Mój malutki zakątek - Priam

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Basieńko nie przejmuj sie :) Roślinki nie są aż tak duże żeby było je widać na pierwszy rzut oka.

Nyskadu :) nie tez się podoba i mam nadzieję, że w tym roku zakwitnie jeszcze ładniej

Ewelinko ;) Na tym zdjęciu jest migdałek na 100%, z tym że wiem o co Ci chodzi. Na codzien jesteśmy przyzwyczajeni, że migdałek sadzony jest wzdłuż alejek w parkach i jest on wysokopienny. mój jest krzewem, który niedawno kupiłem. Jakiś czas temu miał małe, różowe różyczki.

11) Klomb w ogródku:
> dopiero zaczynam poważną przygodę z rośłinami cebulowymi więc zdjęć tulipanów, hiacyntów i żonkili nie będzie za dużo
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
A teraz moi dwaj ulubieńcy (Tulipan Negrita i Govata)
Obrazek Obrazek
Grzegorz B

Post »

Priam ten klomb jest ekstra :shock: , może z cebulowymi zaczynasz, ale masz ich już bardzo wiele, poza tym zakupów narobiłeś od groma, niech to tylko zakwitnie, to nam szczeny opadną do samej ziemi. Już warzywniak przekopałeś, a u mnie jeszcze żytko rośnie :roll:.

I jeszcze ta forsycja :shock: , też mi się marzy taki olbrzym :D
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1004
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

Grzegorz B pisze:Priam ten klomb jest ekstra :shock: ...
I cóż tu można jeszcze dodać :D
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22038
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

:shock: Oooo mnie też sie podoba !
Jak kolorowo ! Czuć wiosnę wszystkimi członkami! :D :D
Pewnie chciałbyś być tam na co dzień Priam,prawda?
Pewnie dziadkowie są zachwyceni takim wnukiem ,coooo? Ja bym była. :D :D :D
77malinka
200p
200p
Posty: 385
Od: 17 maja 2007, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Priam, widzę u Ciebie biała bergenię o owalnych liściach :shock:
Jeśli nie masz różowej to piszę się na wymiankę!
Roślinki pięnie kwitną, widac, że dbasz o nie.
Pozdrawiam, Małgosia
Awatar użytkownika
eowinka
50p
50p
Posty: 99
Od: 16 sie 2007, o 15:02
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Post »

Priam przepiękny masz ogórdeczek, pierwiosnki przecudne, a nad klombem z cebulowymi jest taki wieszaczek na jednoroczne kwitnące kwiatuszki?
Aż wierzyć się nie chce, że tam nie mieszkasz na stałe, taki zadbane roślinki :)
Pozdrawiam serdecznie i proszę o więcej zdjęć
Ilona
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Nawet nie wiecie jaką radość sprawiło mi to Wasze "tłumne przybycie" do mojego ogrodu ;:1

Grzegorzu B - na jesień starałem się zdobyć trochę roślin cebulowych. Kupiłem krokusy- które mogliście podziwiać już wcześniej; hiacynty i tulipany oraz kupiłem trochę cebulek przybyszowych tulipanów. Na jesień znowu muszę poszukać nowych cebulek zarówno tych maleńkich jak i tych większych. Jeżeli chodzi o warzywniak to musiałem go już przekopać i posiać część warzyw bo nie wiedziałem kiedy przyjadę tam następnym razem. Okazuje się że będę tam już w piątek :)

Basiu - dziękuje za kolejne odwiedzinki, wiem że zawsze czekasz z niecierpliwością na nowe fotki. Obiecuję, że ich nie zabraknie.

KaRo - oczywiście że chciałbym tam być na codzień. Brakuje mi tego codziennego doglądania roślin. Natomiast dziadkowie początkowo patrzeli na mnie kątem oka ;) i sądzili że "za chwilę" mi przejdzie, ale... nie przeszło :D z czego się bardzo cieszę. Za każdym razem kiedy przyjeżdżam na wieś babcia mówi: "Mój kwiatuszek przyjechał"!

77malinko - dziękuję za odwiedzinki. Jak dobrze zauważyłaś bergenia ma białe kwiatuszki, ale jeśli chodzi o wymianę to moja bergenia jest jeszcze mała i dopiero co się przyjęła więc nie chcę jej na razie wykopywać, aby jej nie osłabić. Mam nadzieję że mnie rozumiesz. Kiedy się rozrośnie to z chęcią się wymienię sadzonkami :) O każdą roślinkę staram sie dbać najlepiej jak tylko mogę.

Eowinko - dziękuję za komplementy; dobrze sie domyśliłaś, że nad klombem z roślinami cebulowymi jest wieszak na rośliny. W zeszłym roku były to pelargonie bluszczolistne i w tym roku też tak raczej będzie :)
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

A oto kolejne fotki:

12) Klomb na podwórku:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22038
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Kocur wypadł bardzo tajemniczo na zdjęciu.Poluje czy co?


Bardzo ładne kolorystycznie jest to zestawienie żółtych żonkili i niebieskich hiacyntów.
Śliczne wręcz. Czy to faktycznie niebieski kolor czy bardziej fioletowy - bo ja mam właśnie taki.
A co rośnie na tym klombie jak przekwitną wiosenne rośliny cebulowe?
Priam czy zamierzasz po ukończeniu swoich szkół :wink: ,przeprowadzić się na wieś?
Kiedy to będzie ewentualnie? :D
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5839
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Post »

Przebajecznie kolorowo i jakie fajne kompozycje :D
Widać, że wszystko przemyślane i takie dorodne te Twoje rośliny.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Ale sliczne masz kwiaty!!Jak kolorowo no i zapach chyba super!Bardzo ładne zdjecia :D
Pozdrawiam, Ania
Moje dalie i lilie
Mój ogród:2007/08/09/10/11/12
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

KaRo - ten kotek to mnie czasami denerwował bo połowa zdjęć była z nim- cały czas wchodził w kadr :) Hiacynty są bardziej niebieskie niż fioletowe. W klombie w ogrodzie po przekwitnięciu wyrastają funkie, natomiast na podwórku dzwonek skupiony ;) Jeżeli chodzi o to czy się przeprowadzę na wieś to myślę że do tego to jeszcze daleka droga :) Nie zastanawiałem sie nad tym.

Oliwko - cieszę sie że podobają Ci się efekty mojej pracy :) we wtorek będą nowe zdjęcia- jak wrócę ze wsi, więc mam nadzieję ze wpadniesz!

Anulko - cieszą mnie Twoje odwiedziny. zapach na pewno jest tylko za bardzo nie mam możliwości go poczuć. A szkoda!
77malinka
200p
200p
Posty: 385
Od: 17 maja 2007, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Priam pisze:Nawet nie wiecie jaką radość sprawiło mi to Wasze "tłumne przybycie" do mojego ogrodu ;:1





77malinko - dziękuję za odwiedzinki. Jak dobrze zauważyłaś bergenia ma białe kwiatuszki, ale jeśli chodzi o wymianę to moja bergenia jest jeszcze mała i dopiero co się przyjęła więc nie chcę jej na razie wykopywać, aby jej nie osłabić. Mam nadzieję że mnie rozumiesz. Kiedy się rozrośnie to z chęcią się wymienię sadzonkami :) O każdą roślinkę staram się dbać najlepiej jak tylko mogę.
Właśnie to miałam na myśli - kiedy się rozrośnie :D :D i trzymam już za słowo :lol:
Pozdrawiam, Małgosia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”