Pieczarki - uprawa amatorska

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 901
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

Najprawdopodobniej w tym miesiącu w drugiej połowie pojadę po podłoże z wsianą grzybnią. Dla osób chętnych mogę tez kupić i wysłać.
Zaopatruje się u Kani w Piasku tzn tu :) http://www.kania.net.pl/
oo dla szukających fachowej informacji o pieczarkach polecam również http://www.kanmycel.pl/kontakt.php tam w zakładka info o uprawie i rasach , ale tylko kanmycel
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
Awatar użytkownika
markpm
200p
200p
Posty: 286
Od: 10 lis 2007, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olkusz / Małopolska
Kontakt:

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

Cześć,
ja wstępnie pisze się na tą grzybnię. Daj jakiś namiar do siebie i szczegóły (cena, rozmiar podłoża itp) na mój mail: markpm@o2.pl
gczyz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 wrz 2010, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

Ja rówież poprosze o szczegóły na priv.
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

Mój wója zbiera z 1 m2 ok 25 kg a 1 m2 to chyba 1 kostka i jedzie na 3 albo 4 rzuty , ale jakby chciał bez chemi to nie da rady .
Awatar użytkownika
weteran
500p
500p
Posty: 901
Od: 5 sty 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

kostka (nie wiem dokładnie , ale około 40x50) z wsiana grzybnia kosztuje około 7zł do tego koszt przesyłki , w zależności od wagi/ilości kostek - dwadzieścia parę do trzydziestu zł poczta polska ( za 30 powinny się zmieścić 4 kostki
Paweł _____________________________________________________________________________
Kobiety z natury są Aniołami, ale kiedy skrzydła opadną przychodzi im latać na miotle....
faro
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 wrz 2010, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

Jeśli oferta jest nadal aktualna to jrestem zainteresowany :)
Nie mogę wysłać wiadomości na pw jako nowy użytkownik, byłbym wdzieczny gdyby odewał się Pan na emaila lucasfarys@o2.pl czy oferta jest nadal aktualna oraz numer konta na który przelać Panu kasę
adasko79
50p
50p
Posty: 51
Od: 30 maja 2010, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

o widzę duże zainteresownie pieczarkami i kostkami. Polecam ja zacząłem jakieś 4 miesiące temu i całkiem całkierm jak na dzień dzisiejszy mi wychodzi, może nie zbieram koło 25 kg z 1m2 jak ktoś pisał ale troszkę mniej polecam i pozdrawiam
faro
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 wrz 2010, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

adasko79 gdzie kupujesz grzybnię? Ja kupiłem na allegro jedną kostkę, ale zapłaciłem za nią 30 żł, chyba trochę przepłaciłem
adasko79
50p
50p
Posty: 51
Od: 30 maja 2010, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

witam przepłaciłeś faro i to sporo zwykła kosztuje dokładnie 6 złoty z wsianym dodatkiem 7 złoty ja brałem od http://www.kania.net.pl/ i właśnie ostro zbieram powodzenia
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2344
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

W moim regionie widziałam w sklepie ogrodniczym kostki z wsianą grzybnią po 15 zł. za kostkę.
adasko79
50p
50p
Posty: 51
Od: 30 maja 2010, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

ja po pierwszum rzucie z 8 m/2 wyszło mi 150 kg to raczej całkiem sporo jak na domowe warunki, ale dużo ciężkiej pracy to wymaga pozdrawiam i powodzenia
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5135
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

adasko ,smacznego,gdy ja uprawiałem 20 lat temu to uzyskiwałem kilkanaście kilogramów z m2
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Pieczarki - UPRAWA amatorska

Post »

No to my tez kiedys mielismy uprawe pieczarek na duzą skale bo 5000m2 tuneli z wełną, ale takich duzych chyba 12m szerokie , ale zeby sie to opłaciło to trzeba miec na dzien dzisiejszy ok 26 kg z m2 - tak mój wója obliczył , a on ma kilkanascie tyciecy m2 takich hangarów z wełną wyłozoną .
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”