i dekoracyjne.
Laweczka z takim baldachmem to skarb przy afrykańskich upalach.Dzisiaj ,na szczęście już normalna temperaturka i rośliny nabrały po deszczu cudownej,żywej barwy.Tulipany super.
Narzekasz na skrzyp ?Ja natychmiast zrobilabym z niego wspaniałą gnojóweczkę,dodając jeszcze pokrzywę i podlała wszystkie ogrodowe skarby .
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5859
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Och tylu gości a u mnie watek zaniedbany :oops:
Ania, na razie wyrywam skrzyp do wiaderka. jak tylko uskładam porządna ilość to nastawiam gnojówkę. Ponieważ staram sie w miarę szybko sie go pozbywać to trochę trwa naskładanie porządnej ilości :wink:
Ostatnie dni na zmianę spędzałam na ławce pod jabłonią albo pod dachem tarasu. U nas też nareszcie sie ochlodzilo i trochę popadalo, ale niestety niewiele. Głębiej dalej sucho.
Fothergila jest fantastyczna. Do tego jesienią wygląda bajecznie. Polecam

Ewunia, ja za jabłkami -papierówkami nie przepadam, ale samo drzewo jest świetne :)

Jurku, polecam. Jest bardzo ładna. I wiosną i jesienią. Do tego krzew niewielki, regularny. W rojnikowisku byłam przelotem, bez śladu ale jeszcze tam wrócę :)

Gosia, tulipany w zasadzie konczą, zostały jeszcze Królowa nocy i jakiś biały bardzo późny. Reszta powoli przekwita.
Rzeczywiście po 20 to chyba juz będzie po szczycie kwitnienia rh, ale na pewno jeszcze coś uda się wam zobaczyć. zazdroszczę :)

Tomku, to krzew kwitnący wiosną, później szczoteczki zasychają, o ile pamiętam chyba je obrywałam, ale głowy nie dam. Później ma zielone, lekko omszone liście, za to jesienią wybarwia się spektakularnie! Nie wiem czy coś jest w stanie z nią konkurować, może oczary albo niektóre kaliny. Poszukam zdjęcia jesiennego to przypomnę. Polecam ci ją z czystym sumieniem.
W tym roku troszkę wynagrodziła mi brak kwitnienia azalii :cry: Wszystkie pąki przemarzły.

Ewunia, no właśnie. Podagrycznika się pozbyłam ale nowi najeźdźcy przypuścili atak. Od sąsiada przełazi też bluszczyk kurdybanek :evil:

Bernadko, dziękuję. Zapraszam ;:167

Myszko, korzystaj ile chcesz. Widzę, ze mieszkasz gdzieś w okolicach. Pozdrawiam sąsiadkę.

Asiu, dziękuję za tyle miłych słów. Na papierówkę swego czasu były zamachy z piłą, ale na szczęście udało sie ja ocalić. W te upały to najbardziej okupowane miejsce w ogrodzie :) Niestety papierówka już przekwita, ale za to jest więcej cienia, bo wyszły liście.

Walentyno, pisałam wyżej o tym krzewie. Wiem, że ty w ogrodzie rozglądasz się za większymi roślinami, ale może gdzieś znajdziesz dla niej miejsce. watro. Z resztą docelowo ona dorasta do ok. 2m. W ogrodzie u Eweliny jest taki duży okaz.
Z resztą na żywo wygląda chyba jeszcze lepiej.

Kolejny upalny dzień sie nam szykuje. Dawno nie pamiętam tak pogodnego początku maja. Niestety bardzo doskwiera brak deszczu. Nawet przechodzące burze jakoś omijają mój ogród. Jest bardzo sucho.
Martwią mnie trochę niektóre róże, które pięknie się obudziły wiosna, ale teraz zasychają im liście. Podlewam, ale to wszystko chyba jest za mało. Za to inne mają się świetnie a Gartentraume jest wprost obsypana pąkami. Oby nie pokazały się kwieciaki :( W zeszłym roku straciłam masę pąków na Ledreborgu przez tą paskudę ;:14
Przekwitła tawuła za to rozkwitło następne pachnidło - floks kanadyjski
Obrazek

I takie inne migawki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Dorotko, rabaty masz nieco podwyższone, czy mi się wydaje?
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5859
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Wiosna w ogrodzie Doroty

Post »

Tak Moniko, ta ostatnia rabata jest podwyższona i to sporo. Moja działka jest na lekkim stoku, a to jest właśnie ta niższa strona. Po usunięciu ogrodowego "domku" okazało się, ze tam straszny dół, dowieźliśmy wywrotkę ziemi i dzięki temu po tej stronie teraz mam trochę wyżej. Zrobię później zdjęcie całego ogrodu to będzie lepiej widać.
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”