Kukurydza cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

No to moja też gdzieś tyle czasu temu została posiana ale niestety jeszcze nic nie ma i obawiam się że pewnie nie będzie
ida74
---
Posty: 4355
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Post »

Cierpliwości.Były bardzo zimne noce ,a kukurydza lubi ciepło .Może była głęboko posiana i teraz potrzebuje czasu ,aby wyleżć z ziemi.
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Czyli nic się nie martwić i cierpliwie czekać. Dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
pawels23
200p
200p
Posty: 264
Od: 26 lut 2008, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

Ja moją kukurydzę posiałem 5 maja i po dziesięciu dniach wykiełkowała. Teraz ma już po 6 cm wysokości. W niektórych miejscach (siałem po 3-4 ziarna) nie wzeszła. Czy może jeszcze wykiełkować?
I jak z tym przycinaniem - przy 15cm obciąć jej końce liści? (zrobiłbym to na połowie roślin, aby sprawdzić jaki to daje efekt)...
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6900
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Drogi Pawle. Z tym przycinaniem liści to coś nie tak. W celu lepszego rozkrzewiania się roślin (dotyczy to nie tylko kukurydzy) należy zniszczyć stożek wzrostu czyli w tym wypadku środek pędu. Ale kukurydza dobrze rozkrzewia się sama, jeżeli tylko jest odpowiednio "dopieszczona". jest żarłokiem. Warto odmiany słodkie i supersłodkie uprawiać z rozsady bo ona bardzo lubi ciepełko zwłaszcza w początkowej fazie wzrostu. Do gruntu wysadzę je dopiero w czerwcu.
Beato zapraszam na moją stronę, są tam zdjęcia siewek kukurydzy supersłodkiej. Wysiana 5 dni później inna odmiana jeszcze nawet nie wschodzi. Obie przebywają na razie w tunelu foliowym.
Awatar użytkownika
pawels23
200p
200p
Posty: 264
Od: 26 lut 2008, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

dzięki :wink:
don diego
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 31 maja 2008, o 23:01

Post »

Witam wszystkich :D
W kwietniu tego roku zasiałem kukurydzę do kubków a następnie po kilkunastu dniach wysadziłem na działce. Teraz jest ona wielkości około 1 m. i mniejsza. Moja przygoda z kukurydzą rozpoczęłą sie dopiero w tym roku i mam pytanie. Na działce z jednego korzenia wyrosły mi jedna gruba łodyga i np. dwie obok cienkie. Czy dobrze zrobię jeżeli te dwie usunę, żeby jedna mogłą wyrosnąć? pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Post »

Możesz usuwać odrosty boczne bez obaw.

Znalazłem ciekawy artykuł w Haśle ogrodniczym http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=928 Tutaj jest opisany wpływ pędów bocznych i dodatkowych kolb na wielkość plonu i wyniki doświadczeń.
I jeszcze to: http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=440
don diego
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 31 maja 2008, o 23:01

Post »

NIe obawiam sie usuwania tych bocznych pędów :D
Tylko czy jest sens takiego zabiegu, gdyż przy 10 tysiącach sztuk nie bardzo mi sie to podoba :D
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Post »

To dużą masz tą działkę! :shock:

Wyniki badań pokazują, że zysku z usuwania pędów bocznych praktycznie nie ma, a czasami zdarza się obniżka plonu handlowego.
don diego
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 31 maja 2008, o 23:01

Post »

wszystko zmieściłem na 25 arach :wink: a posiałem 2 kg
jeżeli ten rok bedzie pomyślny to za rok myślę posadzić z rozsady 20 kg
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Post »

Moja kukurydza "Candle' jest w fazie rozwijania kwiatów żeńskich i zauważyłem, że na niektórych roślinach występują tylko kwiaty męskie (wiechy na szczycie) i nie ma żeńskich. Ktoś może mi to wytłumaczyć?
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6900
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek

Już od tygodnia trwają "kukurydziane żniwa". Z ziarniaków po naciśnięciu paznokciem wycieka sok mleczny. To najlepszy moment na schrupanie na surowo kukurydzy. Odmiana Landmark zdała egzamin choć mogłaby być troszeczkę mniej słodka. No ale to przecież odmiana zaliczana do supersłodkich.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”