Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Oczar jest świetny. Od jakiegoś czasu jestem nim zauroczony, ale jakoś nigdzie nie widziałem do w sklepie (przynajmniej w mojej okolicy).
Awatar użytkownika
Olusia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11021
Od: 23 gru 2007, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kościan

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

W Poznaniu , Na Gardenii były....
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5859
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Nistety ładne okazy oczaru osiagają zawrotną cene, choć przynam, że coraz bardziej mnie kusi.
Izo, z robalami na lipie nie walczę, o podobno nie ma na nią skutecznej trutki, a poza tym te pszczoły.... nie chcę im robic krzywdy.
Pozostaje nadzieja, że ilośc larw sie sama zredukuje-podobno one pojawiają się cylkicznie. Palę i wywożę porażone liście nic wiecej nie udaje mi sie zrobić.
U mnie wszystkie kiełki jeszcze pod ziemią, ale glina powoli sie nagrzewa więc czekam cierpliwie.
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16115
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Przyszłam zapytać o twój strumyk, ale widzę, że niestety jeszcze zmarznięty. Ja to już właściwie mam wiosnę, tylko jedna kupka śniegu pozostała, ale też już się powoli topi. Nawet prace ogrodowe rozpoczełam i wywaliłam kilka mało rokujących krzaczków rozmaitego asortymentu.
Widzę u ciebie urocze przebiśniegi. Nie mam ich wcale i dlatego nie mam szansy zobaczyć pierwszego zwiastuna wiosny. Krokusiki także powychodziły, jednak moim pierwszym kwitnącym kwiatuszkiem jest co roku rannik. Maciupeńkie toto, ale wygląda jak uśmiechnięte słoneczko. Pozdrawiam serdecznie :D
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Tamaryszku, dziękuję za tak ciepłe i miłe powitanie ;:196 .
Sosen tych największych mam 4, stąd mój nick :-), reszta jest mniejsza i ciągle nowe się sieją. Czeremch mam parę, są śliczne wiosną jak kwitną, potem ładnie się przebarwiają a owoce są całkiem smaczne i nawet raz wino z nich robiliśmy -niezłe, ale chyba owoce powinny się przemrozić, żeby goryczkę zabić. Jeśli ktoś chce siewki czeremch to wiosną jest zawsze tego trochę.
Mam też wielkiego dęba w obejściu, z tego co mówi mój tata ma ok. 80-90 lat. Na naszej wsi są takie 3. Rosną u mnie 3 brzozy, ale chcę ich mieć wiecej- może kącik brzozowy w odmianach, widziałam u Ciebie taką śliczną z całkiem białym pniem.
Ziemia to piasek klasa VIa, VIb. Raz szpadel i żółto :-(. Pod każdą roślinę trzeba dużo ziemi ładować :-(.
Tu mnie zlinczujecie, bo wzdłuż ogrodzenia mam tuje, pomieszane, bo sadziłam co dostałam i kupiłam, nie wiedziałam , które zniosą moją ubogą i suchą ziemię. Nie mam ich oczywiście wzdłuż całego ogrodzenia, bo finansowo nie dałabym rady.
Dzięki temu forum mam nadzieję poglębić tajniki ogrodnictwa, no i jak mój Patryk podrośnie, to liczę na jego wielką pomoc. Póki co szczepię w nim miłość do zielonego- ma zielony pokój ;-).
Z trwogą czekam na wieści o Białym Saloniku. Mój ulubiony fragment Twojego Świata, choć dzika część też urocza.
Pozdrawiam
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Witajcie!
Widzę poprawę sytuacji w moim ?lodowisku? ? pod spodem płynie woda...

PRIAM ? dla mnie oczar jest taką ciekawostką, Przemku. Jest oryginalny ze swoim kwitnieniem o tej porze roku, ale te kwiaty nie są specjalnie widoczne. Jesienią ładnie się przebarwia, ale jest wiele takich krzewów, zdecydowanie bardziej atrakcyjnych.
Jeśli szukasz oczaru do siebie, czy zdecydowałeś jaki kolor kwiatów wolisz..? Czerwone może ciekawsze, ale żółte bardziej widoczne.

OLUSIA ? byłaś na targach w Poznaniu, Olu? Jakie są Twoje wrażenia? Ze zdjęć u Riane wnioskuję,że to podobna impreza do warszawskich targów ?Zieleń to życie?, tyle,że bez ogrodu pokazowego.


