Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6343
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko, jak miło - nowy wątek I to taki kwiecisty i kolorowy już na wstepie ;:215 ;:3
Oczywiście, że pozostawiłam te gałązeczki fuksji, ale przynajmniej nie mam już takich oczekiwań jakie były na początku.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko masz więcej kolorków wśród orlików, zbieraj nasionka. Te dwukolorowe zawsze podobają mi się najbardziej podziwiam naturę jak potrafi pięknie skomponować kolory.
U nas już w zasadzie po śniegu, jeszcze miejscami w cienistych zakątkach i tam gdzie spychaliśmy jest. Na pewno dziś wszystko spłynie bo słoneczko pięknie świeci.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko wielkie dzięki za informację.Po nocy u nas nie ma śniegu.Jest wiosennie.Nie jest ślisko tylko mokro.Mamy 6 stopni.Nie wiem czy to
dobrze?
Jak zwykle piękne zdjątka.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16692
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

:wit Witajcie!
Wprawdzie za oknami jeszcze biało, ale temperatura powyżej zera sprawia, że śniegowa kołderka powoli się zmniejsza i coraz więcej szarzyzny daje się zauważyć.

Obrazek

Obrazek

Jednak dzień zapisał się dość pozytywnie, ponieważ słońce przeważało nad chmurami i było całkiem przyjemnie.
Dzięki temu pokazało się więcej sieweczek w kuwetkach stojących na południowym parapecie.

Obrazek
Wyszły pierwsze heliotropy.

Obrazek
Dzwonek ogrodowy 'Canterbury Bells' z nasion od Dorotki [korzo_m] wczoraj się pokazał, dzisiaj już ładnie podrósł.

Obrazek
W tej kuwetce od lewej: złocień różowy, pysznogłówka dwoista, ubiorek wiecznie zielony.

Obrazek
Gramoli się powolutku jeżówka 'White Suan' z nasionek od Malwinki.

Za niecałe trzy dni będę uskuteczniała następne wysiewy. Nasiona już przygotowane, ziemia również i tylko trzeba troszkę poczekać. Wydaje mi się, że żeniszka będę już mogła pikować, przynajmniej na razie malutkimi kępuszkami, by w późniejszym terminie rozsadzić już pojedynczo każdą roślinkę i pozostawić ich tyle, ile będzie mi trzeba. Z małym naddatkiem na wypadek, gdyby część wypadła z obiegu..


Beatko - dziękuję za dobre słowa. ;:196
W sprawie prawidłowego ukorzeniania fuksji otrzymałam instrukcję od Elizabetki. Znajdziesz ją w moim poprzednim wątku na stronie 80.

Dorotko [korzo_m] - mam nadzieję, że wszystkie orliki przeżyją tę zimę nie zimę. ;:218
Oczywiście nasionka będę zbierała. ;:108
Moja zimowa aura też odchodzi, ale znacznie wolniej niż Twoja. U mnie była dość gruba kołderka śniegowa. ;:303

Danusiu [danuta z] - ja jeszcze mam białe widoczki, choć znacznie mniejsze niż jeszcze wczoraj, ale na szczęście o ślizgawicy mogłam zapomnieć. ;:333


Moje orliki c.d.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12960
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

U mnie białego widoku dawno, dawno nie ma i tak naprawdę nie było - podziwiam kolekcję orlików, miałam nasine róze ale jakos uchwały się różowe i tradycyjnie ciemne niebieskie.

Z sianiem jeszcze chwilę się wstrzymuję, jutro jadę na działkę, zapowiada się nawet ciepły dzień.
podziwiam zazdroszczę masz wielka kolekcję jednorocznych i ukochane mojej mamy gazanie, mi się nie udają. Pamiętam , że w dni deszczowe i pochmurne zamykają się a otwierają tylko w dni słoneczne. Oj chyba posieję, wspomnienia wróciły - dzięki.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Piękne te orliki. W tamtym roku też zebrałam nasiona i będę siać.
Zastanawiam się nad heliotropem,ktoś mi go bardzo polecał. On podobno ładnie pachnie?

A sieweczki piękne,to cieszy jak diabli kiedy się widzi jak ładnie rosną. Ja też niedługo biorę się do siania,więc będę się wzorować :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16692
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

:wit Aniu [tara] - nie lubię swojej działki o tej porze roku, ;:185 nie zaglądam do niej, ;:185 ale M jest tam codziennie ze względu na swoje gołąbki i raportuje mi, co się dzieje. ;:108 Wprawdzie nie ogarnia całości tak jak ja, ale podstawowe informacje zawsze z niego wyduszę. :lol:
Gazanie bardzo lubię i zawsze je mam z własnej uprawy. ;:333 Czasami jakąś dokupuję, jeśli dojrzę taki kolor kwiatów, którego nie mam. ;:7 Zbieram później nasionka i za rok mam własną. :tan
One rzeczywiście kochają słoneczne dni, ale wystarczy jasny dzień nawet jeśli słoneczko jest lekko zakryte chmurami, a kwiatki się otwierają. ;:63

Obrazek

:wit Majeczko - orliki najlepiej jest siać zaraz po zebraniu nasion. Wzejdą i podrosną do jesieni na tyle, że spokojnie jeszcze przed zimą można je przesadzić na miejsce stałe, a wiosną następnego roku już zakwitną. ;:303
Heliotrop kocham właśnie za jego waniliowy zapach i doskonałą stołówkę dla bzykaczy. ;:215

Maleńkie sieweczki cieszą, ;:303 ale i zobowiązują do stałej troski, ;:108 a przy okazji pozwalają zapominać o tęsknocie za wiosną w ogrodzie. ;:131 Przynajmniej od czasu do czasu. :D

