Krokusy, hiacynty z doniczek do gruntu?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6898
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Kochani!!! Zaraz po kwitnieniu hiacynta powinno się jak najszybciej przesadzić do gruntu. Hiacynty mają co prawda cebulę wieloletnią ale jeżeli zasuszycie ją zaraz po przekwitnięciu to cebula nie ma szans na zgromadzenie zbyt dużej ilości substancji zapasowych. Nie będzie miała również przyrostów. To spowoduje, że w roku następnym prawdopodobnie nawet nie zakwitnie. Owszem będzie rosła ale będzie osłabiona. Obrazek
Te dwa hiacynty kwitły 8 marca a po przekwitnięciu zostały przesadzone. Przeżyły już 2 nocne spadki temperatury do minus 6 stopniC (mimo braku okrywy śnieżnej) i mają się bardzo dobrze.
szkapina
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 12 lip 2007, o 00:47
Lokalizacja: Kraków

Post »

No to chyba oddam mamie moje hiacynty zasadzi sobie w ogródku, a jednego dam do dużej doniczki na balkon zobaczę co z tego wyjdzie.
Pozdrawiam
Paulina
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

W wątku o moim ogrodzie jest zdjęcie narcyzów tak potraktowanych w ubiegłm roku , w tym roku mam już bukiet kwiatów.
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Awatar użytkownika
harwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 5 mar 2008, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

To już nie wiadomo jak robić należy po eksperymentować samemu chyba. Też dostałam w doniczce tulipanki i żonkile. Zasuszam je właśnie i będę wsadzać na jesieni. Zobaczymy co z tego wyniknie. Mam jeszcze szafirki ale nie wytrzymam i jak tylko śnieg stopnieje chyba je wsadzę :P
Awatar użytkownika
ewkapaw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3611
Od: 10 sty 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Kupowane kwitnące krokusiki ,żonkile i inne do czasu gdy nie miałam działki oddawałam koleżance ,która cebulkę z bryłką ziemi zaraz po przekwitnieniu wsadzała do ziemi i zawsze kwitły w następnym roku . Wiosną ub. roku posadziłam między innymi żonkile miniaturki i już kwitły . Obrazek Obrazek
Pozdrawiam EWA
Spis linków
Awatar użytkownika
Grecia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 8 lis 2015, o 11:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Krokusy, hiacynty z doniczek do gruntu?

Post »

Ja również zawsze po przekwitnięciu cebul w doniczkach, wysadzam je do gruntu. Wszystkie jak do tej pory w sezonie pięknie kwitną. Ważne żeby nie dopuścić do ich zbytniego wyschnięcia w domowych warunkach.. a w gruncie już same sobie poradzą :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”