DODAD ? wydaje mi się, Dorotko,że za swój egzemplarz oczara nie zapłaciłam jakiejś dużej ceny, ale może to jakaś pospolita odmiana.
O tej porze roku każda atrakcyjna roślina w ogrodzie jest cenna.
U mnie sporo cebulowych wychodzi. No tak, piaski nagrzewają się szybciej...chociaż jeden plus takiej gleby...

WANDA7 ? u mnie już nie ma śniegu w ogrodzie, tylko ten lód na wodzie. Dziwnie to wygląda. Mimo takich temperatur od kilku dni, wczoraj próbowałam rozwalić lód kilofem i beton ani drgnął!
Ale przy niektórych roślinach odmarzło, zrobiła się dziura i widzę,że pod spodem jest odmrożona spora przestrzeń i swobodnie płynie woda ! Ale jest taki ?sufit? z lodu grubości ok.40cm...
Z tego , co piszesz wynika,że u Ciebie już ziemia odmarzła...Ja jeszcze nie próbowałam wbić w nią łopaty, ale może w ten weekend się uda. Może można zacząć wiosenne cięcie krzewów...?
Ja też miałam ranniki, lubię je, ale mam obawy,że w czasie letnich zmian na rabacie je zniszczyłam...Muszę się postarać o te ?uśmiechnięte słoneczka?.

SOSENKI4 ? jeśli masz tyle drzew na działce,Marzenko, to kapitalna sprawa. A taki stary dąb , to skarb! Będzie trochę cienia, gra światła... można sadzić różnorodne rośliny, tworzyć różne zakątki. Młody ogród od razu wygląda dojrzalej w otoczeniu drzew. Ich położenie w sposób naturalny może być punktem wyjścia do tworzenia planu ogrodu, zarysu rabat. Parę brzózek (też je uwielbiam) ? i ogród gotowy! (ta moja najbielsza brzoza to betula utilis odm. Dorenboos)
Nie wiedziałam,że z owoców czeremchy można robić przetwory...Czy tylko wino?
Wiesz co, muszę poszukać siewek czeremchy u siebie, może bym posadziła za ogrodzeniem, tam sucho, jak pieprz, nic nie chce rosnąć, może czeremcha byłaby rozwiązaniem...Jeśli nie znajdę, poproszę Cię o siewki czeremchy!
U mnie taka sama ziemia, jak u Ciebie, znam ten ból...
Marzenko, nikt Cię tu nie będzie linczował za tujowy żywopłot ..! Wyznajemy zasadę,że w swoim ogrodzie każdy tworzy własny, wymarzony świat i od niego zależy wybrany styl.
Co prawda, taka ziemia i słońce, to nie są dla nich najlepsze warunki, na pewno bardziej odpowiednie byłyby jałowce kolumnowe. Ale jak o nie zadbasz, powinny sobie dać radę.
Tuje często się wykorzystuje, bo dają szybki efekt i stanowią barierę przez cały rok. Ważne,żeby tworzenie ogrodu nie zakończyło się na trawniku i tujowym żywopłocie wzdłuż ogrodzenia.
Żeby wykorzystać je jako tło do innych roślin, jako zieloną ścianę, o którą oprze się rabata ciekawie zakomponowana. Na pewno wtedy będzie ciekawiej. Ale takie decyzje przed Tobą!
Życzę Ci powodzenia !
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Witaj Pani Lodowego Jeziora :wink: . Ciszę się, że lód się topi, ale piszesz, że jeszcze 40 cm? To ile było wcześniej? Nie wyobrażałam sobie, że to tak gruba warstwa lodu :shock:
Miło mi, że zaciekawił Cię projekt mojego warzywnika :D . Nie wiem jeszcze co będzie na środku. Zastanawiałam się nad jakąś ścianką z rzygaczem (bardzo spodobała mi się ta u Amalii). Oczywiście moja byłaby mniejsza, ale przydałaby się centralnie jakaś woda.
Jeżeli chodzi o biedronki, to przede wszystkim zostawiam im pokrzywy i pozwalam, aby zaatakowały je mszyce, których nie zwalczam w żaden sposób. Podobno mszyce atakujące pokrzywy nie przenoszą się na inne rośliny a wabią biedronki :D . Podobno można zaatakowane rośliny opryskać lekko posłodzoną wodą i wtedy biedronki prędzej przylecą, ale nie próbowałam tego sposobu.
Właściwie na mojej działce największymi pogromcami mszyc są chyba jednak siatkoskrzydłe. Obserwuję corocznie dużą ilość złotooków :uszy .
Nie mam zbyt wiele informacji na temat uprawy współrzędnej roślin ozdobnych. Ja sadzę aksamitkę w różnych miejscach, żeby zwalczać nicienie i czosnki, dla ochrony przed szarą pleśnią. Problemem, jeżeli chodzi o aksamitkę jest jednak jej kolor. Trudno czasem wkomponować te żółcie i pomarańcze :| . W zeszłym roku bardzo się ucieszyłam, kiedy znalazłam aksamitkę białą, ale bardzo mnie rozczarowała, bo rosła wysoko łysiejąc od dołu ;:223 . Może znajdę coś lepszego w tym sezonie :| .