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

O to widzisz,nie wiedziałam. Dopiero startuję z tym sianiem i kwiatami więc jeszcze pewnych rzeczy nie wiem albo wiem tyle ile doczytam u kogoś.
W zasadzie to orliki się sieją same,na działce ma pełno siewek,ale takie 'kontrolowane'zawsze lepiej się opanowywuje :)

-- 25 sty 2018, o 19:38 --

O to widzisz,nie wiedziałam. Dopiero startuję z tym sianiem i kwiatami więc jeszcze pewnych rzeczy nie wiem albo wiem tyle ile doczytam u kogoś.
W zasadzie to orliki się sieją same,na działce ma pełno siewek,ale takie 'kontrolowane'zawsze lepiej się opanowywuje :)
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3367
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko no to ci się parapety zielenią, a orliki mają fajne kolorki, ja wole, te pustaczki niż pełne... Ten pierwszy niebieski jest super, muszę popilnować moich ... ciekawe czy się ujawnią pod migdałkiem ;:306
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Zaczarowałaś mnie orlikami ;:oj Zgromadziłaś całkiem niezłą kolekcję Dwubarwne są śliczne chociaż ja jak na razie najbardziej zachwycam się żółtym pojedynczym. Dwukolorowego mam chyba jednego, ale jeszcze jest młodziutki. Od niedawna znowu je do siebie zapraszam i też mam już kilka.
Patrząc na Twoje siewki heliotropu, myślę że to co rośnie u mnie, też nim będzie. Tylko jakoś marnie wschodzi, bo dopiero mam cztery maluszki. Ale chucham na nie i dmucham, może coś z nich będzie. Może na wszelki wypadek w sobotę dosypię nasionek? A kiedy będziesz siać gazanię? Bo wyczytałam, że można już w styczniu, tylko czy to nie za wcześnie?
U Ciebie musiało być sporo więcej śniegu, bo jeszcze ciągle jest u Ciebie biało. Wydawało mi się, że i u mnie było go całkiem dużo, ale po wczorajszym deszczu, zostały go nędzne resztki.
Jakie to miłe móc się już zajmować swoimi zielonymi podopiecznymi. Tobie już rośnie prawie drużyna ;:63 Masz czym zająć ręce i głowę. Udanych wschodów, pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42163
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Lucynko cudne masz orliki, u mnie takie nie rosną, raz się wysiały ale były jednoroczne. A mam chyba nasiona :wink: Sieweczki szaleją, jak to dobrze że moje się nie spieszą, bo już jestem przerażona :;230
Czy tej pysznogłówki masz jakiś konkretny kolor czy mix? Będzie u Ciebie pięknie, już sobie wyobrażam ;:219
Fajnie wygląda taka biała zima, a na parapecie zielona trawka siewek.
Wysłałam co obiecałam :oops: Pozdrawiam i milutkiego wieczoru życzę ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16692
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

:wit Majeczko - masz rację, orliki same się sieją właśnie zaraz po przekwitnięciu i w następnym roku już kwitną. Podpatrzyłam ich zwyczaje i zaczęłam naśladować, wysiewając nasiona nowych odmian w tym samym czasie, co się znakomicie sprawdza. Natura jest najmądrzejsza, toteż warto ją naśladować. ;:138
A jeśli chodzi o pobieranie nauk, to ja też nie jestem alfą ni omegą i bardzo dużo uczę się od innych. ;:303
Mój kochany tato mawiał: "Człowiek całe życie się uczy, a i tak głupi umiera". ;:108

Obrazek

:wit Ewuniu [ewarost] - lubię wszystkie orliki, a szczególnie takie dwubarwne, zwłaszcza że niektóre z nich potrafią zaskoczyć trzecim kolorkiem. ;:215
Te niebieskie to się u mnie panoszą po całej działce i bywa, że muszę je na kompost przenieść, gdy wyrosną tam, gdzie przeszkadzają innym roślinkom. ;:108

Obrazek

:wit Iwonko1 - sama siebie też orlikami czaruję, bo gdy one kwitną, to na rabatach kwitną też inne roślinki i mniej uwagi im poświęcam. Tak naprawdę to dopiero teraz, podczas przeglądania fotek dostrzegam różnorodność orlikowego kwiecia. ;:333
Moje heliotropy też jeszcze niewyględne i rzadkie, ale dopiero zaczęły się wychylać. Jeszcze mają czas, one nie są wyrywne. Cierpliwości. Dopiero jeśli do końca stycznia nic nie przybędzie, trzeba będzie wysiać kolejną partię nasion. ;:108
Gazanię będę siała już za dwa dni, tj. 27 bądź 28 stycznia, jako że to znowu będą dni kwiatowe. ;:108
W tych dniach też podejmę próbę pierwszego pikowania żeniszków.

Dziękuję i pozdrawiam wzajemnie. ;:196

Obrazek

:wit Marysiu [Maska] - dobrze że napisałaś, za chwilę poczytam. Dziękuję, kochana. ;:196
Szczerze mówiąc to ja dopiero teraz, dzięki fotkom, odkrywam urodę swoich orlików. W sezonie jakoś nie miałam czasu im się przyglądnąć. Wpadałam wtedy na działkę jak z fajerką po ogień , cyknęłam zdjęcia i pędziłam w inne rejony.
Nasiona pysznogłówki kupiłyśmy z sąsiadką na spółę, jest to mix kolorów.
Co Ciebie przeraża? Czyżby to, co innych cieszy? :shock:
Niech Ci wszystko zielone pięknie urośnie, a przerażenie zamieni się w radość.
Buziaki ;:196 ;:196

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 9

Post »

Taki też i ja miałam zamiar w sprawie siania gazanii. Czyli znowu zaczyna się przygoda :heja
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”