Ogródek Przemka cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6902
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Drogi foxiku To, że na działce nie hoduję kur ani królików wcale nie znaczy, że jestem wegetarianinem. Lubię surówki a ostatnio nabrałem ochoty na chrupanie marchewek. Polubiłem też zupy z porów i z selera (choć jeszcze nie tak dawno to mnie od tych warzyw odrzucało). Pomidory, pory, cukrową cebulę, czosnek oraz kalarepkę i ogórki uprawiają za mnie inni więc mogę się pobawić z innymi warzywami. Zapraszam w poniedziałek do wspólnej zabawy o 22.15 bo jadąc pod koniec czerwca do Wrocławia jadę przez Radom i gdybyś coś wygrał to ci podrzucę. Będą też już gotowe obiecane ranniki.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6902
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Małgoniu sałata rzymska to najsmaczniejsza z sałat-nawet krucha (lodowa) nie jest tak smaczna i zdrowa. Co do rzodkwi japońskiej to na pewno ją jadłaś lub choć jesienią czy zimą widziałaś w sklepach. Jest biała, długa-czasami nawet do 50cm i dość gruba (kilka cm grubości)- polska odmiana "Agata" niestety to nie to samo. Rzodkiew i kapustę pekińską wysiewa się w lipcu a zbiera w pażdzierniku (czasem we wrześniu) -one bardzo krótko rosną. W tym samym czasie można też wysiać pak-choi. Rośnie jeszcze szybciej.
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3850
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Aaaaa!To rzeczywiście znam tą rzodkiew!Lubię z niej surówkę!Może dostanę jej nasiona,skoro wysiewa się w lipcu :lol:

Dzięki Przemku, za cenne informacje :P :P :P
Pozdrawiam,Małgorzata
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6902
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Jest we Wrocławiu jeden sklep z nasionami gdzie na pewno są nasiona rzodkwi japońskiej. Podsunęłaś mi niecny pomysł. Namówmy jeszcze kilka osób i wtedy możemy kupić paczuszkę super nasion i się nimi podzielić. Nasiona będą zaprawione, kalibrowane i mają gwarantowaną zdolność kiełkowania. Co do kapusty to tylko oglądam liście i ew. niszczę jaja bielinków ręcznie. Można na ziemi położyć papierowe krążki-ochrona przed śmietkami ale ja tego nie robię. Już lepiej uprawiać warzywa pod włókniną (tylko te, które nie muszą być zapylane przez owady).
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3850
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Mówisz Przemku o big paczce :lol: :lol: :lol: tych nasion?Takiej wielkiej,w jakiej miałeś marchewkę?Który to sklep???

No tak - mój kolejny zakup to agrowłóknina :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam,Małgorzata
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6902
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Pod włókniną świetnie czują się rzodkiewki, marchewka no i oczywiście kapusta. Jeżeli bawisz się w uprawę ogórków to koniecznie spróbuj puścić ją na sznurki pionowo w górę. Zyskasz sporo miejsca, ogórki będą znacznie słabiej porażane przez choroby(zwłaszcza przez mączniaka rzekomego), łatwiej je zbierać a i plon jest znacznie większy. Najlepiej wbić 2-3 pale a górą puścić drut i dowiązać do niego sznurki. Sznurka lepiej nie przywiązywać do łodyg ogórków tylko w dolnej części zrobić kokardkę i wepchnąć ją np. prętem/patykiem do ziemi a od góry przywiązać do drutu. To na prawdę warto wypróbować.
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3850
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

W tym roku nie będę siać ogórków (będą rosły u mamy na działce).Ale w przyszłym już na pewno!I właśnie czytałam o takim sposobie prowadzenia ogórków i postanowiłam,że tak właśnie będę robić (właśnie ze względuna choroby).To ciekawie zapowiadająca się metoda...
Pozdrawiam,Małgorzata
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6902
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Adresu sklepu nie podam-Giza prosiła-żadnych zakupów!!!
Awatar użytkownika
giza
1000p
1000p
Posty: 1717
Od: 1 paź 2007, o 00:40
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Dziękuje Co dobry człowieku za lojalność :wink:
Jako koledze z daleka :wink: udzieliłam Ci juz u siebie dyspensy, pod warunkiem, ze nie jest to e-sklep ;:183
Pozdrawiam, giza vel Gabryśka:)

Rewolta – 05.2007r. C.d. 2009
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6902
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Możesz się Gizuniu nie martwić. Nie jest to e-sklep. Moje zakupy to 3 ksiązki oraz żelazo w płynie do nawożenia. Roślinkom tylko robiłem zdjęcia. Zwłaszcza żurawkom i funkiom. Złotokapy też były super-no ale ich cena (równe 40zł)
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3850
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Oj,Przemku,wklej zdjęcia...może zamówienie złożymy.....Ja tam pazerna nie jestem,ale apetyt rośnie w miarę jedzenia...coś bym kupiła :lol: :lol: :lol:


Jakie książki kupiłeś??
Pozdrawiam,Małgorzata
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6902
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Witam wszystkich. Około godziny 22.15 rozpocznie się konkurs/zabawa pt "Czy znasz działkę Przemka?". Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy mają poczucie humoru. Osoby biorące udział w konkursie a posiadające czworonoga (typu kot lub pies) proszone są o podanie tego faktu w trakcie trwania konkursu. Dla osób z Wrocławia lub z terenu woj. lubelskiego przewidziane są niezbyt cenne nagrody rzeczowe dla pozostałych satysfakcja oraz zdjęcie roślinki. Losowanie nagród (wybranie bramki nr ...) odbędzie się ok godz.23.00. Następny komunikat ok.22.00
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6902
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Moje dzisiejsze zakupy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”