Ogród to moje czwarte dziecko...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Olusiu, widok tarasu jak zwykle, cudowny ;:138 Dziękuję ;:196
Kącik wypoczynkowy widzę pierwszy raz ;:oj super, wypoczynek w takim miejscu zastępuje Ci pewnie wypasione wakacje na Karaibach... ;:170 Tylko drink z palemką i jesteś na wczasach :heja
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9923
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Taras wygląda super....zasłonki nadają mu uroku- letni salon. Po prostu extra ;:180
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Ja się dołączę kolejny raz do zachwytów w kierunku tarasu ;:167, bardzo urokliwe, przytulne miejsce do wypoczywania.
Olu jak ci się sprawuje klonik szczepiony? Mam zamiar nabyć, ale w niektórych wątkach czytam, że strasznie do niego robactwo leci i że chorowity :roll: Przynętę jedną na wszelkie robactwo już mam w postaci głogu ;:223
Awatar użytkownika
OLUNIA
500p
500p
Posty: 585
Od: 11 sty 2012, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Madzia niestety z tym robactwem to prawda.Mam go czwarty sezon i pierwszy raz bez mszycy,ale oglądam go codziennie ,żeby w czas zareagować.Trzy lata z rzędu jak się zorientowałam to był już cały oblepiony i nie do uratowania,przy takiej ilości mszycy musiałam go porządnie spryskać co w rezultacie robactwo usunęło ,ale liście już spalone.I tak co roku ...teraz go naprawdę pilnuję i wygląda całkiem nieźle.Chciałam go jesienią wykopać ...chyba się wystraszył :D
Awatar użytkownika
OLUNIA
500p
500p
Posty: 585
Od: 11 sty 2012, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Pogoda nie rozpieszcza nas ostatnio,jak już ma być tak zimno to niech choć popada więcej.Nie wiem jak Wy ,ale mi ostatnoi nic się nie chce,nawet chwasty mnie nie denerwują jak chodzę po ogrodzie.Brakuje słońca :(
Dobrze ,że roślinki dają radę i idą w górę lub na boki :D
Awatar użytkownika
agatka123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4199
Od: 23 sty 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Widzę , ze mamy podobne odczucia ;:108
To samo powiedziałam , że jeśli pogoda nas nie rozpieszcza to niech chociaż popada .
Chwasty tez mnie denerwują i na dodatek jestem przeziębiona ;:223
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Olu jednak skusilam sie na klonik. Stwierdziłam, ze skoro pryskam co chwile chabazie preparatami na mszyce, to i to drzewko zahacze :D. Tylko muszę kupić drabine :;230
Awatar użytkownika
OLUNIA
500p
500p
Posty: 585
Od: 11 sty 2012, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Madzia ja jak nie miałam robactwa tak teraz nie daję sama już rady.Dziś zawołałam ogrodnika żeby zobaczył co mi tak atakuje ogród,bo za chwilę będę miała straty,że ho,ho.Mam oczywiście mszyce te pospolite,jakąś jeszcze co mi świerki atakuje,takie dziwne małe gąśienice,grzyb oczywiście :( ,ogólnie masakra.Popryskał ,ale tak naprawdę porządnie profesjonalną maszyną,jak odpalił tą swoją machinę to patrzyliśmy z M czy czasem nie odfrunie :;230 :;230 ,ale ma być spokój...zobaczymy

Mam nadzieję ,że Twój klonik będzie rósł zdrowo :D
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Latający ogrodnik :;230, ale się uhahałam :;230
Może to i dobry pomysł :roll: . W tym roku moja walka chemiczna na nie wiele się zdaje, jak czytam to w wielu ogrodach problem ze szkodnikami jest ;:222. Większość roślin jest ażurowa przez te cholerstwa;:134. Staram się reagować od razu...najgorsze są ślimaki, które znowu się pojawiły wrrrr.... ;:14
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Olunia, u mnie tez pryskali ostatnio, ale na chwasty na trawniku. Efekt marny, a zapłacilam 150 zł...chyba zacznę sama działać ;:223 może mi poradzisz czym zwalczać dwuliscienne...? Twoj trawnik to dla mnie niedoscigniony wzór ;:180 Aaaaa, i czym pryskałaś na mszyce?
Pozdrowionka :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Witaj Olu! Wpadam do Ciebie po przerwie i podziwiam... Tak, robactwo w tym roku szaleje bez opamiętania. Wczoraj byłam na ogrodzie po prawie tygodniowej przerwie i aż zamarłam z przerażenia! Mszyce są na wszystkim: zielone, czarne, jakieś takie rudawe - do wyboru do koloru. Śliwa powycinana w piękną koronkę, wzór niemal łowicki. Wszystko się klei od spadzi. MASAKRA ;:202 !!! Wczoraj szybko prysnęłam jakimś sprayem, ale dziś muszę systemowo.
Widziałam na jednej z wcześniejszych fotek, że masz Red Barona. Czy on Ci rośnie w kupie, czy chodzi? Bardzo mi się ta trawka podoba, ale boję się, że rozpełźnie mi się rozłogami na pół ogrodu...
Awatar użytkownika
OLUNIA
500p
500p
Posty: 585
Od: 11 sty 2012, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

Kasiu na mszyce to psikam doraźnie Targetem, ale przy takiej ilości to bym musiała chyba z pięć butli zużyć i dlatego zawołałam tego mojego Pana co mi w większych pracech pomaga.Niestety nie wiem czym pryskał,mam zaufanie i nie pytam,bo zawsze skutecznie usunie mi i robactwo i chwasty.Zapytam i Tobie napiszę lub powiem osobiście ;:196
Asiu z tym Red Baronem to nie tak jak myślisz.Mam go od samego początku ogrodu czyli około pięciu lat i z kępki o średnicy 20cm rozrósł się może do 80cm ,bardzo ładnie przeplata się z innymi roślinami i naprawdę jeśli nawet wejdzie Tobie tam ,gdzie byś nie chciała to nie pożałujesz ;:108

Teraz troszkę świerzynek,sama jestem pełna podziwu jak się wszystko rozrasta :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

-- 16 cze 2012, o 18:09 --

I z dzisiaj w czasie deszczu :D
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
OLUNIA
500p
500p
Posty: 585
Od: 11 sty 2012, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród to moje czwarte dziecko...

Post »

I zaraz po deszczu...piękne orzeźwienie ogrodu :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

-- 16 cze 2012, o 18:16 --

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”