Przydomowa hodowla kur cz.2

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Natomiast jak przejdzie to:

http://www.wir.org.pl/aktualnosci/2017/ ... rojekt.pdf


A wygląda na to, że przejdzie, to będzie p...................e.
Będą mogli nakładać mandaty za wszystko.
O ile jestem w stanie zrozumieć ostatnie ograniczenia związane z grypą ptaków, to większości tego już nie.
Chyba komuś się tam we łbie coś wywróciło.
Właśnie takie rzeczy określam mianem nadgorliwości gorszej od faszyzmu.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Szaleju się najedli czy wzięli za dużą łapówkę i im mózgi przyćmiło :shock: , najlepiej wszystko zagazowywać...razem z inwentarzem, przecież to takie zdrowe mięsko i mleczko będzie.

Ale mam rozumieć że skoro to jest tylko dla gospodarstw z produktami na rynek, gdzie wszystko musi być udokumentowane, to małe gospodarstwa hodujące dla siebie nie maja obowiązku aby przestrzegać tych faszystowskich zaleceń.

Lub mieć obok budynków gospodarczych jakiś składzik gdzie mogłyby sobie swobodnie kleić gniazda i korzystać z dobrodziejstw zwierzęcych placków, tego raczej zabronić nie mogą nawet jeśli ustawa wejdzie w życie...taka furtka na obejście debilizmów ministra "upadku" wsi.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Wynika z tego, że chodzi tylko o gospodarstwa produkujące na rynek, o przydomowych, wytwarzających żywność na własne potrzeby tam nic nie ma.
A jak to będzie egzekwowane to w praktyce się okaże.
W każdym razie od momentu wejścia w życie tego rozporządzenia jaskółki (koty i psy także) już na pewno będą nielegalne.
Jeżeli mandaty będą niskie, to kij im w ....., niech się nażrą.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Niestety perliczki nie odstraszają kun (ostatnio miałem ją u siebie, cztery kury i trzy kaczki zabite), lisów (w zeszłym roku kilka kur i kilka kaczek) czy łasic (obok kurnika dość często się bawią, a ja, jakoś nie mam sumienia by im coś zrobić bo są pocieszne).
Kuna już nie wróci bo wpadła w żywołapkę zastawioną przez jakiegoś niewyedukowanego prawnie typa i odfrunęła do kuniego nieba.
Szczury pojawiają się i zajadają się muribromem, kupuję duże opakowanie pasty (5-10kg) i dokarmiam w tajemnicy przed kociarą. Na razie koty żyją, a gryzoni mniej. Tylko trzeba pamiętać że na szczury środek nie może być natychmiastowy żeby nie mogły połączyć trutki ze śmiercią kolegi.

Co do krzyków perliczek to one fajnie ćwierkają, krzyczą jak są zaniepokojone. Lubię te odgłosy i ich wygląd kulek na nogach :-)
Tak czy inaczej nie ma co demonizować, myślę że gęsi są bardziej uciążliwe bo ciągle gadają (co nie zmienia faktu że szukam powoli kilku gąsek landejskich jakby ktoś miał wyklute, albo jaja lęgowe).
Awatar użytkownika
Rancho-Relaxo
50p
50p
Posty: 71
Od: 1 lis 2014, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czartoria / Zamość
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Ile jest czasu na zgłoszenie hodowli kur ? Zamierzam mieć kilka sztuk i nigdzie nie znalazłem informacji w jakim czasie od zakupu mam je zgłosić.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

W regulaminie forum patrzyłeś ? :heja
Rejestracja u weta paru kur, gdzie jaja i mięso zjadasz w domu jest IMVHO zawracaniem gitary.
Co innego pochwalić się na forum - to trzeba natychmiast ;:oj
Awatar użytkownika
Rancho-Relaxo
50p
50p
Posty: 71
Od: 1 lis 2014, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czartoria / Zamość
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

A w temacie coś odpowiesz ?
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Nie ma takiego nakazu aby rejestrować kilka kur :lol: , rejestracja kur jest chyba od 80 sztuk.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
Rancho-Relaxo
50p
50p
Posty: 71
Od: 1 lis 2014, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czartoria / Zamość
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Z różnych materiałów, również tych linkowanych przez Was wynika, że mam obowiązek zgłoszenia posiadanych kur bez względu na ilość. Nie widzę jednak informacji w jakim terminie ...

/edit/
Z tego rozporządzenia https://www.wetgiw.gov.pl/artykuly/476/ ... yptakw.pdf jasno wynika, że muszę zgłosić miejsce, w którym utrzymuję drób. par.1.1 pkt 2.2 Nie ma mowy o ilości więc dotyczy to choćby nawet jednej kury.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

To chodziło o ptasią grypę, ale mało kto je zgłasza (chyba że ma wybieg blisko drogi, koleguje się z wetem to wtedy się powinno bo ktoś może zgłosić że masz, a nie zgłaszałeś że masz)...to wszystko zależy od sąsiadów, jak ci nikt nie wepchnie się z butami, bo Cię nie lubi to lej na to ciepłym moczem ;:131
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
Rancho-Relaxo
50p
50p
Posty: 71
Od: 1 lis 2014, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czartoria / Zamość
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Ale ja nie pytam czy zgłaszać czy nie ... Pytanie konkretne - ile mam na to czasu ? Jeśli ktoś wie to proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5134
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

Jeśli jesteś rolnikiem, to tutaj masz odpowiedź http://www.arimr.gov.pl/identyfikacja-i ... erzat.html
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowa hodowla kur cz.2

Post »

W temacie to odpowiem że powinieneś zgłosić zamiar, z opisem pomieszczeń wybiegu itd przed rozpoczęciem chowu. Żeby wet mógł przyjść i sprawdzić czy wszystko jest zgodnie z projektem nim wpuścisz tam zwierzęta. Warto też podjechać i pogadać z miejscowym weterynarzem bo każdy ma swoje ulubione tematy i na jedno przymknie oko, na inne nie. nie zdziwię się jednak jak po prostu powie żebyś wrócił jak będziesz chciał wprowadzać jaja do obiegu.
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”