Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

bejka1970 pisze:Kurczaczki ,zaczełam jakoś tak od końca odpisywać i trochę się już pogubiłam :oops:
No, mnie zgubiłaś... ;:145
Ale nic to, oczy swoje nacieszyłam fotkami więc i tak mi dobrze :heja
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko, fajnie, że przebudziłaś się ze snu zimowego ;:168 irysy nigdy nie przestaną mnie zachwycać swoją kolorystyką. Niepowtarzalne dobranie barw i odcieni i kiedy jużci się wydaje, że wszystko widziałaś i nic cię nie zaskoczy to wyskakuje takie cudo i łapiesz się na tym że tempo gapisz się w monitor ;:306 Na kwiaty w tym roku nie liczę, wolę być miło zaskoczona niż przykro rozczarowana. Wiem, że trzeba im dać czasu na rozrost ;:108
Awatar użytkownika
tomaszkowa
500p
500p
Posty: 716
Od: 28 paź 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

To powiedz mi ile masz SDB. ;:300
Pozdrawiam. Beata.
Awatar użytkownika
chalaputkowo
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 16 cze 2014, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

O żesz Ty moje ulubione irysy , ten biały z niebieska falbanką ;:167 , jak jemu na imię ?
Zielono mi - bo wesoło mi - bo zielono mi - Monika
Chałaputkowo,Chałaputkowo-dwa
Chałaputkowo to i owo
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2315
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Agunia dziękuję za pochwałę moich kwiatuchów i za trzymanie kciuków też ;:196
Ewciu na latamy latamy a, na pogodę i tak nie mamy wpływy za to pogoda ma ogromny wpływ na ogród :(
Zuzanko kochana bardzo cię przepraszam ;:196 ale tak to jest jak człowiek na posty dwa miesiące nie odpisuje :oops:

Sabinko ja też na początku myślałam ,że drzewa i krzewy potrzebują czasu ,ale byliny to powinny tak na już pięknie rosnąć i kwitnąć ,ale bilans zysków i strat pokazuje ,że tak nie jest :roll:
Beatko tak jak pisałam SDB to dla mnie inna bajka i liczę je oddzielnie ,w tamtym roku dokupiłam trochę nowości trochę dostałam ,nie wszystkie są nazwane ,ale stan posiadania oceniam naokoło 50 odmian :D około bo jak zakwitną to może się okazać ,że mam np.trzy takie same :D
Moniś miło cię widzieć :D a irysek nazywa się Rare Treat .Naprawdę zaczełaś już pierwsze wysiewy ;:oj Szybka jesteś ,mnie w tym roku mocno hamuje totalny i kompletny brak miejsca na parapetach ;:145 To teraz podsumowań ciąg dalszy!
W 2013 kupowałam głównie miniaturki i liliowce...portfel pękł ,ale przy okazji tych zakupów u Emila nabyłam też 11 nowych TB :D To był dobry rok do nasadzeń ,wszystkie kłącza pięknie się przyjeły i przed zimą miały już nowe przyrosty .Zimą o odwilży czytałam tylko u innych u mnie było mroźnie i śnieżnie .Rośliny pod kołderką dobrze przetrwały ,a w następnym roku miałam pełny sukces 100%kwitnień w nowych nasadzeniach ,dziś wiem ,że to był taki jednorazowy fart .W ubiegłym sezonie z tej jedenastki padł mi Keeping Aperance ,ale sadzonkę tej odmiany miałam jeszcze od Kasi ,a Jazzband i Lip Service nie kwitły.Boję się też ,że przez suszę mogę stracić swego ulubieńca High Master,jesienią reanimowałam go ,bo marniał coraz bardziej ,ale czy tak osłabione kłącze przetrwa zimę?
W 2015 z tej jedenastki kwitło osiem i to jest dobry wynik ;:333

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko, pierwszy i przedostatni mmmmm ;:167 jeśli kiedyś, gdzieś... jakimś cudem jakieś kłącze będzie Ci zbywać to ja bardzo chętnie przygarnę ;:180
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

No i wiedzę Beatka się pokazała. ;:138 ;:138 ;:138 ale masz cudne te iryski...
Jak tam kochana śnieg napadał?
Awatar użytkownika
tomaszkowa
500p
500p
Posty: 716
Od: 28 paź 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

