Kawon (arbuz) - część 11

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

kylo Bardzo dziękuję :wink:
Krzysztof tak, szczepienie chroni przed najgroźniejszą chorobą arbuzów, czyli fuzariozą. Nie martw się, nie u wszystkich ona jest :wink:
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13791
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

W tamtym roku nie szczepiłem i miałem ogrom arbuzów.

Jednak arbuzy rosły na poletku, fdzier nigdy wcześniej nie było nic dyniowatego. Tam gdzie już wcześniej rosły dyniowate, z wzrostem arbuzów bywało różnie.
kylo
200p
200p
Posty: 285
Od: 1 sie 2016, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Tak swoją drogą, to widzieliście kiedyś w sprzedaży szczepione sadzonki arbuzów albo w ogóle coś w stylu ogórek, pomidor? Ja nawet zwykłych arbuzów nie widziałem, ale odwiedzam tylko jeden sklep ogrodniczy.
Krzysiek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Ja też nie szczepiłem rok temu i byłem bardzo zadowolony :D Ale podlałem raz lub dwa środkiem polyversum.
Nigdy u mnie nie widziałem sadzonek arbuzów, ale owoce z Polski już tak. Były wielkości pomelo i grejpfrutów :;230 U mnie w okolicy większość osób, które mają ogórki w tunelach foliowych szczepi je.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

kylo pisze:Tak swoją drogą, to widzieliście kiedyś w sprzedaży szczepione sadzonki arbuzów albo w ogóle coś w stylu ogórek, pomidor? Ja nawet zwykłych arbuzów nie widziałem, ale odwiedzam tylko jeden sklep ogrodniczy.
Szczepionych arbuzów czy melonów nie widziałam w sprzedaży, pomidory i ogórki to tak, są do kupienia u ogrodników i w sieciówkach ( za granicą ) Uprawiałam takie pomidory i ogórki, plon był 4 razy większy niż tej samej odmiany na własnych korzeniach.
Awatar użytkownika
Merkor
100p
100p
Posty: 190
Od: 18 kwie 2016, o 17:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chełm

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Mam 3 większe sadzonki arbuza od reszty z czego dwie z nich mają jakiś problem.

Wyglądają jakby usychały, czy to ta słynna fuzarioza czy może coś innego.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzecia sztuka wygląda zdrowo, dodam że to Crimson Giant.
vanilla81
100p
100p
Posty: 199
Od: 10 maja 2011, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Ja mieszkam w Niemczech i u mnie do tej pory co roku można było kupić szczepione pomidory, ogórki, melony i arbuzy. W tym roku chyba z powodu pandemii jest generalnie problem z roślinkami. Niewielkie dostawy i schodzi wszystko na pniu. Arbuzów i melonów brak. Taka szczepiona roślinka kosztowała w zeszłym roku 4-5 euro. I to wszystko zwykłym markecie typu Obi a nie profesjonalnym ogrodniczym..
W zeszłym roku kupiłam szczepionego Mini Love, ale nie owocował aż tak rewelacyjnie jak się spodziewałam..
Pozdrawiam
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Dużo jest odmian arbuzów dostępnych w Niemczech? Bo może miałbym okazję poprosić znajomą, żeby coś przywiozła, tylko nie wiem czy tam są arbuzy inne niż u nas :wink:
vanilla81
100p
100p
Posty: 199
Od: 10 maja 2011, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Jeśli chodzi o odmiany dostępne w zwykłych sklepach to niestety nie ma wielkiego wyboru niestety. Króluje Mini Love i Sugar Baby i Red Star. A ceny nasion wysokie ;:oj
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Myślałem że coś nowego tam jest :wink: Jedynie ten red star fajny, mialem go już rok temu.
lukrecia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 9 mar 2020, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

kylo pisze:Tak swoją drogą, to widzieliście kiedyś w sprzedaży szczepione sadzonki arbuzów albo w ogóle coś w stylu ogórek, pomidor? Ja nawet zwykłych arbuzów nie widziałem, ale odwiedzam tylko jeden sklep ogrodniczy.
Tak, widziałam.
Jest sklep online, który sprzedaje szczepione owoce i warzywa.
Z arbuzów mieli Fabiolę i Mini Love. 14 zł za sadzonkę. Kupujesz wcześniej - wysyłka w maju.
Z tego co widziałam Fabiola już nie jest dostępna a Mini Love w ogóle zniknęło z oferty.
Widać mają na to popyt - mimo znacznej ceny.

xxx

U mnie też się wydarzyła arbuzowa tragedia.
W dzień wynoszę wszytkie sadzonki do tunelu a na noc zabieram do domu.
Dziś w tunelu temperatura była 35+ więc okienka i drzwi otworzyłam na ościerz... no i ptak mi tam wleciał.
A za ptakiem kot. I tak się tam kotłowali, że strącili karton z sadzonkimi arbuzów. 22 doniczki.
Zleciały na ziemię i w związku z tym, że ziemia była podsuszona (miałam je dziś wieczorem podelwać) to się wszytko wysypało z doniczek.
Odrazu wszystko posadziłam z powrotem, dosypłam świeżej ziemi, na szczęście roślinki się nie połamały.. ale i tak nie wiem co z tym będzie.
Sadzonki młodziutkie, jeszcze bez liści właściwych. Nie wiem jak sobie poradzą z takim stresem. Posadziłam je dziś trochę głębiej (nie wiem czy dobrze zrobiłam :roll: ), bo dwa dni temu było zimno, nie mogłam ich wynieść do tunelu i się w jeden dzień na parapecie wyciągnęły. Mam nadzieję, ze przeżyją to przesadzanie. ;:145

W razie czego mam jeszcze Asahi, Rosario i Sugar Baby w doniczkach. Właśnie zaczęły wychodzić z ziemi ale w tej partii, która dziś miała wypadek jest 5 innych odmian na których mi zależało (Black Pearl, Yellow Lady, Złoto Wolicy, Sweet Crimson i Cream of Saskatchewan).

Tak wyglądają teraz.
Obrazek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3068
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Przeżyją, będzie dobrze. Ważne, że się nie połamały. Nasiona masz z Awn? Bo tam wysyłałem właśnie te odmiany :wink:
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1140
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Kawon (arbuz) - część 11

Post »

Po remanencie zrobiło się pusto w inkubatorze ;:174 Zostało w sumie 25 sztuk melonów i arbuzów ;:145
Ale o dziwo miałem dwa szczepieniaki Caroliny Cross i obie żyją i już zaczynają rosnąć... Zobaczymy jak w tym roku pójdzie z tymi olbrzymami :roll: :idea:
Dwie palety nowych wysiewów już grzeją się nad routerem TV. Podkładki dziś poszły na ręczniczki...
Trzymajcie kciuki za sesję poprawkową ;:180
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”