P.S. Czosnek ma także za zadanie odstraszać mszyce i nornice :wink: .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3285
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Izo bardzo dziękuję ci za odpowiedź, w kwestii lipy. Jest już duża i o przesadzeniu raczej nie może być mowy, rośnie koło kompostu. Może to to? Ale na kompost też nie ma innego miejsca. A czym ją dokarmiłaś Izo? Zafascynowały mnie wasze odpowiedzi o ogrodzie bez chemii, niestety mało wiem o tych naturalnych sposobach i muszę się sporo douczyć. Sąsiad może mi oddać trochę nawozu kurzego i co z nim wtedy? Od razu rozłożyć pod roślinami? Poszperam na forum może coś znajdę :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5895
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Izo, witam.
Piękne oznaki wiosny u ciebie.
Mój oczar tez już kwitnie :)
Mam nadzieję, że kolejne słoneczne dni zmienią krainę lodowego jeziora w zieloną przystań nad strumykiem ;:196
Dlaczego mnie nie dziwią twoje białe zakupy :?: :wink:

Z wielkim zainteresowanie poczytałam o twoich przedsezonowych planach.
Naturalne metody uprawy ogrodu i ochrony roślin godne pochwały.
Też staram się wprowadzać i moja świadomość w tym temacie wzrasta, dzięki forum własnie.
Zrobiłam "rachunek sumienia"-sporo eko-pozytywów znalazłam. Co nie znaczy,że mogę spocząć na laurach.
Mikoryzę zastosowałam w ubiegłym sezonie pod róże i kwasoluby. Spisywały się rewelacyjnie.
Teraz zgłębiam temat EM.

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Sure
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3527
Od: 5 lip 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północ

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Widzę, że Twój oczar to całkiem spory krzew, jak zakwitnie, musi pięknie wyglądać! Ja swój zamawiałam w necie, dlatego to małe sadzonki. W końcu kiedyś urosną, mam nadzieję. Izo, jak tam lód nad strumieniem, czy znika powoli? Tak gruba warstwa chyba długo będzie się topiła... :roll:
pozdrawiam, Agata
ogród Agaty - cz.4
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

U mnie nie ma już śladu po śniegu i lodzie :D Rano siwo od szronu, ale przymrozki to normalne zjawisko w marcu. Ważne, że od dwóch dni świeci słońce i naprawdę świat wydaje się piękniejszy i bardziej przyjazny.
U mnie odwrotnie-biała liatra wdaje się większa i bardziej okazała niż fioletowa :wink: Wolniej się jednak rozrasta.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
daffodil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2217
Od: 22 lut 2011, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Witaj Tamaryszku :wit Ale ładny Twój oczar.... i krokusiki już wychodzą. U mnie niestety jeeeeszczeee leży śnieg. Na szczęście juz cieniutka warstwa - ok 5-10 cm a dzisiaj swieci słońce, więc .... Mam do Ciebie pytanie. Planujesz już robić wiosenne opryski, czy jeszcze nie. Bo ja też chcę opryskać promanalem albo jednym ze srodków Himala i zastanawam się czy już?
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8597
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Tamaryszku, Twój oczar ma niesamowity odcień..taki karminowo-malinowy.. :shock: Oglądałam ta roślinkę na targach Gardenii, w większości były żółte, a ten kolor niekoniecznie u mnie pasuje. Nie widziałam na żadnej wystawie tego odcienia co u Ciebie, urzekł mnie. Nie zauważyłam nigdzie opisu, czy znasz nazwę tej odmiany? Pozdrawiam Cię wiosennie ;:138
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”