bejka1970 pisze:Beatko tak jak pisałam SDB to dla mnie inna bajka i liczę je oddzielnie ,w tamtym roku dokupiłam trochę nowości trochę dostałam ,nie wszystkie są nazwane ,ale stan posiadania oceniam naokoło 50 odmian :D około bo jak zakwitną to może się okazać ,że mam np.trzy takie same :D
;:oj jejciu Tyle odmian. Beciu to pewnie i sporo nadwyżek będziesz miała niebawem. Pomyśl o jakimś wątku sprzedażowym. Z chęcią bym kilka odmian zakupiła, bo na wymianę mogę mieć fioletowy i żółty. ;:306 Ale te to chyba masz ;:218
Ten czarniawy , przystojny mi się strasznie podoba. Pasował by do bladej różanki co nie? ;:183
Pozdrawiam. Beata.
Awatar użytkownika
chalaputkowo
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 16 cze 2014, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Pierwszy i czwarty ;:167 te moje wysiewy to pelargonie , one może i szybko wschodzą ale potrzebują strasznie duźo czasu by sie rozwinąć na tyle by zakwitły w czerwcu a reszta powinna być wysiana jesienią ;:131 ale zapomniałam więc i tak wylądowała na dworze do przemroźenia bo jakoś lodówce nie ufam :;230
Zielono mi - bo wesoło mi - bo zielono mi - Monika
Chałaputkowo,Chałaputkowo-dwa
Chałaputkowo to i owo
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2315
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Agunia na dzień dzisejszy nic obiecać nie mogę :( to był ciężki sezon ,a wszystko co dało się podzielić jesienią podzieliłam :wink:
Kasiunia no dosypało śniegu ,tylko że już po dwudziestostopniowych mrozach ,więc to taka musztarda po obiedzie :roll: za to teraz zapowiada się ,że ślizgawkę w drodze do pracy mam zapewnioną...jak ja tego nienawidzę ;:145
Wiesz Beatko ,że nawet już myślałam o wątku sprzedażowym :wink: tylko ,że ja mam dwie lewe ręce do szykowania paczek :oops: Brakuje mi cierpliwości i staranności :oops: ale się postaram!
Connection rzeczywiście pasowałby do jasnej różanki i wierz mi na żywo jest jeszcze piękniejszy,cudowny duży kwiat i do tego ta subtelna obwódka podkreślająca biel górnych płatków ;:167 dodatkowa z całej tej grupy sadzonej w tym samym czasie najlepiej przyrastał i latem obdzieliłam nim pięć osób :D
Moniś no jak pelargonie to już się nie dziwię ,troszkę czasu potrzeba żeby zakwitły w sezonie ;:108 Widzę ,że niebieściaczki za tobą chodzą :D ja też bardzo lubię ten kolor w ogrodzie...ale czego my nie lubimy ;:306
Bilansu ciąg dalszy :( Ośmielona sukcesem ,w przekonaniu żem już jest miszczu w hodowli irysów ,któremu kwitnie wszystko co w ziemię wsadzi w 2014 zamówiłam irysy od Emila ,Sławka i od Kasi Washka,a był to pierwszy rok z suszą może nie aż tak wyniszczającą jak to ostatnia ,ale jeszcze w październiku lałam wodę na rabaty :shock: Kłącza przed zimą nie zdązyły nabrać ciałka ,a zima była niepokojąco podobna do tego co mamy teraz-najpierw długo ,długo nic a potem -20 bez śniegu ;:222 Efekt -kilka nowych kłączy padło inne ledwo wegetowały i bardzo mało zakwitło!Z ośmiu zakupionych u Emila kwitły dwa

Obrazek

Obrazek
Cranberry Souce i Slovak Prince ,którego ściełam do wazonu ,żeby kłącze nie musiało wysilać się na utrzymanie kwiatu ,takie to było zabiedzone i marne :( A na te czekałam ...ale się nie doczekałam i co gorsza nie wiem czy po tak upiornej suszy dadzą radę i przetrwają zimę!
https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q= ... 8241879427
https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q= ... 8480008460
https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q= ... 8558410559
http://pics.davesgarden.com/pics/2013/0 ... 775d05.jpg
http://pics.davesgarden.com/pics/2007/0 ... e27783.jpg
http://pics.davesgarden.com/pics/2006/0 ... 9c6710.jpg
Awatar użytkownika
tomaszkowa
500p
500p
Posty: 716
Od: 28 paź 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

bejka1970 pisze:Wiesz Beatko ,że nawet już myślałam o wątku sprzedażowym :wink:
W takim razie staję w kolejce, żeby dla mnie starczyło. Nie ma to jak zakupy u zaprzyjaźnionego hodowcy. ;:168 Potrzebę mam. :;230
Jesienią zakupiłąm dwa kłącza irysów w kapersach. Na zdjęciu takie cuda, a w necie info o nich nie znalazłam. Pomijam fakt, że kłącze było dużo mniejsze od zapalniczki. ;:306

Beciu irysów nie trzeba jakoś specjalnie pakować. One nie z tych delikatnych chyba. :roll:
Pozdrawiam. Beata.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11674
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko ale irysowo, kolorowo się zrobiło. ;:oj Masz tyle rarytasów, nawet holenderski się dołączył do piękności. ;:215
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Witaj Beatko ;:196
wpadłam do Ciebie z rewizytą i właśnie przeglądam pierwszy wątek. Chyba chorujemy na te same choroby ;:306 Liliowce, kosaćce ;:306
Fajnie będzie się z kim wymieniać ;:303 Jaka masz ładna córcie, boskie stworzenie ;:224 Ależ masz dużo miejsca na roślinki, aż Ci zazdroszczę. Moja działka to taki pieprzyk ;:306 Teraz oglądam "chłopaczyska" - przystojniaki :-) Te niskie iryski też są urocze a ja nie mam ani jednego ;:14 Widze, że floksy też lubisz ;:196 No i widzę, że różyczki też zagościły u ciebie. Ciekawe, czy na dłużej :-)
Obejrzałam pierwszy wątek teraz drugi i....opad szczęki. Powalająca masz kolekcje kosaćców, nie wiadomo który ładniejszy. " Studentka i przedszkolak" jakie to słodkie ;:196
Obejrzałam wszytko. Może i masz trzy rabatki, ale kwiecia mnóstwo. Cudnie Beatko. Juz się mnie nie pozbędziesz. Będę u ciebie ładować akumulatory. ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”