Canna - Paciorecznik cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4582
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

Właśnie i ja poleciałam sprawdzić stan moich karp też niektóre już wypuszczają pędy :(
A kiedy to mam wyciąć na razie to jeszcze nie są liście i moje wcale nie są dzielone tylko w całości tak jak wykopałam?
Awatar użytkownika
fgora
200p
200p
Posty: 353
Od: 16 lis 2008, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

dzieli się na wiosnę (w marcu) i wtedy się też obcina zimowe lodygi :wit :wit
Pozdrawiam Filip
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4582
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

Znowu zapowiadają jakieś drakońskie mrozy To przeniesienie cann do ciepełka chyba uratowało im życie.Dzisiaj cofnęłam się do starych postów i oglądałam Janusza canny puszczające pędy moje są jakieś strasznie dziwne to nie kiełki tylko grube kliska :roll: ale przynajmniej żyją a to już dobrze. Chociaż nie we wszystkich widać oznaki życia.
Awatar użytkownika
fgora
200p
200p
Posty: 353
Od: 16 lis 2008, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

NIE MARTW SIĘ .... dadzą sobie radę, a co do kłączy to przecież każda odmiana ma inne.... :D :D :D :P :P :P
Pozdrawiam Filip
Awatar użytkownika
fgora
200p
200p
Posty: 353
Od: 16 lis 2008, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

dzisiaj zauważyłem ze moje canny też wypuściły pędy
Pozdrawiam Filip
Awatar użytkownika
dkny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1616
Od: 3 wrz 2009, o 18:55
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

Moje nadal śpią... Spokojnych snów! Do wiosny niech sobie pośpią smacznie :D
Alice
200p
200p
Posty: 269
Od: 28 mar 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

A to źle ,że canna już się budzi ?? Ja swoje zaczynam już w lutym pędzić i raczej nie mam zamiaru wycinać tego co wyrosło choć póki co moje śpią.
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4582
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

Januszu mam znowu pytanie a kiedy można skrócić stare podeschnięte części łodyg bo ja zostawiłam je stanowczo za długie?Teraz czy już jak będę przesadzać na wiosnę(o ile przeżyją)
Oj przepraszam Fgora już na to odpowiedziała.Mam czekać do marca.A ja na razie co raz zaglądam do cann i już nie mogę doczekać się wiosny.
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

Gosiu Nie wiem czy jest jeszcze ktoś co bardziej nie lubi zimy od mnie. Mało,że nie przepadam za urokami zimy choć przyznam ,że czasami bywają ciekawe to każdej zimy mordują mnie jakieś grypy więc wiosny oczekuję z wielką niecierpliwością.
Canny swoje zacznę dzielić pod koniec lutego tak, by już w pierwszych dniach marca były wszystkie posadzone do pędzenia. Dużo już wypuściło nowe pędy i dość wysokie ale to wszystko przy dzieleniu wytnie się wraz ze starymi łodygami. Ponieważ zaraz po dzieleniu staram się sadzić więc rany po cięciu zasypuję zmielonym węglem drzewnym. Zapobiega to infekcjom. Można też po cięciu pozostawić sadzonki na dwa trzy dni aż wytworzy się korek w miejscu cięcia ale korzenie w nowych sadzonkach szybko zasychają więc ten pierwszy zabieg jest lepszy.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
aledra7
1000p
1000p
Posty: 1659
Od: 21 paź 2008, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

moje kanny posadzone na zimę w ziemi i umieszczone w ciemnej piwnicy w zeszłym miesiącu zaczęły rosnąć, a dokładnie jedna sztuka wypuściła około 10cm liścia, teraz już stoi w miejscu. Kiedy mogę je przenieść do pokoju? i jak je wówczas traktować? i kiedy posadzić na dwór?
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

Witam Olu
Nie spiesz się z przenoszeniem do ciepłego pomieszczenia zrobić to można nie wcześniej jak początek marca. Jak zaczną wyrastać trzeba zapewnić światło, by nie wybujały.Nie trzeba nawozić tylko zapewnić im stałą wilgotność. Sadzić na miejsce stałe dopiero po majowych przymrozkach, wcześniej jednak przez przynajmniej tydzień hartować. Ja w zasadzie już w kwietniu wystawiam pod folię i na noc przykrywam, bo w nocy mogą jeszcze być przymrozki. Sadzę w ogrodzie od 15 maja.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

Janusz rozumiem,że skoro w kwietniu powoli "robisz przeprowadzkę" pacioreczników pod folię to jest nieogrzewana i stąd to dodatkowe zabezpieczenie na noc agrowłókniną ?
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Canna - Paciorecznik

Post »

Tak folia jest nieogrzewana i wiadomo, że przed mrozem nie uchroni a w kwietniu bywają dość często nocne spadki temperatury. :( Taka to robota z tymi kannami. Nie dziwię się ,że dużo miłośników tych roślin poddaje się i rezygnuje z uprawy. Też chyba zmniejszę ilościowo, bo jednak jest to kłopotliwa uprawa na większą skalę a jak jeszcze jest mokra jesień na to ponad tonę kłączy trzeba przenieść do przechowalni.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”