Magiczny zakątek dwostr cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Marta_S
500p
500p
Posty: 816
Od: 3 wrz 2010, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

Ojej masz już kwitnące tulipanki :) ależ szybciutko :wink: krokusiki białe.... wyglądają przepięknie i tak delikatnie :)
Zapraszam
Ogród Marty_S
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2687
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

WITAJCIE KOCHANE!
Dzisiaj znów większość dnia spędziłam w ogródku, chociaż M ciągle mnie strofował ,że za zimno na takie fanaberie ,to ja się uparłam i co nie co podgoniłam robotę, ale gdzie tam jeszcze do końca!
Niestety nie zdążyłam nawet zrobić zdjęć, może jutro lub w niedziele zrobię
TOSIU , nas pogoda też nie rozpieszcza, dzisiaj tak wiało,że mało głowy nie urwało,a na ostatnim zdjęciu (Jadzia doskonale wiedziała) jest trójlist, cieszę się ,że przetrwał zimę.
HALINKO ,jutro zrobię zdjęcia różyczkom-chyba podoba się im u mnie ,bo rosną jak szalone ,aż się martwię o nie w obliczu zapowiadanych przymrozków.
JADZIU,dziękuje za odwiedzinki , zagadkę rozwiązałaś bezbłędnie! A odnośnie krokusów:no tak, takie opóźnienie też ma swoje dobre strony.
ALU, tulipany rzeczywiście wczesne ale zaobserwowałam ,że ta odmiana bardzo długo kwitnie ,niestety kolorki wraz z upływem czasu nieco bledną.
MARYSIU,mahonia pięknie odbiła bo ją dopiero co kupiłam a rośliny teraz oferowane są raczej pędzone w szklarniach.Dopiero drugi rok pokaże , jak sobie poradzi. A Ty swoja okrywasz?
No tak, klawiatura mi padla ,dlatego na nastepne posty odpisze jak sie z nia uporam.Przepraszam.
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2687
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

Uff,udało się.
KASIU masz rację, nic tak nie cieszy jak wczesnowiosenne kwiaty.Tej jesieni naprawisz swój błąd i już następnej wiosny będziemy razem z Tobą podziwić prawdziwą feerię barw w Twoim ogródku,pozdrawiam.
MARTO,białe krokusiki wyglądają uroczo. Mam już kilka odmian ale jeszcze muszę dokupić żółtych -to taki prawdziwie wiosenny, energetyczny kolor.Szkoda tylko,że tak krótko kwitną!
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
basjak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5033
Od: 20 wrz 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

Danusiu, nieszkodzi, że krokusy krótko kwitną :) po nich natychmiast pojawiają się następne cebulowe. Ta kwietna parada i nas nastraja optymistycznie i energetycznie :D ja też walczę w ogródku i nie przeszkadza mi pogoda. Mogę tylko powiedzieć-stara i głupia ;:14 bo potem łupanie, dreszcze itp.
Pozdrawiam mile - Basia
Balinki
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9575
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

DANUSIU ,mahonię Winter Sun solidnie musisz okryć na zimę .I to nie gwarantuje ,że przetrwa .Zapewne przemarznie do linii śniegu .Później odbije ,ale praktycznie każdego roku startuje od zera . :?
Świecznice do porównania ,u mnie .Zajrzyj .
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2687
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

Basiu ja też ciągle sobie powtarzam- stara a głupia ,po czym ....zakładam kalosze ,łopata w rękę i do ogrodu :D


Jolu zgodnie z tym co u Ciebie napisałam wklejam zdjęcie mojej świecznicy -wydaje się jeszcze inna niż te Twoje.
Obrazek
A informacją o mahonii trochę się zmartwiłam i już kombinuję :a jak by tak wsadzić ją do ziemi z donicą a jesienią do domu,do chłodnego i widnego pomieszczenia?
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

Świecznica bardzo mi się podoba....widziałam też u Joli.....i muszę poszukac gdzieś.... :uszy
A krokusy Danusia-przecudnej urody ;:138
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9575
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

Ze świecznicą poczekamy jak zakwitnie .Może wtedy będzie łatwiej rozpoznać .
Poza tymi 2 co pokazałam ,mam jeszcze 3 odmiany .

Dobrze wymyśliłaś z tą mahonią .Właśnie tak ją przechowywałam przez zeszłą zimę .Ma się świetnie .2 lata temu przemarzła do ziemi . :?
Awatar użytkownika
maria5
1000p
1000p
Posty: 2460
Od: 18 wrz 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/okolice

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

Świetny pomysł z tą mahonią też muszę tak zrobić, bo pomimo solidnego okrycia dalej podmarzła ;:108
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12603
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

:wit Danusiu, miłej niedzieli życzę i ;:3
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
Awatar użytkownika
Sure
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3527
Od: 5 lip 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północ

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

To chyba dobrze, że nie skusiłam się na mahonię. Ładnie wyglądała, ale już mam sporo roślin, które są wrażliwsze, a chciałam sobie oszczędzić pracy!
I jak tam świecznica, zmienia kolor? :)
pozdrawiam, Agata
ogród Agaty - cz.4
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6067
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

Danusiu u nas dzisiaj w nocy przymrozek do -2 C.Jeszcze tydzień takiej huśtawki.
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2687
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Magiczny zakątek dwostr cz.2

Post »

GRAŻYNKO świecznicą "zaraziłam" się właśnie od Joli .Ona ma piękne te świecznice i najważniejsze ,że wie co ma,ja na razie próbuję zidentyfikować swój tegoroczny zakup a wiem że na tym jednym nie poprzestanę...
JOLU,świecznice mi się baardzo podobają ,więc na pewno powiększę ich kolekcję,ale zaczekam aż Twoje zakwitną ,wtedy może będzie można ustalić co kupiłam. Nauczona porażką w necie ,teraz kupować będę w realu.
Jolu ,czy swoją mahonię wsadzasz do gruntu z donicą,czy tylko jesienią przenosisz ją do domu umieszczając w donicy?Zastanawiam się nad tym ,czy ta donica w gruncie nie ograniczy rozwoju korzeni,z drugiej zaś strony jeśli przez sezon korzenie się rozrosną ,to przy wykopywaniu i tak narażone będą na uszkodzenie ...i taki mam dylemat.
MARYSIU , juz zdycydowałam ,że będę mahonię chować na zimę ,teraz pytam bardziej doświadczonych, jak to zrobić najbezpieczniej.
TOSIU, dziękuję za życzenia i odwiedziny.Tobie również życzę wszystkiego najlepszego!
AGATKO,świecznica na razie nie zmienia koloru,czekam dalej,może uda mi się ją nazwać oczywiście z nieocenioną pomocą forumowiczów.
ALU dziękuję ,że napisałaś o tym przymrozku,nie patrzyłam na prognozy ,zaraz biegnę posprawdzać to i owo
A to jeszcze trochę wiosny z mojego ogródka
Obrazek

Obrazek
Ostrokrzew ma takie pączusie jak myślicie ,czy będą z tego owocki?


Obrazek
To różyczka od Halinki-idzie jak burza,(szkoda ,że zdjęcie nie wyszło)

Obrazek
Omieg od Ali -już nie mogę doczekać się tego (zamkniętego na razie w pączku) słoneczka

I...efekt mojej kilkudniowej pracy
Obrazek Obrazek
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”