Wiosna, piaski no i my :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
garbowski
200p
200p
Posty: 324
Od: 25 sie 2014, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wiosna, piaski no i my :)

Post »

Spoko, damy radę :wink:
garbowski
200p
200p
Posty: 324
Od: 25 sie 2014, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wiosna, piaski no i my :)

Post »

Trochę kwitnie jeszcze na działce, dobrze że paprocie spalone na wiór odbijają i część krzewów również ;:138 ;:138 ;:138
Tyle miejsca zyskaliśmy po "wyprostowaniu" ogrodzenia, za hostami. Hostowisko mniej więcej o taki sam obszar się powiększy. :heja
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiosna, piaski no i my :)

Post »

Andrzej fajnie wyszło i dużo miejsca na nowe rośliny ;:215 ;:138
Rośliny wreszcie odżyły,szkoda tylko,że na koniec lata.
Piękne jesienne klimaty w Waszym ogrodzie. :wit
garbowski
200p
200p
Posty: 324
Od: 25 sie 2014, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wiosna, piaski no i my :)

Post »

Ewo, dzięki za odwiedziny, szkoda że wirtualne. Prace pomału dobiegają końca, być może jeszcze jeden murek na dole przed zima zdążę zrobić, teraz pora na sadzenie i przesadzanie, tylko dzień coraz krótszy się robi.. szkoda :| .
garbowski
200p
200p
Posty: 324
Od: 25 sie 2014, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wiosna, piaski no i my :)

Post »

W piękną sobotę relaksacyjny wyjazd na Roztocze, Józefów, Hamernia i "Czartowe pole" :D , Susiec i szumy na Tanwi, na koniec Bondyrz i pstrąg z grzybami :heja
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiosna, piaski no i my :)

Post »

"Pójdę nad Tanew głęboką nocą"...
Fajną wycieczkę sobie zrobiliście,słonecznie i cieplutko,pogoda jak na zamówienie ;:3
Zdjęcia w Twoim wykonaniu,jak zawsze piękne ;:215
Awatar użytkownika
terraza
100p
100p
Posty: 114
Od: 15 sty 2012, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Wiosna, piaski no i my :)

Post »

Cudowne miejsca, tam można naładować akumulatory... :heja
Pogoda też Wam sprzyja, suuuperrr.... Relaksujcie się!!!!! ;:138
MLODA1
500p
500p
Posty: 526
Od: 2 kwie 2010, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiosna, piaski no i my :)

Post »

Byli i nie nawiedzili. Oj nie ładnie.
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiosna, piaski no i my :)

Post »

Ale fajną wycieczkę mieliście przy tej idealnej pogodzie!

Ja mam jeszcze pytanie techniczne: bo widzę, że siatkę leśną macie tak ładnie równo, mocno naciągniętą. Czy używaliście do tego jakiejś linki do naciągania siatek? I co ile metrów macie wkopane słupy?
garbowski
200p
200p
Posty: 324
Od: 25 sie 2014, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wiosna, piaski no i my :)

Post »

Ewa, wiesz dla kogo pifko i odpoczynek, dla mnie 350 km do przodu :wink: ale fajnie było bo pogoda była wymarzona na taki wyjazd.

Teresko ale za to następna sobota, o ile będzie ładnie już dla nas, zapraszamy :D

Aniu termin mieliśmy napięty, jak z pstrąga wyjeżdżaliśmy to już po 16 dobrze było, ale dziękujemy serdecznie za zaproszenie, może skorzystamy w przyszłości ;:180 ;:180 .

Dario, ja przerabiałem paru producentów siatek leśnych i ta jest najlepsza, adres jakby co na pw Ci wyślę. Siatka jest w 50 metrowych odcinkach. Ja puszczam górą i ok. 25 cm od dołu druty naciągowe, siatka również na dodatkowych naciągach jest mocowana, tylko góra i dół, bo tam są grubsze druty.. i do tego potem cienkim drutem przywiązuje siatkę, tak w odstępach co metr. Na skrajnych słupach wkręcam wkręty i naciągam poszczególne druty siatki, wystarczy kombinerkami. Ha, słupy, ja stawiam co 8 metrów i jest to zdecydowanie dobra odległość. Jak chcesz to szczegółowe fotki mogę Ci porobić, nie ma problemu. Pozdrawiamy Andrzej Danuta.
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiosna, piaski no i my :)

Post »

O, ja będę bardzo wdzięczna za wszelkie namiary, szczegóły, zdjęcia detali i ogółu. ;:108 Np. zdjęcia pokazujące jak te druty są poprowadzone, co-gdzie-jak przymocowane?
Nie chcę, żeby mnie ktoś z sąsiadów namawiał na coś najtańszego, co potem będzie fatalnie wyglądać, bo to tylko pozorna oszczędność. W ogóle nie cierpię tych pozornych oszczędności i muszę pilnować M., żeby nie ulegał głupim namowom. Chcę zrobić raz, a dobrze.
Już nas sąsiedzi namawiali na słupy plastikowe, puste w środku, gdzie leje się beton - jak dla mnie, to estetyczny koszmar. A granica zbyt długa, żeby stać nas było na coś innego niż siatka leśna. Podsadzona żywopłotem niestrzyżonym, który ma ją poprzerastać.
garbowski
200p
200p
Posty: 324
Od: 25 sie 2014, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wiosna, piaski no i my :)

Post »

Dario, każdy ma swoje "wizje" he he odnośnie ogrodzenia. Ja wybrałem leśną z dwóch powodów, ekonomicznych :wink: i estetycznych. Nie mając wiedzy w temacie pierwsze ogrodzenie postawiłem ze zbyt rzadkiej siatki i niestety aby zabezpieczyć się przed kurami sąsiada musiałem do metra wysokości doczepić siatkę cieniówkę. Ta obecnie stawiana do metra ma oczka 10x15 cm więc już spokojnie wystarczy. Byle jaki słupek metalowy to koszt rzędu 18-25 złotych. Dlatego zdecydowałem się na te bale chmielowe, gdzie po pocięciu na połówki dało mi koszt w granicach 10 złotych i trwałość, no spokojnie na naście lat. No i jakoś te słupki metalowe w lesie...no nie leżało mi to zupełnie. Te poprzednie, które stawiałem słupki są z pociętych wzdłuż podkładów kolejowych, z tym że to wychodzi drożej, chyba że poszukacie w miarę dobrej ceny. Fotki porobię, w miarę dokładne i wyślę Ci. Pozdrawiamy A i D. :D
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiosna, piaski no i my :)

Post »

Dzięki za te informacje. Na razie nie trafiłam na podkłady poniżej 20 paru złotych w naszej okolicy. Szukam nadal.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”