Actinidia (Kiwi) uprawa z nasion

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Kiwi (Aktinidia) - pnącze

Post »

Bogumilka, kupiłam ta samą roślinkę :wit Rośnie jak szalona, i już widzę, że kratka dla niej jest stanowczo za wątła... ;:131
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Kiwi (Aktinidia) - pnącze

Post »

Mam pytanie. Na jakiej wystawie macie posadzone swoje kiwi?(pn, pd, wsch, zach?) Czy miejsce jest osłonięte, czy wystawione na wiatr? Słoneczne czy zacienione? No i jak się sprawuje...Czy to pnącze lubi miejsce suche, czy wilgotne- z obserwacji? Dane poradnikowe znam, chodzi mi o obserwacje własne forumowiczów, część z was ma pnącze już dość długo, więc i własne doświadczenie :wit
anqaw
200p
200p
Posty: 224
Od: 7 maja 2015, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kiwi (Aktinidia) - pnącze

Post »

Ja zostałam posiadaczką 3 szt. najpierw były weiki i issai teraz vitikiwi czy coś podobnego ma nawet 3 owoce :D.
Póki co wszystko w doniczce zadołowane a jesienią trafi na miejsce stałe już bez doniczki.
To ostatnie największe, młodsze już rosną a od ostatniego owocki spróbuję w tym roku jeśli dobrze pójdzie.
Awatar użytkownika
halys
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kiwi (Aktinidia) - pnącze

Post »

A jednak nie wytrzymałam i kupiłam dwie nowe sztuki. na razie rosną dość bujnie.
Życie, Ty wariacie...
anqaw
200p
200p
Posty: 224
Od: 7 maja 2015, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kiwi (Aktinidia) - pnącze

Post »

U mnie vitikiwi wyglądało na zgon zbliżający się wielkimi krokami, zgubiło te owocki swoje, i wypuszcza liście, tamte były całkiem inne niż te po aklimatyzacji. Może w tunelu je zimować, są póki co w doniczkach zadołowane i mogę przenieść.
Chociaż trochę słońca i ruszą, to lepiej solidnie okryć.
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Kiwi (Aktinidia) - pnącze

Post »

Moje Issai nadal stoi w donicy. Nie wiem, gdzie je wkopać, nie mam osłoniętego miejsca :roll: .Jakoś zżółkło trochę, myślę, że czas najwyższy wsadzić je do gruntu.
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kiwi (Aktinidia) - pnącze

Post »

A to moje biedronkowe kiwi Issai Obrazek miał dwa długie pędy, ale wnuczęta jeden ułamały, pewnie nie chcą co :wink: posadziłam w drugim końcu pergoli i czekam, aż się połączy ze starą rośliną. Przez suszę na starej kiwi pojawiło się dużo żółtych liści i opadło część owoców :(
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Kiwi (Aktinidia) - pnącze

Post »

Ma ktoś aktinidię puszczoną po siatce? Nie przemarzają jej wtedy pędy? I jak z cięciem?
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Kiwi (Aktinidia) - pnącze

Post »

Która , wg Was, aktinidia nadaje się do dość kiepskich warunków mojej działki? Chodzi o owoce. A może żadna? Nie chciałbym wydawać pieniędzy po próżnicy.
a_g_a
200p
200p
Posty: 207
Od: 25 sie 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kiwi (Aktinidia) - pnącze

Post »

Dorja pisze:Ma ktoś aktinidię puszczoną po siatce? Nie przemarzają jej wtedy pędy? I jak z cięciem?
Ja mam puszczone dwie po siatce w towarzystwie winobluszczu i rdestu sąsiada. Jedna trzecioroczna ( puszcza liście na całej długości) a druga zeszłoroczna ( jakiś obojnak) mała, puszcza liście od dołu. Nie przycinam ich wcale na razie. W zeszłym roku ta starsza kwitła, no ale nie zawiązały się owoce bo nie było żadnej męskiej rośliny. No i ich nie okrywam, ani nic. Mają jednak osłonę przed wiatrem w postaci tuj sąsiada nasadzonych wzdłuż płotu. Jak chcesz, to mogę później sprawdzić odmianę przynajmniej tej młodszej.
Awatar użytkownika
halys
200p
200p
Posty: 203
Od: 5 wrz 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kiwi (Aktinidia) - pnącze

Post »

Moje sadzonki z ubiegłego roku przezimowały, choć były bez okrycia. Zima była lekka na szczęście, choć już spisałam ich na straty.
Życie, Ty wariacie...
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kiwi (Aktinidia) - pnącze

Post »

Moja kiwi z Biedronki Issai też przezimowała i ma pączki, więc jest ok ;:333
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Kiwi (Aktinidia) - pnącze

Post »

aga, ok, poproszę nazwę jeśli można, ale ty chyba masz fajniesze warunki do uprawy niż ja ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”