Fasolka szparagowa cz. 2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11337
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Na sam początek,dopóki nie wytworzy brodawek korzeniowych ,potrzebuje trochę azotu.Saletra lub saletrzak.
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Dzięki- myślałam że fasolki nie traktuje się azotem?
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Pyxis
200p
200p
Posty: 373
Od: 19 lip 2013, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Witam.
Zauwazylem, ze na mojej fasolce zamieraja w calosci lub czesciowo listki. Roslinki w roznej fazie wzrostu i listki tez trafiaja sie i mlode i starsze. Niektore uschly calkowicie, inne sa wyschniete w czesci tylko. Jest tego na tyle duzo, ze zaczyna mnie niepokoic. W zeszlym roku nie pamietam takich objawow.
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Ja mam podobnie. Niektóre rośliny to jedynie wystający z ziemi kikut łodygi bez liści.
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
Pyxis
200p
200p
Posty: 373
Od: 19 lip 2013, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

No az tak zle to nie ma. Po podudniu jak wroce z pracy to postaram sie wstawic fotki.
Kadrowy
50p
50p
Posty: 64
Od: 16 kwie 2014, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wieś na zachód od Wrocławia.

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

U mnie pierwsza fasola dopiero kwitnie, druga zaczyna , trzecia wypuszcza kolejne liście po właściwych...
Awatar użytkownika
Pyxis
200p
200p
Posty: 373
Od: 19 lip 2013, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Oto fotki:

Obrazek

Obrazek

będę widzeczny jak ktos podpowie co to moze byc i jak sobie z tym poradzic.
Awatar użytkownika
Kropek
200p
200p
Posty: 250
Od: 12 lip 2012, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Ika2008 pisze:Ja mam podobnie. Niektóre rośliny to jedynie wystający z ziemi kikut łodygi bez liści.
Te kikuty to normalka. Też mi się zdarzają. Potem ze stożka wzrostu normalne liście wyrastają.

Np. tak :


Obrazek
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2004
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Ika2008 pisze:Ja mam podobnie. Niektóre rośliny to jedynie wystający z ziemi kikut łodygi bez liści.
To może być śmietka lub ślimaki. U mnie w tym roku z sianej do gruntu tylko z 6 nasion tak padło. W zeszłym roku musiałam dosiewać. Dlatego lepiej robić rozsady. Tak jak pisze Kropek one najczęściej odbijają ( z moich już puszczają listki).
dyrydyry7
500p
500p
Posty: 587
Od: 21 sty 2014, o 00:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Czy Ty je czymś nawoziłaś? na pierwszym zdjęciu uszkodzenia mechaniczne, mogą być od słońca, szkodnik ale to nie choroba
A co do twoich pomidorów to nic im nie jest
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Alyaa pisze:
Ika2008 pisze:Ja mam podobnie. Niektóre rośliny to jedynie wystający z ziemi kikut łodygi bez liści.
To może być śmietka lub ślimaki. U mnie w tym roku z sianej do gruntu tylko z 6 nasion tak padło. W zeszłym roku musiałam dosiewać. Dlatego lepiej robić rozsady. Tak jak pisze Kropek one najczęściej odbijają ( z moich już puszczają listki).
Też tak mam w tym roku. Z 2 paczek nasion zostało mi z 6 krzaczków. Teraz dosiałem drugi raz, zaczynają się wschody - i widzę to samo, coś obżera liścienie już w ziemi! Oj fasolki w tym roku nie pojem...
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13798
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Też miałem na dwóch trzech sztukach podobne objawy. To musi być w takim razie jakiś wirus lub grzyb.
Faycelina
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 25 maja 2014, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fasolka szparagowa cz.2

Post »

Kadrowy pisze:U mnie pierwsza fasola dopiero kwitnie, druga zaczyna , trzecia wypuszcza kolejne liście po właściwych...
U mnie fasolka w szklarni rośnie jak szalona, za kilka dni już będzie pierwszy obiad fasolkowy. Natomiast w gruncie jest baaaardzo marna. Najpierw była w wielodoniczkach w szklarni, być może trochę za długo. Po przesadzeniu do gruntu bardzo zmarniała, dosłownie zostały jej tylko liście na czubku. Miałam ją wyrwać, ale widziałam jakieś marne kwiaty, więc została. Nadal tak marnie kwitnie, ale żyje. Dosadziłam w tym samym miejscy skiełkowaną fasolę (w domu była przez 2 tyg), niektórymi już się ślimaki poczęstowały. Tak więc jak mi się fasolka ze szklarni skończy, to u mnie będzie koniec. Z gruntu raczej nic nie pojemy.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”